Zavrieť

Porady

registrácia

Zdravím, mám e-shop kde mi chodia objednávky, ale faktúry vystavujem v programe mrp ktorý používame v kamennej predajni na vystavovanie faktúr mzdy nerobíme nakoľko zamestnancov nemám treba registrovať oba systémy a na oba mať aj bezpečnostnú smernicu? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka27 je offline (nepripojený) janka27

    janka27
    Ak nemáte zodpovednú osobu, čo asi vo Vašom prípade nie je splnené, tak e-shop musíte registrovať za poplatok 20 eur.

    Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

    Erika-ežka
    Registrácia informačného systému osobných údajov e - shop

    Oznam

    Informačný systém osobných údajov e – shop podlieha registračnej povinnosti na základe § 34 ods. 1 zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ak prevádzkovateľ nemá písomne poverenú zodpovednú osobu, v takom prípade je potrebné o ňom viesť iba evidenciu. Evidenčný list prevádzkovateľ úradu nezasiela, necháva si ho u seba.


    17. 12. 2013

    http://www.dataprotection.gov.sk/bux...php?page_id=92
    zuzula 1 Takze ak to spravne pochopila nemusim moj e-shop registrovat a vypracovat nasledne smernicu, postacovat mi bude evidencia a program mrp kde sa vystavuju faktury treba registrovat? Dakujem
    Erika-ežka Nie, zle ste to pochopila : "podlieha registračnej povinnosti na základe ... ak prevádzkovateľ nemá písomne poverenú zodpovednú osobu " - t.z. je nutná registrácia, iba v prípade, že máte poverenú zodpovednú osobu - v tom prípade stačí evidencia.

    Aspoň tak je to na ich stránke .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.