Zavrieť

Porady

Aké podklady potrebujem k daňovému priznaniu na materskej dovolenke?

Dobrý deň. Pracovala som do 30.apríla 2013, potom som bola nezamestnaná a 21.7.2013 som mastúpila na materskú dovolenku. Viem že k podaniu priznania potrebujem výpis od bývalého zamestnávateľa. Potrebujem ajniečo zo sociálky ohľadom materskej? Daňové priznanie dávam robiť účtovníčke. Ďakujem moc
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Účtovníčke posledného zamestnávatela ?
Silvinka1919 Nie,účtovničke manžela.
veronikasad Aký príjem si dosiahla ? Bola ti zrazená daň ? Manžel si bude na teba uplatňovať aj nezd.časť základu dane ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemusíš podávať DP, stačí v termíne do 15.2. požiadať svojho zamestnávateľa o RZD.
    Na uplatnenie NČ na manželku je tvojím príjmom príjem zo ZČ(zamestnania) aj podpora aj materské.
    ALe ak napriek tomu ideš dať spracovať DP, potrebuješ potvrdenie o zdaniteľných príjmoch od zamestnáv., potvrdenie o vyplatenej podpore a MD aby vedela započítať všetko do príjmu manželky.
    Naposledy upravil Tweety : 03.01.14 at 18:03
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Tvoje priznanie bude len z príjmov od zamestnávateľa. Manžel musí pripočítať aj Tvoju materskú a takto si na Teba uplatní rozdiel NZČ - príjem zo zamestnania - materské.

    Aké podklady potrebujem k daňovému priznaniu na materskej dovolenke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.