Zavrieť

Porady

staci suhlas s umiestnenim liniovej stavby na mojom pozemku, alebo sa nasledne musi zriadit vecne bremeno?

Chcela by som vas poziadat o radu, pred cca 3 rokmi sme ako spoluvlastnici suhlasili s vybudovanim liniovej stavby - splaskovej kanalizacie cez nas pozemok. Zaujima ma, ci k uvednej zalezitosti musi byt zriadene aj vecne bremeno na pozemku alebo staci nas suhlas so zriadenim. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Súhlas nestačí, zo zákona je nárok na vecné bremeno.
    Ak sa nedohodnete s prevádzkovateľom na vecnom bremene (za odplatu), mohol by vám pozemky vo verejnom záujme vyvlastniť.
    Pozri si zákon 442/2002 o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách, najmä § 20 a § 21.

    § 21
    Vyvlastnenie cudzej nehnuteľnosti
    Ak nemožno zriadiť verejný vodovod alebo verejnú kanalizáciu na cudzej nehnuteľnosti prostredníctvom prevodu alebo prechodu vlastníckeho práva alebo práva vecného bremena, možno vo verejnom záujme po-trebnú nehnuteľnosť alebo práva k nej, ak ju nemožno získať dohodou, vyvlastniť podľa všeobecného predpisu.13)
    ----------
    13) § 108 až 116 zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení neskorších predpisov.

    staci suhlas s umiestnenim liniovej stavby na mojom pozemku, alebo sa nasledne musi zriadit vecne bremeno?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.