Zavrieť

Porady

Hľadanie investorov

Dobrý deň poraďáci,
chcel by som vás poprosiť o radu, či nemáte niekto skúsenosť s vyhľadávaním investorov.

Mám zaujímavý IT projekt, s ktorým by som rád oslovil nejakých serióznych investorov, avšak neviem ako a kde začať.

Budem vďačný za každú pomoc.

Portály Ideamart.sk a Hladaminvestora.sk som už skúšal, nepomohlo

Pekný deň.
Usporiadat
vpromotion78 vpromotion78

vpromotion78 je offline (nepripojený) vpromotion78

JUDr. Pavol Kollár
Dobrý deň, ak hľadáte investora musíte mať vypracovaný investičný projekt, ktorý je založený hlavne na reálnosti a presvedčení o návratnosti vložených investícií - peňazí. Každý investor má tiež svoje predstavy, kde chce investovať - odvetvie, a koľko peňazí chce investovať. Mal by ste mať pripravenú aj právnu ochranu svojho nápadu a zmluvu, ktorú Vám potencionálny investor podpíše pred tým, ako začnete komunikovať o tom, čo ste vymysleli a čo chcete speňažiť. Keďže pracujete v oblasti IT, najrozumnejšie je osloviť firmy pracujúce v oblasti IT. Len odborníci budú vedieť posúdiť to čo chcete speňažiť.
Ďakujem za radu, tú prvú časť mám (projekt a rozpočet)...

Druhá časť je dosť problém na Slovensku. Volal som na patentový úrad a nápad, ani softvér sa patentovať nedajú, tzn. že zmluvou to neochránim. Mám za sebou súd v IT oblasti a poviem Vám, že na SK nemá význam v oblasti IT uzatvárať vôbec zmluvy, lebo sú na súde na dve veci... Nikto tomu nerozumie a potom súd trvá 2-10 rokov. Nehovoriac o tom, že firma medzi tým zatvorila, takže aj keď by som vyhral (čo bolo pravdepodobné), tak by som si nemal u koho nárokovať, takže z hľadiska zmluvy a ochrany je to úplne zbytočné...

Ak Vás napadá iný spôsob, ako ochrániť myšlienku a špecifikáciu skôr, ako ju niekomu ukážete, budem vďačný za každý nový poznatok. Vopred ďakujem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

neviem, či to fakt funguje, ale už viac krát som čítala také, že spíšeš svoj nápad a doporučene ho pošleš sam sebe. A potom ho v uzavretej obalke uchovávaš pre prípadný spor. Alebo ho dáš do notárskej úschovy, kde je jasné, kedy to bolo spísané. Ale či to pomôže, to fakt netuším
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša_
neviem, či to fakt funguje, ale už viac krát som čítala také, že spíšeš svoj nápad a doporučene ho pošleš sam sebe. A potom ho v uzavretej obalke uchovávaš pre prípadný spor. Alebo ho dáš do notárskej úschovy, kde je jasné, kedy to bolo spísané. Ale či to pomôže, to fakt netuším
A o čo by sa súdil. Ak ten jeho nápad nemá ochranu, tak ho predsa môže využívať každý.
0 0
vpromotion78 vpromotion78

vpromotion78 je offline (nepripojený) vpromotion78

Chcel by som touto cestou poďakovať všetkým, ktorý prispeli do tejto debaty svojimi postrehmi v tejto oblasti a pomohli mi tak lepšie sa zorientovať.

Ja som potom ešte na základe Dáši_ných poznatkov našiel nejaké usmernenia, viď. tu

http://blog.websupport.sk/2011/04/in...-a-skusenosti/

Zároveň vám všetkým prajem Šťastný nový rok 2014.
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Neda na na tejto drbnutej novej porade citovat, tak musim takto rucne: Ak Vás napadá iný spôsob, ako ochrániť myšlienku a špecifikáciu skôr, ako ju niekomu ukážete, budem vďačný za každý nový poznatok. Vopred ďakujem.

Bohuzial, toto sa tu aj inde riesilo uz 1000 raz a trapi to mnohych vynalezcov, aj ja sam so bol uz v takejto pozicii. Odpoved je, ze toto sa nijako neda. Nikto, ziaden investor ti nemoze vopred nic (pravne zavazne a vymahatelne) podpisat, ak nevie, o co ide. Ked sa uz dozvie, o co ide, je neskoro na akukolvek ochranu.

