Zavrieť

Porady

Rada by som vedela či keď na súde dokážem že moja sestra má nový dom za otcove peniaze, či mám právo sii aj od nej pýtať peniaze...pretože to boli aj moje peniaze. Vdaka za odpoved.

V podstate moja matka na mna povedala klamstva a ja sa len bránim. 25 rokov sa o nu starám a ona povie že som to nerobila je to strašnééé
marjankaj Aké peniaze? Ak to boli tvoje peniaze, tak ako nimi mohla disponovať tvoja sestra?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    vitaj v dnešnej dobe... to dokazovanie môže byť celkom zaujímavé... nakoľko sestra povie, že tie peniaze jej otec daroval samozrejme to darovanie prebehlo ústne a skús dokázať opak ak otec už nie je medzi nami...

    ak preukážeš že nejaké peniaze boli darované sestre počas života, môžeš požadovať zápočet tohto daru z jej dedičského podielu... avšak to len za predpokladu, že je voči nejakému majetku možné započítať...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Rodič môže dať svoje peniaze na nový dom deťom, alebo len jednému z nich alebo hocikomu neznámemu.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Súd potvrdí dedičstvo podľa dohody dedičov, alebo v rovnakých podieloch, ak sa nedohodnú. Ak nesúhlasia ani s tým, tak notár s dedičským končí a odovzdá to na pokračovanie súdu. Do podielu dediča sa podľa § 484 obč. z. započíta aj to, ak niektorý z dedičov od poručiteľa už niečo dostal - bol neodôvodnene zvýhodnený a iný dedič to bude požadovať v dedičskom na započítanie. Znova, ako to neuzná, nasleduje súdne pokračovanie.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Rada by som vedela či keď na súde dokážem že moja sestra má nový dom za otcove peniaze, či mám právo sii aj od nej pýtať peniaze...pretože to boli aj moje peniaze. Vdaka za odpoved.
    1. Na súde dokážeš , povedzme , že bez problémov .
    2. Sestra môže mať za otcove peniaze kľudne aj komplet zariadený dom a v garáži auto ...
    3. Právo nemáš , ale pýtať si môžeš . Otázkou ale je , či ich aj dostaneš ...
    4. TRT to boli Tvoje peniaze .
    Peniaze boli totiž fotrove !!!!!
    ...a on si s nimi mohol robiť , čo uznal za vhodné ...
    5. Ak bolo dedičské konanie a už nebolo čo dediť , tak sestra predsa nepredá dom a vyplatí súrodenca/cov ....či ???
    a_je_to ... nemôžem s tým súhlasiť. Z dôvodov, ktoré som napísal v svojom príspevku. Ale keďže dostal bod, presunul sa na prvú pozíciu, kde už odpoveď teraz málokto hľadá, lebo bola prekrytá inými, akoby časovo nasledujúcimi a akoby aj bližšie k pravde, ktorá sa postupne objasňuje.
    buchač Môj bod No V. v podstate narážal na Tvoj príspevok ....

    Rada by som vedela či keď na súde dokážem že moja sestra má nový dom za otcove peniaze, či mám právo sii aj od nej pýtať peniaze...pretože to boli aj moje peniaze. Vdaka za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.