Zavrieť

Porady

zásielka z činy

Dobrý deň,

chcela by som vás poprosiť o radu. Asi pred 2 mesiacmi som si objednala kabelku z Číny a dodnes mi nedorazila. Keď si dám sledovanie podľa čísla zásielky, tak mi napíše, že bola podaná na pošte a keď dám sledovanie na činskej stránke, tak mi píše, že ju asi mesiac drží Dispatching SK. Neviete si povedať, čo to znamená? je to colnica u nás? Môžem sa nejako stať s tejeto zasielke, alebo je to už stratené? Ďakujem za akukoľvek radu.

Katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    idaretka cez paypal
    duves Takže môžeš to reklamovať priamo cez ebay, ale kedze je to už dost stary obchod, tak doporučujem cez paypal: Prihlas sa na paypal, tam "Resolution Center", dalej "Report a Problem", "Report Transaction Problem", vyber "Item Dispute" a "Find Transaction ID" (tam už si vyberieš, čo chceš reklamovat).

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Aká bola cena kabelky + koľko bolo poštovné? Lebo aj toto hrá úlohu!
    Tu si prečítaj podobné téme:
    http://www.porada.sk/t230645-kozenny...vyska-cla.html
    http://www.porada.sk/t120276-clo-pri-dovoze-z-ciny.html
    + toto: https://docs.google.com/viewer?url=h...aJ64bBhyparDpY

    Je celkom možné, že hodnota kabelky + dopravne je viac ako 150€ a to už colníci začnú "úradovať".
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves Lenže colnica sa ozve sama. On asi kupil niečo na ebay, s dopravou zadara a tieti zasielky sa zvyknu dlho prepravovať, alebo aj stratiť.
    idaretka kabelka bola v hodnote len 13 € ale bola to napodobenina značky
    misoft No potom je celkom možné, že to overujú. Ak však na tej kabelke sú niektoré znaky podobajúce sa originálu - možno ju aj zlikvidujú (ako s inými výrobkami, ktoré sa podobajú originálom).
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Povedal by som, že to bolo od colníkov zhodnotené ako napodobenina a zabavené. Pri kabelkách je to pravdepodobné. Aká to bola "značka"?
    Alebo druhá možnosť, že pred sviatkami sú fakt dlhé doby dodania. Z dealextreme treba objednať v septembri, ak to chcem do Vianoc.
    Naposledy upravil jslancik : 28.12.13 at 16:20
    idaretka no je to napodobenina, tak to bude asi tak

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Dispatching SK, nebude nič iné len, že tovar bol odoslaný, ak by ho zadržali colníci tak by si dostala písmo, napr z dx com to trvá pred vianocami niečo vyše 2 mesiacov
    idaretka nič som nedostala

    miros15 je offline (nepripojený) miros15

    miros15
    aj nam sa uz stalo ze nam tovar nedorazil do 2mesiacoch, tak sme napisali mail priamo na obchodnika ze tovar nam este stale nedorazil, tak nam poslali este raz zadara to iste. Ten tovar dosiel. A ta prva zasielka sa asi niekde stratila lebo potom prisla a ta
    duves Ano to sa stava a predajca je aj tak ziskovy

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Cakam tiez na 3 zasielky z Ciny, objednane este zaciatkom oktobra. Nikedy to proste tak, je ze jedna zasielka ide 7 dni, niektora 3 mesiace.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.