Ziadna firma ti nic neda pretoze realne hrozi (a stava sa to naozaj casto) ze napad, ktory jej chce niekto "predat" ma uz sama roky v suflike a bud ho z nejakych dovodov nechce uviest na trh, alebo chce, ale caka na vhodny okamih. Preto nikto nebude taky sprosty a podpisal nejakemu cloveku z ulice, ze urcite nikdy nevyuzije jeho napad, ak sa rozhodne ho od neho nekupit.
1 0
vpromotion78 vpromotion78

vpromotion78 je offline (nepripojený) vpromotion78

misomiso
Neda na na tejto drbnutej novej porade citovat, tak musim takto rucne: Ak Vás napadá iný spôsob, ako ochrániť myšlienku a špecifikáciu skôr, ako ju niekomu ukážete, budem vďačný za každý nový poznatok. Vopred ďakujem.

Bohuzial, toto sa tu aj inde riesilo uz 1000 raz a trapi to mnohych vynalezcov, aj ja sam so bol uz v takejto pozicii. Odpoved je, ze toto sa nijako neda. Nikto, ziaden investor ti nemoze vopred nic (pravne zavazne a vymahatelne) podpisat, ak nevie, o co ide. Ked sa uz dozvie, o co ide, je neskoro na akukolvek ochranu.

Ziadna firma ti nic neda pretoze realne hrozi (a stava sa to naozaj casto) ze napad, ktory jej chce niekto "predat" ma uz sama roky v suflike a bud ho z nejakych dovodov nechce uviest na trh, alebo chce, ale caka na vhodny okamih. Preto nikto nebude taky sprosty a podpisal nejakemu cloveku z ulice, ze urcite nikdy nevyuzije jeho napad, ak sa rozhodne ho od neho nekupit.
Súhlasím, presne opísané...
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

vpromotion78
LukyKs
vpromotion78
Ahoj, ďakujem za komentár, no priznám sa, nie úplne mu rozumiem...
Otvorí sa mi nejaký citát a to mi asi nepomôže
Viš dať nejaký bližší popis, ako to básnik myslel?
Ďakujem pekne vopred.
Firma je normálna / registrovaná
stránky výborné
firma má KONKRÉTNE sídlo

máš sympatický avatar

len jedno mi nejde do hlavy :

obchodný riaditeľ by asik nemal hľadať sposob získania peňazí na Porade ( obchodný riaditeľ sa nemá radiť, ale má vymyslieť ON )

ďakujem, práve som odpísal, prečo tak robím...

došli všetky dostupné možnosti, preto som skúsil radu na porade, nevedel som, že je to zakázané
Nie je zakázané pýtať sa
ale odpovedať ti můžu IBA na odpovedateľnú otázku - inak sú to iba úvahy
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

vpromotion78
Po pravde, mal som pocit, že tento portál slúži na "PORADENIE SA", ale ako vidím, je tu zopár zúfalcov, ktorí si tu potrebujú niečo dokazovať - čo je skutočne škoda..

Prepáč "pavol54", ale ak nevieš poradiť, asi nikoho nezaujímajú tvoje negativistické príspevky, ako sa čo nedá, kto je aký chudák a kde máš ty lopatu.

Ak nevieš pomôcť poradiť, načo si zaregistrovaný na tomto portály?
Či pridali ťa sem ako agenta provokatéra?

Choď sa rozprávať niekam inam, ak nevieš napísať nič pozitívne, nič, čo by mohlo pomôcť aj iným, ktorí si to tu prečítajú v budúcnosti.

Frflať a kritizovať vie každý. Poradiť však málokto !!!

Ešte že sa portál volá Porada.sk

Ďakujem všetkým ostatným, ktorý prispievajú radami, nie príspevkami, ako sa čo nedá.
Palo je oddávna červenkastý trullo = nevšímaj si ho

Nemal si tu začať s nádejou, že na Porade ti URČITE poradia.

Ale aby som napravil reputáciu Porady :

Můžeme spraviť 20 minútový brainstorming u teba.

Že by som sa zastavil tento týždeň okolo 10,00 (asi najlepšie niektorý štvrtok )
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

misomiso
Neda na na tejto drbnutej novej porade citovat, tak musim takto rucne: Ak Vás napadá iný spôsob, ako ochrániť myšlienku a špecifikáciu skôr, ako ju niekomu ukážete, budem vďačný za každý nový poznatok. Vopred ďakujem.

Bohuzial, toto sa tu aj inde riesilo uz 1000 raz a trapi to mnohych vynalezcov, aj ja sam so bol uz v takejto pozicii. Odpoved je, ze toto sa nijako neda. Nikto, ziaden investor ti nemoze vopred nic (pravne zavazne a vymahatelne) podpisat, ak nevie, o co ide. Ked sa uz dozvie, o co ide, je neskoro na akukolvek ochranu.

