Zavrieť

Porady

Koženný kabát z číny, výška CLA

Zdravím priatelia,
prosím vás o radu. Kúpila som si cez ebay kabát z ovčej kože, ktorý mi predajca poslal DHL. Cena na proforma faktúre bola 28 USD. Colníkovi sa to nezdalo a DHL žiada odomňa doklad o platbe, splnomocnenie na zastupovanie v colnom konaní. Cena, ktorú som zaplatila bola 216,05 € vrátane prepravy. Prosím aká bude výška cla? Neviem to nájsť v colnom sadzobníku. Prosím poraďte čo mám robiť aby ďalšie moje výdavky boli čo najnižšie. Som súkromná osoba a chcem to výhradne pre moje používanie. Moja obrovská vďaka za pomoc. Ďakujem vopred všetkým. Slávka
Naposledy upravil slavocka33 : 24.12.13 at 11:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    slavocka33 Ahoj, ďakujem ale na stránke čo si mi poslal som konkrétne informácie nenašla. Prelustrovala som celý colný sadzobník a neviem si poradiť. Ak by niekto mohol po lopatisticky mi to objasniť budem neskutočne vďačná.
    misoft Podobná téma http://www.porada.sk/t120276-clo-pri-dovoze-z-ciny.html - pozri si o hodnotách tovaru vrátane poštovného.
    Ale podľa toho - hodnota tovaru + poštovné presahuje 150€ - budeš platiť DPH 20% + clo 3-11% (to už musia určiť colníci).

    Ale tu máš "čítanie" http://www.colnasprava.sk/wps/PA_1_0...aJ64bBhyparDpY
    slavocka33 S DPHčkou som sa už zmierila (mohla som povedať predávajúcemu nech dá hodnotu 140 USD a ušetrila by som) clo je proti tomu menší poplatok. Len sa bojím aby mi clo za koženný kabát z ovčej kože nevyskočilo na 30% zo základu. Toto by som potrebovala potvrdiť, ako to colník zaradí. Jedna kapitola sú odevy a jedna kože a výrobky z nich.
    slavocka33 ja len dúfam, že koženný odev bude v tejto kategórii od 3-11% a nie vyššej. To by ma šoklo a práve toto neviem nájsť v colnom sadzobníku. Žiaľ sa mi to nepodarilo. Vieš mi to bližšie špecifikovať?
    srska šok môže nastať aj po otvorení balíku
    slavocka33 Ako to myslíš prosím? Pripúšťam, že môžem byť prekvapená ale predajca je podľa feedbackov vierohodný. Skôr sa bojím toho vyrúbenia colného dlhu a verím, že to bude v tej hladine 3-11% zo základu tj. 216,05€.
      zbaliť

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    pravdepodobne ta vyzvu aby si im zaslala vypis z BU ,vypis z Paypal uctu aby im bolo jasne koloko to naozaj stalo....a oni potom urcia vysku cla+DPH+nejake sprepitne....u mna to tak vzdy prebiehalo ked ma stopli colnici za podozrivo nizku cenu...takze ty nic zistovat nemusis ...
    slavocka33 rátam, že by som platila 70 € (clo aj DPH). Koža, kožušiny, usne sú v CS (colný sadzobník) uvedené s clom cca. 5% ale kabáty ako oblečenie až 12%. Nerozumiem tomu. Neviem sa dopátrať k tomu do akej kategórie sú zaradené kabáty alebo bundy z ovčej kože. Nechcem odpadnúť pri oznámení colného dlhu. Vďaka.

    Koženný kabát z číny, výška CLA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.