Zavrieť

Porady

Prevádzkovanie e-shopu pre českú republiku slovenskou firmou

Zdravím, vlastním/prevádzkujem slovenský eshop so značkovými hodinkami.
Nakoľko mám aj niekoľko dodávateľov z česka, našiel som si živnostníka odtiaľ a rád by som to riešil cez neho ( urobíme zmluvu o spolupráci a každý mesiac mi niečo vyfakturuje podľa dohody ), no mám pár otázok:

1.) E-shop musím zaregistrovať na úrade pre ochr. osob. údajov u nás alebo v ČR ?
2.) Môže dodávateľ posielať tomuto živnostníkovi do česka tovar a ten ho pošle zákazníkovi s mojou adresou na balíku ?
3.) Ja by som bol teda prevádzkovateľ eshopu, a teda český zákazníci by mali so mnou obchodný vzťah a tento živnostník by to len preposielal, a reklamácie by sa vracali na moju adresu, je to tak v poriadku ??

Vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    A prečo to nepredavaš aj nadalej českemu zakaznikovi ty? Vieš kolko je českych e-shopov a maju priamo v popise ako nakupovať aj možnosť pre zakaznika zo Slovenska?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monko01 Pretože - poštovné je vyššie ako pre Slovenských zákazníkov, heureka česká, odkiaľ by bola väčšina zákazníkov a v neposlednom rade dôvera - český eshop čechov viacej osloví ako nakupovať zo Slovenska...
    tictac7 ...sorry, ale na toto sa inak odpovedať nedá - tak potom do toho nelez. ...heureka je česká? nay.sk je slovenský? ..... alza je česká alebo slovenská?
    Monko01 Ďakujem ti za konštruktívnu odpoveď na moje otázky, lepšie si rypnúť ako poradiť, typická vlastnosť slovákov )
    duves Monko, ano ak nakupim na eshope v čechach, tak doprava na Slovensko je vyššia ako pre česko. To je logicke. Skus sa dohodut s nejakou kurierskou službou na nejakej množstvenej zlave. Ved musis vediet, kolko maš mesačne predajov do čiech. Nech ti nastavia nejaku rozumnu cenu. Ak to budeš robiť ako zamyšlaš, tak tvoje zisky budu predsa nižšie, ak to budeš dílovať cez česky medzičlánok.
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ak si platiteľ DPH, tak bod 2 nie je taký jednoduchý. T.j. ak v čechách nakupuješ bez DPH, nemôže tvoj dodávateľ tovar poslať priamo na českú adresu.
    A ešte detail, máš istotu, že ten tvoj živnostnk si nezriadi svoj blastný obhod? Ty mu len vlastne dohodiš zákazníkov, dodavateľov...

    Prevádzkovanie e-shopu pre českú republiku slovenskou firmou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.