Ziadna firma ti nic neda pretoze realne hrozi (a stava sa to naozaj casto) ze napad, ktory jej chce niekto "predat" ma uz sama roky v suflike a bud ho z nejakych dovodov nechce uviest na trh, alebo chce, ale caka na vhodny okamih. Preto nikto nebude taky sprosty a podpisal nejakemu cloveku z ulice, ze urcite nikdy nevyuzije jeho napad, ak sa rozhodne ho od neho nekupit.
2x Miško.

Cituje sa takto.

Takže nepíš "nedá sa" , ale " NEVIEM" citovať !
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Prve by si mal zistit, ci o tvoj napad nejaki investori vobec maju zaujem. Mozes skusit ten napad odprezentovat do Hospodarskych novin (http://tv.hnonline.sk/najdite-si-biznis-s-hn-144), alebo na eventy kde sa taketo napady prezentuju pred potencialnymi investormi.

Pozri sa po crowdfunding portaloch kde sa mali investori poskladaju na podnikatelske projekty.

Mimochodom FB nedostal investiciu od banky, ale od venture capital fondov. Len FB bol v stadiu ked dostal investiciu uz funkcny projekt, ktory bezal na univerzite.

Inak ak dokoncenie ma trvat cca 2 mesiace, tak fakt neviem na co ti je este investicia. Doklepni to do stavu ze vies produkt prezentovat pred zakaznikmi a ziskaj peniaze od zakaznikov cez direct sales. Nepotrebujes ani banku ani investora. Chodenie po zakaznikoch je casovo rovnako narocne ako chodenie po investoroch. A ziskas tak peniaze a nestratis podiel.

Na 2 mesiace vyvoja by ti malo stacit 4-5000 eur ak mas dvoch developerov. To by si mal vediet zafinancovat aj zo svojich penazi a nepotrebujes investiciu 30-40 000.
4-5000 by si mal vediet zarobit aj sam, ale ak nemas cas, tak popredaj nejaky majetok (auto, iPad, zahradu, ...). Ved peniaze investovane do tvojho podnikania by sa ti podla tvojich slov mali vratit behom roka. Dokonca 30-40 000 eur by sa vratilo do roka. Tak kvoli tomu by sa ti oplatilo niekde zamakat a zarobit si na dokoncenie projektu, alebo popredat nejaky majetok a doinvestovat zo svojich.

Alebo to az take ruzove nebude? ....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

LukyKs
misomiso
Neda na na tejto drbnutej novej porade citovat, tak musim takto rucne: Ak Vás napadá iný spôsob, ako ochrániť myšlienku a špecifikáciu skôr, ako ju niekomu ukážete, budem vďačný za každý nový poznatok. Vopred ďakujem.

Bohuzial, toto sa tu aj inde riesilo uz 1000 raz a trapi to mnohych vynalezcov, aj ja sam so bol uz v takejto pozicii. Odpoved je, ze toto sa nijako neda. Nikto, ziaden investor ti nemoze vopred nic (pravne zavazne a vymahatelne) podpisat, ak nevie, o co ide. Ked sa uz dozvie, o co ide, je neskoro na akukolvek ochranu.

Ziadna firma ti nic neda pretoze realne hrozi (a stava sa to naozaj casto) ze napad, ktory jej chce niekto "predat" ma uz sama roky v suflike a bud ho z nejakych dovodov nechce uviest na trh, alebo chce, ale caka na vhodny okamih. Preto nikto nebude taky sprosty a podpisal nejakemu cloveku z ulice, ze urcite nikdy nevyuzije jeho napad, ak sa rozhodne ho od neho nekupit.
2x Miško.

Cituje sa takto.

Takže nepíš "nedá sa" , ale " NEVIEM" citovať !
Ano, diky, uz som si medzitym vsimol tie ikonky. Problem je v tom, ze ak clovek je ochotny alebo schopny venovat dva, tri razy do tyzdna pol hodinku na nejaky viac, ci menej odborny chat, a potrebuje v ramci toho obehnut 15 webov, aby zistil, ci sa nieco dolezite deje, tak nema cas studovat technicke a dizajnove zmeny na kazdom webe osobitne. Preto som napisal, ze taketo prerabky su drbnute a trvam na tom. Ako ste si iste vsimli, vyse roka som tu nebol prave kvoli tymto zmenam.

Taketo prerabky mozu byt dobre iba pre Porada fetisistov, ktori su to 12 hodin denne. Ti si to radi vsetko 5 x nastuduju a natrenuju, este aj v noci sa im o tom bude snivat...
2 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

Zdravim, hladam investora na zalozenie predajne stavebnim, plotov, a dalsie veci v okresnom meste na vychode. Ja by som to zmenezoval. Mam vybrate miesto.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať