Zavrieť

Porady

Rekonstrukcia stareho komina alebo stavba noveho + odporucenie na firmu, ktora sa specializuje na kominy v okrese DS/GA

Dobry den,

Chcel by som sa poradit ohladom rekonstrukcie komina. Na jar planujeme rekonstrukciu interieru domu a vramci nej by sme chceli do obyvacky dat aj kachle. Dom je starsi a v strede je komin, ktory pravdepodobne sluzil este predtym ako bolo urobene centralne kurenie, teda uz dlhe roky nebol pouzivany. Otvor do kominu je z dvoch velkych izieb (predne dve izby - detska a spalna), ale nie v miestnosti (obyvacke), kam by sme chceli dat kachle. Je z klasickej cervenej palenej tehly a ma asi 6.5metra a na povale je zakriveny. Vnutorny rozmer je 13x 13cm a celkom cisty. Nad strechou je prevetrany a v dost zlom stave, takze ta cast by sa urcite musela zburat a postavit na novo). Povodne sme chceli dat nadstresnu cast zburat a dat postavit na novo, dat cely komin vyfrezovat, vyvlozkovat a dat urobit otvor z obyvacky + dvierka. Kachle, ktore chceme kupit maju priemer dymovodu 150mm. Moje otazky su:

- aky je potrebny priemer komina pre 150mm kachle? Krb sa nam tam nezmesti a neplanujeme ich menit v blizkej buducnosti
- je v takomto pripade lepsie frezovanie s buranim polovicky komina, alebo zburat ho komplet a postavit novy?
- je lepsie dat na nadstresnu cast murivo alebo sa moze dat aj izovolana nerezova rura? Nema to vplyv na tah?
- na internete je vela firiem, ktore robia rekonstrukcie aj frezovanie, ale skoro vsetky su zo severu, a ziadnu som nenasiel v okrese DS/GA, vedel by mi niekto odporucit takuto firmu.
- s akym rozpoctom pocitat?

Vopred dakujem

Ivan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Buranie,nadstavovanie, frezovanie,vyvlozkovania atd....kup si nejaku stavebnicu a radsej postav novy, mas pokoj a mozno ta to vyjde lacnejsie a rychlejsie
    crosk nebude problem, ak je komin sucastou nosnych stien? nenarusi zburanie komina statiku nosnej steny?
    Co je lepsie - trojvrstvovy nerezovy komin, alebo stavebnica? Akeho vyrobcu by ste odporucili?

    Rekonstrukcia stareho komina alebo stavba noveho + odporucenie na firmu, ktora sa specializuje na kominy v okrese DS/GA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.