Zavrieť

Porady

Plynova pripojka

Dobry den
Pojdem hned probemu kedysi davno dedo spravil plynovu pripojku na pozemok ktory patril jemu a jehop manzelke. Z tej pripojky su napajane dve chalupy a to dedova a mojho otca bol to jeden dom ale spojeni kazdy mal vlastnu parcelu a pripojka bola na parcely ktoru vlastnil dedo -spolocny dvor.Dedo umrel a jeho cast chalupu a polovicku dvora zdedil stryco. Este dodam ze plynove hodiny su napisane na mojho otca co je asi rarita lebo ziadatel a vlastnik pripojky bol moj dedo a hodiny su mojho otca.
Ked sa dvor rozdelil na polovicku a pripojka a hodiny su na strycovej strane ma na tu pripojku narok aj moj otec alebo je pripojka jeho ako dedica.
Bol som sa pytat na plynarnach a tam my povedali ze pripojka je SPP nie vlastnikova (ale o tomto pochybujem)a ze hodiny su na otca a vsetko za hodinami je uz sukromne. tie dve chalupy su napojene z jednych hodin

Druha otazka
Mozem jeho odpojit lebo je napojemi na moje hodiny ,alebo nesmiem ked ziadatelom a vlastnikom pripojky je stryco. Lebo vsetko hradi moj otec?
Prosim o radu
Skusal som sa dohodn ut ze by si mohol dat podruzne hodiny ale to nechce che ako to on nazval original problem je v tom ze ich nechce zaplatit a stale my vravi ze ho nemozeme odpojit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Odhláste sa od plynu nikto nemôže chcieť proti vašej vôli chcieť aby ste odoberali plyn. vy si potom spravte novú prípojku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.