Zavrieť

Porady

Toto sa pýtam za svojho priateľa: ide o dedičstvo po zosnulom otcovi, mám dvoch bratov a mamu....nechceme prísť o náš dom skrz brata

Jeden z mojich bratov, má dlhy a bojíme sa toho aby nám jeho exekútory nesiahli na majetok keď niečo zdedí a má v našom rodinnom dome ešte aj sídlo svojej sročky. Ako by sa dalo spraviť pri dedičstve žeby on sa zriekol svojho podielu alebo ho preniesol na niekoho z dedičov. Chcel by som poradiť akoby sa to dalo spraviť aby jeho dlhy neohrozovali náš dom, aby neprišli jeho exekútory. Tieto dlhy sme zistili len na sociálnej a zdravotnej pistovni, ale kedže nepovie pravdu bojíme sa že dlhov má omnoho viac...dakujem za odpoved
Nechceme prísť o náš dom len skrz mojho brata
Naposledy upravil Acharia : 29.12.13 at 15:38
LukyKs Ak otec zomrel a nebolo ešte dedičské konanie, možu sa dediči dohodnúť , že zdedí dom iba jeden, alebo iba niektorí a "nedediaci budú vyplatení.
Ak je brat bezdetný može sa na dedičskom zriecť dedičstva (a nebude uňho exekútor hľadať peniaze za jeho dedičský podiel)

Ak dedičské už bolo, asi je brat už podielovým spoluvlastníkom
a mohol by vám svol podiel predať a peniaze dať exekútorovi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    O predaji spoločnej nehnuteľnosti nemôže rozhodnúť žiadny exekútor. Na exekúciu spoločnej nehnuteľnej veci musí byť vykonateľné rozhodnutie súdu podľa § 189 exekučného poriadku , o rozdelení nehnuteľnosti. To exekútor vymáhajúci dlh sociálnej poisťovne z 1/4 domu ťažko od súdu dostane. Až tak ďaleho zase ani sociálne poisťovne ani ich exekútori nejdú.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak je dom vas, nemoze nan nikto siahnut kvoli bratovym dlhom.

    Ale asi dom vas nie je, kedze miesas dokopy dedicstvo po otcovi, surodencov a pod.
    Tazke najskor upresni fakty, kto je majitelom domu, v akom podiele a potom sa da aj odpovedat.
    Acharia Dala som vám tam fakty ,,,,, vdaka za odpoved aj tak dala som dalsiu otázku v skratke akoby sa táto nehnutelnost dala osetrit pred tým aby jeho brat nemal na nu nárok alebo aby šlo o vdedenie a jeho dlhy by nemali na to žiadny dosah,,,,,

    Toto sa pýtam za svojho priateľa: ide o dedičstvo po zosnulom otcovi, mám dvoch bratov a mamu....nechceme prísť o náš dom skrz brata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.