Zavrieť

Porady

Daňova licencia a nová firma

Nová sro zapísana do registra 21.12.2013 (oznamenie o zapise prislo 30.12.) - ma povinnosť platenia daňovej licencie, keď podnikať začne až 1.1.2014?
Mila123 zatiaľ nerieš, je to otázka platenia až v roku 2015 , za rok 2014
kikimi riešim preto, že 1. rok podnikania by mal byt oslobodeny od danovej licencie - tak chcem vediet, ci pre firmu zapisanu 21.12. 2013 je 1. rok podnikania aj ked nijaku podnikatelsku cinnost nevyvija, alebo az r. 2014 /od 1.1.2014 je najom priestorov, ...)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, do 31.3.2015 za rok 2014 (ako minimálnu daň - ak sro v DPPO za rok 2014 vykáže vyššiu daňovú povinnosť, tak DL platiť nebude - bude vlastne zaplatená v tej dani za rok 2014).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kikimi a viem si do 60 dni od zapisu v OR sama na DU urcit moje zdanovacie obdobie? Ze 21.12.2013 - 21.12.2014 ?
    KEJKA ano, nevidím v tom problém. Ale daňová licencia sa ťa bude týkať (môj názor), možno zaplatíš len alikvotnú časť, ale u teba to bude prakticky skoro 100%. Pravdupovediac, neviem, ako to bude DU chápať - ustanovenie o prvom roku podnikania.
    kikimi metodicke usmernenie pre danovakov asi bude vydane v januari 2015 - ved to im staci , nie?
    Btw - ked sa v zakone pise:
    (7) Daňovú licenciu neplatí daňovník
    a) ktorému vznikla prvýkrát povinnosť podať daňové
    priznanie za zdaňovacie obdobie, v ktorom vznikol,
    okrem daňovníka, ktorý je právnym nástupcom daňovníka
    zrušeného bez likvidácie,

    A ja si svoje zdanovacie obdobie zvolim 21.12.2013 - 21.12.2014 (čiže prvykrat mi vznikne podat danove priznanie az 21.12.2014 - nie?), tak by sa ma to oslobodenie malo tykat - tak si myslim :-) - alebo chcem tomu verit, lebo dnes ma skrz tohto zistenia triafa šľak ...

    A VDAKA ZA TVOJ CAS NA MOJE ODPOVE
    KEJKA áno, aj mne to tak vychádza, potom by si teda platil licenciu až za obdobie 21.12.2014 -20.12.2015. neviem, či to až tak stojí zato - vôbec nepredpokladáš, že budeš mať zisk, že to takto riešiš? Na druhej strane - zvolíš si hospodársky rok a ušetríš RUZ za týchto pár dní ako aj náklady za jej zostavenie, čo tiež nie je na zahodenie.
    kikimi kedze bude dost vstupnych nakladov s vybavenim kancelarie, zariadovanim ....tak velmi nepredpokladam, ze bude okrem nakladovych poloziek (mzdy, odvody, rozne poplatky...) aj priestor na vytvorenie zisku vo vyske 2 200 eur
    ESTE RAZ VDAKA
      zbaliť
    marjankaj No bude podávať daňové priznanie za rok 2013. Za rok 2014 už bude platiť licenciu.

    Daňova licencia a nová firma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.