Zavrieť

Porady

Môžem si za svoj majetok pýtať koľko chcem ja??? Mám z domu 1 šestinu a sestra má ostatné. Mám na to právo? Tvrdí že predá náš rodičovský dom za 75 ooo € -môžem si to pri súde dovoliť?

Mám problém, mojasestra chce aby som ju vyplatila, pretože si zobrala matku po otcovej smrti, chce odomna 40 ooo€ a ked odídem tak mi chce dat len 10 ooo€ ...samoyrejme nesúhlasím. Pri súde tvrdila že dom predá za 75 tisíc ...Mám právo si pýtať aj 20 ooo...vlastním síce málo ale je to moj majetok ...čiže čisto teoreticky mám na to právo.... Dakujem za odpoved
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ak to predáte za 120 000, tak ti tých 20 000 patrí.
Ak to predáte za 75 000, tak ti patrí 1/6 teda 12 500.
Môžeš pýtať aj milión, ak to predáte za 6 melónov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Acharia Acharia

Acharia je offline (nepripojený) Acharia

čiže nemám právo pýtať za ten dom viac aj ked tam bývam???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Máš právo len na svoj podiel z predajnej ceny domu.
0 0
Acharia Acharia

Acharia je offline (nepripojený) Acharia

ale nemusím súhlasiť s tou sumou...či:?... je to málo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Či súhlasíš alebo nie, ak dom predá za 75000 €, tvoja bude len 1/6 z tejto sumy. Ale môžeš dostať aj viac, ale to záleží len a len na ostatných, či budú s tým súhlasiť.
0 0
Acharia Acharia

Acharia je offline (nepripojený) Acharia

Ďakujem.....chcela som len to vedieť, pretože sa nachádzam v ťažkej životnej situácií...vrelá vďaka ste super!!!!
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Veď to kúp ty od sestry za tých 40 000 a potom to predaj za 75 000. Poprípade aj drahšie. A zarobíš.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.porada.sk/t230848-na-dedi...a-4-casti.html

tu robíš trošku chaos nezdá sa ti? čo s čím súvisí.....napíš všetko do jednej témy...
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Pozri sa .... bez tvojho úradne overeného podpisu kúpna zmluva nikdy nebude platiť. Preto sa nenechaj od sestry nervovať s tým, čo všetko ona bez teba urobí. Kľudne si nechaj predložiť kúpnu zmluvu, ak sa ti nebude páčiť, tak jej s úsmevom povedz, že ju nikdy nepodpíšeš a daj si predložiť inú, podľa svojich predstáv. Na jednu svoju kópiu zmluvy ako spoluvlastíčka máš vždy nárok. Z nej máš nárok na 1/6 ... nech by to bolo koľkokoľvek.
Naposledy upravil a_je_to : 29.12.13 at 22:25
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

Tweety
Či súhlasíš alebo nie, ak dom predá za 75000 €, tvoja bude len 1/6 z tejto sumy. Ale môžeš dostať aj viac, ale to záleží len a len na ostatných, či budú s tým súhlasiť.
5/6 NEMOŽE predať 6/6 !!!!!!!!!!!!!
0 0
Acharia Acharia

Acharia je offline (nepripojený) Acharia

ďakujem ďakujem a ešte raz ďakuejm...a prajem veľa šťastia v živote!!! dovidenia zatiaľ!!!
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Väčšinou je to tak, že sa všetci majitelia dohodnú, za koľko predajú celú nehnuteľnosť a potom sa delia podľa podielov, kto koľko vlastní.
To je zvyk, lebo väčšinou je to tak spravodlivé.

No dohodnúť sa môžete aj tak, že celý dom predávate za 75.000 a túto sumu kupujúci uhradí na vaše účty nasledovne: tebe 20.000, sestre 55.000.
A nikoho nezaujíma, že ty si predal 1/6 za 20 a ona 5/6 za 55.

Rozdelenie tej sumy je čiste vaša vec. Ak s tým budete obaja súhlasiť, podpíšete, kúpna suma sa nemusí deliť podľa vlastníckych podielov.

To isté platí aj na druhej strane. Niekto dá 20, niekto 55 a spolu za 75 kúpia váš dom do podielového vlastníctva 1/2 a 1/2. Nemusia dať rovnako, hoci nadobúdajú rovnaký podiel.

Môžeš si pýtať koľko ty chceš, môžeš aj odmietnuť predať svoj podiel.
Ak by chcela predať ona, musí ti najskôr svoj podiel ponúknuť a až potom predať cudziemu.
Ak predkupné právo nevyužiješ a ona svojich 5/6 predá, nový majiteľ bude mať na teba isté páky... Napríklad tak, že bude od teba chcieť 1/6 nákladov na celkovú rekonštrukciu atď... Takže zase až tak by som sa neštorcoval a radšej hľadal dohodu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať