Zavrieť

Porady

Predkladanie účtovných závierok od 1.1.2014

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Od 1.1. 2014 podnikateľské subjekty predkladajú účtovné závierky len finančnej správe. Tá zabezpečí, aby sa účtovná závierka zverejnila na relatívne novom portáli www.registeruz.sk - Register účtovných závierok (testovacia prevádzka bola spustená v máji). Finančnej správe predkladajú dokumenty elektronicky všetci tí, ktorí majú od 1.1.2014 povinnosť - a teda platitelia DPH, ostatní môžu aj v papierovej podobe. Pre orientáciu, dobrý materiál pre vstupné informácie, pokiaľ ste to ešte nezachytili, je na stránke KPMG - http://www.kpmg.com/SK/en/IssuesAndI...ec-2013-SK.pdf
Autor článku
Monika Imrichová
elektronický podpis, kvalifikovaný elektronický podpis, lektorovanie, open-source
JWC s.r.o.
Profil z katalógu odborníkov Porada / Odbornici
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Pochváliť
takže za rok 2013 už neposielame do Obch.reg. ?
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

Pochváliť
aj mna to zaujíma
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
NIE neposiela
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Pochváliť
mňa by však zaujímala ochrana osobných údajov...... často PO sú jedno-dvojosobové.... v prípade zverejnenia takýchto účtovných závierok pre každého si môže ktokoľvek zistiť príjmy spoločníkov...... v prípade tých slušných, ktorí dane platia majú určité skupiny informáciu, ktorá môže byť zneužitá ..... rozmýšľal už niekto aj nad týmto? ja osobne by som sa na mieste týchto podnikateľov obávala, že niekto zneužije tieto informácie...... ????
4 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
oriesok
takže za rok 2013 už neposielame do Obch.reg. ?
oriesok
takže za rok 2013 už neposielame do Obch.reg. ?
Už sa neposiela do zbierky listín. Všetko zabezpečí finančná správa. Pokiaľ sa nemýlim, do 10 dní od prijatia účtovnej závierky bude táto zverejnená aj v registri účtovných závierok. Je to verejne prístupná databáza, takže si to tam rovno aj môžete overiť. Už teraz si tam nájdete účtovné závierky spätne do minulosti.
2 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
JAJA11
mňa by však zaujímala ochrana osobných údajov...... často PO sú jedno-dvojosobové.... v prípade zverejnenia takýchto účtovných závierok pre každého si môže ktokoľvek zistiť príjmy spoločníkov...... v prípade tých slušných, ktorí dane platia majú určité skupiny informáciu, ktorá môže byť zneužitá ..... rozmýšľal už niekto aj nad týmto? ja osobne by som sa na mieste týchto podnikateľov obávala, že niekto zneužije tieto informácie...... ????
[QUOTE="JAJA11"]mňa by však zaujímala ochrana osobných údajov...... často PO sú jedno-dvojosobové.... v prípade zverejnenia takýchto účtovných závierok pre každého si môže ktokoľvek zistiť príjmy spoločníkov...... v prípade tých slušných, ktorí dane platia majú určité skupiny informáciu, ktorá môže byť zneužitá ..... rozmýšľal už niekto aj nad týmto? ja osobne by som sa na mieste týchto podnikateľov obávala, že niekto zneužije tieto informácie...... ????

Pokiaľ sa nemýlim, tak aj v minulosti ste si formou žiadosti mohli vyžiadať zverejnenie účtovnej závierky. Nie som si ale istá, či len tých spoločností, ktoré mali povinnosť zverejniť, alebo všetkých. Teraz je to v zásade jedno, tak ako som písalal vyššie.
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Pochváliť
hej, ale písomne a bola informácia, komu bola táto UZ zverejnená.... ak bude mať prístup k závierkam absolútne každý, tak sa to dá zneužiť..... chránime údaje zamestnancov, nesmú sa zverejniť platy nikomu a tu celému svetu zverejníme chúlostivé informácie o konkrétnych ľuďoch......
2 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
JAJA11
hej, ale písomne a bola informácia, komu bola táto UZ zverejnená.... ak bude mať prístup k závierkam absolútne každý, tak sa to dá zneužiť..... chránime údaje zamestnancov, nesmú sa zverejniť platy nikomu a tu celému svetu zverejníme chúlostivé informácie o konkrétnych ľuďoch......
prečítaj si usmernenie na vypĺňanie poznámok, pretože časť B sa už nevypĺňa, a aj niektoré časti ktoré by mohli konkrétne poukázať komu bola aká suma vyplatená .
2 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

