Zavrieť

Porady

Oprava chyby z minulého účtovného obdobia

Mám prípad k oprave chýb minulých období, zistila som, že som v roku 2010 zaúčtovala náklad vo vyššej sume ako mal byť.(518/211). Firma vykázala stratu. Zaúčtovala som to v roku 2011 (429/518), podalo sa opravné DP za rok 2010, kde sa znížila strata o rozdiel sumy, ale niečo mi to nesedí, neviem či ten účtovný zápis z roku 2011 je správny...No a ťahá sa mi to doteraz, a nesedí mi to
Naposledy upravil mirhu : 03.01.14 at 16:06
KEJKA definuj, čo je to niečo.................čo ti nesedí.
mirhu nesedí mi výška vykázaného zisku (za rok 2012) na 428
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    porovnávaš čo? daňové priznanie, účtovný zisk, čoi s čím nesedí?
    ťahám to z teba ako z chlpatej deky.
    To, čo si uviedla je správne. Bud si účtovala duplicitne, alebo si si neurobila správne učtovnú uzávierku za rok 2011, ťažko povedať na diaľku. kedže oprava chyby z roku 2010 účtovaná v roku 2011 je na 429, tak účtovný zisk z roku 2011 znižuje práve táto suma.
    Možno si iba nevieš správne vyložiť zostatky na účtoch VI.
    Naposledy upravil KEJKA : 04.01.14 at 17:36
    mirhu Prepáč,
    nesedí účtovný zisk, na 428, o dvojnásobnú sumu, ktorú som opravovala z roku 2010, v roku 2011 - ale neviem či som to správne naúčtovala
    v roku 2010 som dala omylom zlú sumu na doklad, vyššiu, čiže náklady boli s skutočnosti nižšie, ako bolo v DP 2010. Potom sa robila oprava DP, bez opravy S a VzS, ale tu som zrejme niečo zle naúčtovala

    Oprava chyby z minulého účtovného obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.