Zavrieť

Porady

arizona Nepis so zapnutym CAPS LOCKOM !!!
Etiketa Porady :
21. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    BOGI75 - po prvé - NEKRIČ na nás!
    Písanie veľkými písmenami (kapitálkami) sa všade (vo všetkých fórach) považuje za kričanie a vynucovanie si pozornosti!!!

    A odpoveď si dostal - pokiaľ správca spreneveril peniaze z fondu (teda jemu zverené peniaze), je potrebné na neho podať tr. oznámenie (najlepšie priamo na prokuratúru) pre tr. čin sprenevery.
    Za ďalšie - ako sa mohla dotyčná osoba "zvoliť" sama za správcu? To ste nemali žiadnu schôdzu? Nebolo žiadne hlasovanie, žiadna voľba? Je vôbec potrvrdená aj písomne? NIE?

    Tak to je potom aj obyčajná zlodejina. Dá sa to aj kvalifikovať ako nehospodárne nakladanie so zvereným majetkom - a aj to je trestné - takže rozšíriť žalobu aj o toto.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BOGI75 nema ziadny papier otom ze sme si ju zvolili iba ustne sused potreboval predat byt on bol spravca tak sa toho rychlo zbavil ona videla vo fonde vecssi obnos € tak sa toho ujala
    misoft Správcovstvo sa nedá previesť s odpredajom bytu! Ak sused predal byt a odsťahoval sa - mohol byť správcom i naďalej, alebo mala byť zvolaná schôdza, kde by sa mu zrušilo poverenie správcu a volil by sa nový správca - toto ste asi poriadne zanedbali. Uvedomte si - ide o váš spoločný majetok. Takže podať na "pseudosprávkyňu" tr. oznámenie - a keďže všetci máte podiel v tomto, tak buď hromadná žaloba, alebo 5 žalôb za sebou - kua - tá bude mať "radosť" .....

    A ešte niečo - na vašom mieste - okamžite zvolať schôdzu vlastníkov bytov, zvoliť si legitímneho správcu a tá osoba sa už nebude môcť oháňať nejakou "odkúpenou" funkciou - bude to jednoducho defraudantka a podvodníčka......
    BOGI75 tu sa vymenili vlastnici 4 rodiny 3x som zvolal schodzu chceli sme aby mam dala vyuctovanie niee stale to odtahovala a odtahuje nevieme si snou dat rady nakoniec tu zavolala dakuho cloveky zo spolocenstva inej bytovky ten nam to tu zacal vysvetlobvat ja som mu povedal ze o nicom neni zapis zapisnica ona sa otocila a isla prec
    BOGI75 odkazala ze uz nema nic spolocne z fondom
    misoft Ale spoločné peniaze použila - musela predsa niečo podpisovať - takže ak teraz nič spoločné nemá, predtým mala.... tu predsa nezáleží, či teraz, záleží, kedy sa čin spáchal.....
    BOGI75 v banke je ucet nechce nam dat vypisi co mame pravo to vidiet ona povedala ze to netreba este je stale ucet na jej mene silou mocou chce aby sa to uz prepilalo vecssina stym nesuhlasi pokial nevydokladuje veci co sme jej pisaomne dali fakturu ma fiktivnu ked som si ju chcel prefotit mi ju vytrhla z ruky
    Emka Roman účet v banke je vlastníctvom vlastníkov nie správcov = teda ani jej
    treba zájsť za riaditeľom pobočky a s ním dohodnúť postup
    ak predošlý správca dal aj jej podpisové právo k účtu, urobil to protizákonne
      zbaliť

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    1/4 vlastníkov môže zvolať schôdzu
    ak je 6 bytov , treba 2
    nemôžeš zvolať sám = v prvom rade ty musíš dodržiavať zákon

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    BOGI, toto dole, najprv poštuduj a potom napíš. Aj veľkým môžeš, len aby si ako - tak vedel základné veci, pojmy. SVB, štatutár, zmluva o výkone správy domu, správca ...

    Aj ti, vám, poradia ...

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...57967247,d.ZGU

    AKO POSTUPOVAT KED SPRAVCA SPRENEVERIL FOND

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.