Pochváliť
ale zápis z VZ o schv. ÚZ budeme nadalej posielat na orsr, ci nie?
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
o schválení ÚZ sa posiela oznámenie na DÚ do 5 pracovných dní od jej schválenia, pokiaľ bola iba zostavená a tak odovzdaná na DÚ.
2 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Pochváliť
kuravesele
o schválení ÚZ sa posiela oznámenie na DÚ do 5 pracovných dní od jej schválenia, pokiaľ bola iba zostavená a tak odovzdaná na DÚ.
Čiže pokiaľ sme odovzdali ÚZ na DÚ s dátumom zostavenia aj schválenia, máme ohľadom ÚZ "hotovo" ?
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Jana_clenka
kuravesele
o schválení ÚZ sa posiela oznámenie na DÚ do 5 pracovných dní od jej schválenia, pokiaľ bola iba zostavená a tak odovzdaná na DÚ.
Čiže pokiaľ sme odovzdali ÚZ na DÚ s dátumom zostavenia aj schválenia, máme ohľadom ÚZ "hotovo" ?
áno
2 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Pochváliť
Zápis z VZ sa posiela ako príloha DPPO na DÚ?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
oriesok
Zápis z VZ sa posiela ako príloha DPPO na DÚ?
Zapis z VZ o schvaleni UZ sa neposiela nikde, nevyplyva to zo ziadneho prav. predpisu.

posiela sa len oznamenie o schvaleni UZ ak uz bola podana ako neschvalena:

Zakon o uctovnictve
§ 23a
(4) Ak účtovná jednotka nemá schválenú účtovnú závierku v lehote podľa odseku 3, uvedie, že ukladá neschválenú účtovnú závierku a oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky ukladá do registra dodatočne, najneskôr do piatich pracovných dní od jej schválenia.
2 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Pochváliť
Ďakujem,už som sa zľakla, že aj to vymyslali.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Pochváliť
2.3. som poslala elektronicky UZ za dve firmy. UZ jednej firmy už vidím v registri účtovných závierok. Druhú nie. Neviete niekto ako sa to preklápa? Na DU nevedia prečo, dávala som otázku na FS, odpovedali, že sa mám obrátiť na správcu dane.
0 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
martina2006
2.3. som poslala elektronicky UZ za dve firmy. UZ jednej firmy už vidím v registri účtovných závierok. Druhú nie. Neviete niekto ako sa to preklápa? Na DU nevedia prečo, dávala som otázku na FS, odpovedali, že sa mám obrátiť na správcu dane.
Netreba zbytočne stresovať, keď to tam dajú, tak to tam bude. Ja som na zverejnenie tej mojej čakala asi pol roka Síce majú zákonom stanovené lehoty, ale nikdy ich nedodržiavali v tejto oblasti. Počkajte si ešte do mesiaca od podania a potom to skúste riešiť oficiálnou žiadosťou o stanovisko príslušného správcu dane.
0 0
kampari kampari

kampari je offline (nepripojený) kampari

Pochváliť
Ja som podala Súvahu, Výkaz ZaS a daňové priznanie na e-dane, poznámky na portáli Finanč. správy...a teraz kukám do toho registra účt. záv ....pod našim IČO a nie je tam nič-resp. 0 záznamov....kde nastala chyba? .... a pritom by to malo byť tak, že povinnosť uloženia a zverejnenia dokumentov účtovná jednotka splní predložením dokumentov finančnej správe (písomne, elektronicky)....
0 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
kampari
Ja som podala Súvahu, Výkaz ZaS a daňové priznanie na e-dane, poznámky na portáli Finanč. správy...a teraz kukám do toho registra účt. záv ....pod našim IČO a nie je tam nič-resp. 0 záznamov....kde nastala chyba? .... a pritom by to malo byť tak, že povinnosť uloženia a zverejnenia dokumentov účtovná jednotka splní predložením dokumentov finančnej správe (písomne, elektronicky)....
Kedy ste podali dané dokumenty? Systém ich automaticky nepreklápa do registra účtovných závierok. Svoju povinnosť ste si zaslaním splnili, teraz je na rade FS SR.
0 0
Julia9 Julia9

Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

Pochváliť
kuravesele
JAJA11
hej, ale písomne a bola informácia, komu bola táto UZ zverejnená.... ak bude mať prístup k závierkam absolútne každý, tak sa to dá zneužiť..... chránime údaje zamestnancov, nesmú sa zverejniť platy nikomu a tu celému svetu zverejníme chúlostivé informácie o konkrétnych ľuďoch......
prečítaj si usmernenie na vypĺňanie poznámok, pretože časť B sa už nevypĺňa, a aj niektoré časti ktoré by mohli konkrétne poukázať komu bola aká suma vyplatená .
No, ale keď si vezmete, že v OR sa dá firma krásne vyhľadať podľa mena a priezviska, myslím, že je to predsa len chúlostivá informácia o jednotlivcoch aj napriek tomu, že sa už do poznámok neuvádzajú informácie o spoločníkoch...
1 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 24.09.13
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 18.02.13
  3. Príspevkov: 10, Posledný príspevok: 17.01.13
  4. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 01.07.05
  5. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 21.04.05