Zavrieť

Porady

Kam pripojiť solarny ohrev vody?

Chcem si vyrobiť zo stareho panelového radiatora solarný ohrev vody.Ale nie som si istý kam by bolo vhodné ho pripojiť. Ak ho pripojim do prívodu boilera ,( A) bude mi to fungovať ako predohrev vody. Ak ho zapojim do vývodu boilera (B) bojím sa ,že poškodím boiler. Varianta ,B, sa mi ale viac pozdava- okamžite mi tečie tepla voda zo solaru.
solar2.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Tú vodu chceš na polievanie???????????????? lebo ani na umývanie topánok sa nebude hodiť, starý železný radiátor zvnútra celý hrdzavý !!!!!!!!!!
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    piere Spinavej vody sa nebojim, v zemi mam 50 ročné železné hrdzavé potrubie a voda je čístučka
    pavol54 sranduješ na Silvestra to beriem, že by si si tú ochranu 50 ročného železného potrubia nechal patentovať? ako strojár by som ti chcel povedať že to potrubie je pozinkované a nie konštrukčná rúra.
    mafo2253 ale teda,poradili ste mu bohovsky !!!
    pavol54 To ako sa dá poradiť? veď to je blbosť, na poli mám obyčajné čierne rúry(konštrukčná oceľ) na zavlažovanie,taká hrdzavá a čierna až keď prepláchne aspoň 1000l, tak tečie"normálna" a ten solár tam má byť aspoň tri - 10 hodín takže nejaké prepláchnutie prietokom nehrozí (daj do zberu za to si kúp 100 m hadičky a máš čistú vodu )
      zbaliť

    Kam pripojiť solarny ohrev vody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.