Zavrieť

Porady

Aký prierez musia mat väzníky?

Chcel by som postaviť prístrešok s pultovou strechou.Rozmer 6m x 9m.Dĺžka väzníka 6m.Na sklone až tak nezáleží,ale nechcel by som tam mat podperu.Najradšej z fošní.Poradí niekto prierez a rozloženie?Krytina AC vlnovky.Vďaka.

Nemal som na mysli väzníky,ale ako ste správne pochopili fošne na kant.S tým sklonom som to myslel tak,že mi niekto poradí aký by mal byť.Čiže ešte raz:na 9m dĺžky koľko fošní na kant,aký rozmer prierezu,aký sklon.Poprípade ak by to s fošní bolo neúnosné,tak nejaký väzník s dosák... Tá krytina je problém,ale ak ju natriem z oboch strán..a je nepoužitá plus kríza dnešnej doby,hladam najlacnejsie riešenie.Takže zatiaľ ďakujem a všetkým prajem krásne Vianoce.
Naposledy upravil lacihas : 24.12.13 at 09:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No keď hovoríš väzník, tak asi si mal na mysli niečo takéto?
    https://www.google.sk/search?q=v%C3%...ih=621&dpr=0.8

    Pokiaľ ide o sklon, kuk sem
    http://www.krytiny-strechy.cz/techni...rytin_dle_csn/
    Naposledy upravil marjankaj : 24.12.13 at 11:59

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    6 metrov je na drevo vela. ked das 140/200 po metri tak to unesie skoro 300kg na m2 ale prehne sa to tak 5cm. ked das 120/180 tak by radsej nemalo snezit
    pavol54 neblázni

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Práveže na sklone záleží, a potom na vzájomnej vzdialenosti a na predpokladanej záťaži. Už samotná krytina je ťažká, ak príde sneh stačí raz. musia stačiť aj fošne 160 x 50 ale na výšku a hustejšie AC krytina sa už nesmie používať je karciogénna
    chandler no ked povies ze musi tak v tom pripade urcite musi stacit akurat si zabudol napisat v akych vzdialenostich od seba musia maju byt tie dosticky
    pavol54 veď som napísal že "sklon a vzdialenosť a záťaž" takže v mojom prípade hala 20 m väzník 5,8m rozteč 0,7 uhol 42, krytina plech, 160x50, ale všetky sú navzájom pospájané a nič sa nedeje

    Aký prierez musia mat väzníky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.