Zavrieť

Porady

Nárok na minimálnu mzdu?

Poraďte mi prosím. Pracujem v súkromnom sanatóriu na plný úväzok. Situácia je však taká, že som bola nútená podpísať dodatok k pracovnej zmluve v ktorom je moja mzda odstupňovaná podľa počtu liečiacich sa pacientov v danej dobe. V praxi to znamená, že pokiaľ máme málo klientov, môj plat je podľa tohto dodatku vysoko pod úrovňou minimálnej mzdy. Chcem sa spýtať, či jestvuje na Slovensku mechanizmus, ktorý kontroluje vyplácanie minimálnej mzdy, respektíve či sa môžem nejako brániť a vydobiť si vyplácanie aspoň minimálnej mdzy aj v čase, keď nemáme dostatok pacientov. Ďakujem

Už mám zodpovedanú otázku, neviem tu nájsť možnosť vymazať, preto ju mažem takýmto spôsobom, neprajem si žiadne komentáre.

upozornenie:
katy3 NEVYMAZAVAJ ZADANIE TEMY !!!
Ako to potom vyzera,ked zostavaju len odpovede bez zadania?
Naposledy upravil arizona : 04.01.14 at 09:01 Dôvod: 2x doplnenie povodneho VYMAZANEHO text
6 komentárov     zbaliť
veronikasad V pracovnej zmluve máš mesačnú, alebo hodinovú mzdu ? Aký týždenný fond pracovného času máš dohodnutý v PZ ? Nepodpísala si náhodou dodatok týkajúci sa aj zníženia týždenného prac.času ?
katy.3 Mám určenú mesačnú mzdu a klasický 40 hodinový týždenný pracovný čas.
veronikasad Mesačná mzda nemôže byť nižšia ako minimálna. V ktorom tarifnom stupni si zaradená a akú mzdu máš vyplácanú ?
veronikasad To čo je zase ? Prečo mažeš otázky ?
tictac7 lenže tento portál slúži všetkým. Raz sem niekto príde, bude potrebovať odpoveď na tú istú otázku, tak si ju tu nájde. Tu nedostávaš odpoveď pre seba. To si potom nájdi niekoho iného a nie nás.
veronikasad Katy 3, ak si nepraješ ďalšie komentáre, požiadaj admina o uzatvorenie témy cez tlačítko NAHLÁS (trojuholník s výkričníkom)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Už mám zodpovedanú otázku, neviem tu nájsť možnosť vymazať, preto ju mažem takýmto spôsobom, neprajem si žiadne komentáre.
    Naposledy upravil katy.3 : Dnes at 21:56

    len rýchlo kopírujem zas mudrlanta.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona

    skoprirovane:
    "Už mám zodpovedanú otázku, neviem tu nájsť možnosť vymazať, preto ju mažem takýmto spôsobom, neprajem si žiadne komentáre.
    Naposledy upravil katy.3 : Včera o 21:56 "


    katy, takuto moznost tu nenajdes!!!

    Vymazavanie tem po tom, ako dostanes odpoved je proti pravidlam Porady a je neslusne voci tym, ktori Ti odpovedali,nakolko tema straca zmysel,ak nie je ucelena.

    Porada je verejna,odpovede nesluzia len tebe,ale aj vsetkym, ktori hladaju podobnu odpoved cez vyhladavace,

    Nedodrziavanie pravidiel Porady a drze spravanie voci ochotnym, odpovedajucim Poradakom sa tu netoleruje.Necuduj sa, ak nabuduce budes hladat na Porade pomoc a nikto ti neodpovie...

    Vcera som vracala do temy tvoje zadanie, ktore si vymazala a ty si vymazes znovu. Zda sa ti to seriozne?




    Nárok na minimálnu mzdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.