Zavrieť

Porady

Mám nárok na odpustenie 10% časti úveru zo ŠFRB pri narodení dieťaťa a dovŕšení jeho 1 roku?

V roku 1998 sme podpísali zmluvu so ŠFRB, teda v čase účinnosti nariadenia vlády SR č.181/1996 Z.z. a §5 ods.3. V roku 2012 sa nám narodilo tretie dieťa a ŠFRB nám odmietol poskytnúť toto 10% odpustenie s odvolaním sa na nariadenie č.137/2000 a zákon č.607/2003, čo však nechápem, nakoľko fond toto odpustenie zmluvám, ktoré boli podpísané v rokoch 1996,1997,1998 poskytoval až do prvej polovice tohto roku. Toto môžem dokladovať aj tým, že nám odpustili 10% pri prvých dvoch deťoch, ktoré sa narodili v roku 1998 a 2000, po účinnosti nariadenia. Vyhovené bolo aj žiadateľom z blízkeho okolia, ktorých deti sa narodili v rokoch 2008, 2010. Pýtam sa ako si niekto môže ľubovoľne vysvetliť zákon a rozhodnúť sa, že od istého obdobia toto nebude poskytovať? Kde je Ústava SR, ktorá zaručuje rovnaké dodržiavanie zákonov pre všetkých občanov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..pokiaľ vám ŠFRB dal zamietavú odpoveď a zákon nebol zrušený, ani inak neboli úpravené podmienky pre poskytnutie odpustenia zľavy, je potrebné napísať odvolanie!..ústava s tým nič nemá, podmienky stanovuje ŠFRB,tak isto aj o zmenách v podmienkach by mal informovať..pokiaľ sa tak nestalo a podmienky neboli upravené, treba podať žiadosť na súd o preskúmanie zmluvy a priznanie odpustenia nároku
    dobrý den mám podobný problém , zmluvu mám z roku 1998 , ked som si to zistoval pred rokom tak nebol zo strany šfrb problém , a teraz ked som chcel odoslat potrebné doklady na odpustenie 10% istiny z dôvodu narodenia dietat mi bolo oznámené že už to neplatí , ako je to možné ked to mám v zmluve ? vopred dakujem za odpoved

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak sa zmluva v úprave nároku odkazuje na právnu normu, ktorá medzičasom zanikla, tak nárok zanikol. Toto sa nevzťahuje na právne relevantné udalosti, ktoré nastali pred zánikom právnej normy (napr. narodenie dieťata). Takže vo vzťahu k deťom narodeným po zániku príslušnej právnej normy, alebo jej časti, nárok neexistuje.

    Mám nárok na odpustenie 10% časti úveru zo ŠFRB pri narodení dieťaťa a dovŕšení jeho 1 roku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.