Zavrieť

Porady

Elektronická schránka pre orgány verejnej moci 2014

Kto všetko a za akým účelom (predpokladám, že k vybavovaniu : pošty, daňové priznania, výkazy ...) si musí požiadať o zriadenie elektronickej schránky pre orgány verejnej moci? podľa zákona č. 305/2013 Z.z. Kto bude ako oprávnená osoba?
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ten, pre koho je určená. Ak pre daňové záležitosti - pracovník daňovej správy, ak pre matriku - pracovník matriky, ak pre školstvo - pracovník školskej správy a pod.
Inak - aby si pochopila - je to druhá alternatíva doručovania - buď bežnou poštou, alebo elektronickou poštou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

LydaLyda
Kto všetko a za akým účelom (predpokladám, že k vybavovaniu : pošty, daňové priznania, výkazy ...) si musí požiadať o zriadenie elektronickej schránky pre orgány verejnej moci? podľa zákona č. 305/2013 Z.z. Kto bude ako oprávnená osoba?
myslím, že máš troška pomýlené dojmy a pojmy.... zákon 305!2013 nemá nič s http://www.porada.sk/t225736-zmeny-v...ml#post2460310 . Inak, kto všetko a čo - presne v tom zákone, na ktorý si sa pýtala to máš uvedené...
0 0
LydaLyda LydaLyda

LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

Mala som na mysli "Priznanie k dani z nehnuteľnosti" a nie Daňové priznanie na DÚ.
0 0
LydaLyda LydaLyda

LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

misoft- ďakujem, ja to tiež takto chápem, ale v práci robím účtovníčku a bolo mi povedané, že to mám na starosti len ja sa tam registrovať, lenže ja nemám úsek daní, ani poštu - korešpondenciu, ani dane z nehnuteľnosti, tak preto som dala takú otázku.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

LydaLyda
misoft- ďakujem, ja to tiež takto chápem, ale v práci robím účtovníčku a bolo mi povedané, že to mám na starosti len ja sa tam registrovať, lenže ja nemám úsek daní, ani poštu - korešpondenciu, ani dane z nehnuteľnosti, tak preto som dala takú otázku.
Ak je to primárne určené pre tvoju funkciu a prácu, tak je to len tvoje - ty budeš mať do toho prístup, ty budeš prijímať elektronickú poštu......
0 0
grubko grubko

grubko je offline (nepripojený) grubko

Ja som si myslel: ze schranku si netreba vytvorit (uz je vytvorena statom(?)); LydaLyda - Teba musel nejako statutar (= nadriadeny) nejako opravnit na policii, aby si mala pristup do "firemnej" elektronickej schranky?
0 0
LydaLyda LydaLyda

LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

Zatiaľ moja organizácia nerozhodlo definitívne, takže tiež čakáme ako to bude fungovať, lebo je okolo toho asi aj dosť vybavovania.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Od 1. januára 2014 sprístupnila NASES (Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby), organizácia Úradu vlády SR, na ústrednom portáli verejnej správy www.slovensko.sk pilotnú prevádzku elektronických schránok podľa zákona č. 305/2013 Z. z. o e-Governmente. Elektronické schránky sú vytvorené pre občanov Slovenskej republiky, ktorí dovŕšili k danému dátumu 18. rok života.

Prihlasovanie do elektronických schránok je podľa zákona o e-Governmente umožnené iba prostredníctvom elektronického občianskeho preukazu – tzv. eID karty, vydanej po 1. decembri 2013. eID karta občana musí mať aktivovanú Online eID funkciu. Do elektronických schránok nie je možné prihlásiť sa prostredníctvom prihlasovacieho mena a hesla, ako to bolo doposiaľ na portáli www.slovensko.sk.
...
https://www.slovensko.sk/sk/elektron...anky-podla-za/
0 0
grubko grubko

grubko je offline (nepripojený) grubko

Avalik: pekne si to napísal; ale podľa mňa sa to (čo píšeš Ty), týka fyzických osôb. Ale od 1.2.2014 sú na tom istom portáli zriadené+aktivované schránky pre orgány verejnej moci a tieto sú POVINNÉ ich používať pre komunikáciu s právnickými osobami alebo inými orgánmi verejnej moci alebo občanmi, ktorí si takúto formu komunikácie želajú. Do schránok firiem alebo úradov majú prístup štatutári týchto organizácií a ich splnomocnení zástupcovia. A toto sa týka Lydky: podľa mňa jej toto oprávnenie musia nahrať do čipu eID na polícii... (ale toto iba tipujem a rád si prečítam: ako sa naozik splnomocňuje ´poverený zástupca štatutára´)
0 0
cinky16 cinky16

cinky16 je offline (nepripojený) cinky16

vobec nerozumiem, koho sa toto tyka. Zasa sa nieco meni, co sa tyka elektronickeho dorucovania na DU? ved len teraz nedavno sa uzatvarali tzv. "nove dohody" o elektr. dorucovani, zase treba nieco nove? prosim vysvetlite, ja nestiham registrovat tieto zmeny...
0 0
grubko grubko

grubko je offline (nepripojený) grubko

cinky16: nie, tato debata sa netyka elektronickeho dorucovania na DU, ale elektronickych schranok v zmysle zakona 305/2013 a elektronickej komunikacii s uradmi (viac info na www.slovensko.sk)
0 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Tak ako už napísané vyššie, elektronické schránky budú pre právnické osoby ešte len vytvorené. Zatiaľ sú vytvorené len pre občanov. Elektronická schránka bude prioritne patriť štatutárnemu zástupcovi. Podľa dostupných informácií, zatiaľ nie sú určené pravidlá zastupovania, t.j. že prístup do schránky bude mať aj niekto iný okrem štatutára. Elekronické schránky automaticky vytvorí štát každej spoločnosti zapísanej v obchodnom registri a zároveň je deaktivuje výmazom z OR SR. Pokiaľ sa nemýlim, tak povinná komunikácia spoločností cez www.slovensko.sk bude od polovice budúce roka. Nie som si tým ale istá. Do čipu sa nebude nič zapisovať, z môjho pohľadu bude môcť vytvoriť prístupové práva práve štatutár. Ale táto otázka ešte podľa mne dostupných informácií nie je doriešená. Prihlasovanie bude samozrejme cez eID. A možno ešte na záver, do 3 rokov musia jednotivé inštitúcie prepojiť svoje systémy s www.slovensko.sk - neviem si však teraz predstaviť, čo tým zákonodárcovia mysleli, podrobne som to neštudovala.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať