Zavrieť

Porady

Bola dodrzana 30dnova lehota na reklamaciu?

Mam holiaci strojcek, ktoremu 31.12.2013 konci zaruka.Epilator som reklamovala 2 krat.najprv 21.10.2013 , do 15dni som mala naspat s tym ze je opraveny. Doma po zapnuti vykazoval tu istu chybu,takze som ho opat vzala na dalsiu reklamaciu. Strojcek som odovzdala v predajni 12.11.2013, s tym ze 30dnova lehota na reklamacny proces zacina plynut az nasl. Pracovny den. Dna 14.12.2013 som dostala sms ze reklamacia je vybaveba aby som sa dostavila do predajne kde mi vratili sice opraveny strojcek ale akokolvek pocitam lehota 30dni upynula, servis si prevzal strojcek 14.11.2013 (tak by ta lehota aj sedela)ale musi mna zaujimat ze im trva 3dni dorucit im ho?Pre mna by mal byt smerodajny datum odovzdannia +nasledujuci den.Teoreticky som mala pravo na odstupenie zmluvy ci nie? Mozem sa s tymto niekam obratit?dakujem za kazdu radu a odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Oznámenie o vybavení reklamácie sms-kou sa nepovažuje za vybavenie reklamácie. Reklamácia bola vybavená v lehote, ak najneskôr v posledný deň stanovisko zaslali poštovou zásielkou. Také stanovisko som dostala na podobný dotaz zo SOI-ky.
    -----------

    Paulíková Xénia <xeniap@soi.sk>

    23.5.2012

    Dobrý deň,

    Predávajúci je povinný o spôsobe vybavenia informovať písomne najneskôr do 30 dní od prijatia reklamácie. Podstatný je dátum podania na poštovej pečiatke.

    Lehota začína plynúť nasledujúci deň po prijatí. Pokiaľ 30 ty deň pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok považuje sa za posledný deň lehoty nasledujúci pracovný deň. Teda vo Vašom prípade by dátum na pošte mohol byť aj 21.05.

    S pozdravom

    Právny odbor I SOI so sídlom v Prievidzi pre Trenčiansky kraj
    Naposledy upravil veronikasad : 14.12.13 at 21:20

    Bola dodrzana 30dnova lehota na reklamaciu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.