Zavrieť

Porady

Podpora po prichode zo zahranicia

Muz pracuje 3 roky v zahranici.
Dozvedeli sme sa, ze nemusi dostat podporu, ak na Soc.poistovni nepreukaze nejake väzby na Slovensko. Hladala som, citala, nurala cele sviatky, ale nikde nic konkretne som nenasla. Vyzera to tak, ze zalezi na tom, ako sa uradnicka na Soc.p. vyspi, ci ma dobru naladu. Viem o pripade, ked clovek podporu dostal...druhy zasa nie...boli na tom skoro rovnako s tymi "väzbami na Slovensko". Citala som aj , ze si ma poziadat o davky v zahranici...druhy napise, ze nie, ze Soc.poistovna poziada o transfer davok, ci co.....,niekde zasa pisali, ze sa staci zamestnat na tyzden-dva na Slovensku a potom ist na Urad prace...atd.

Takze poprosim odpovede:

- po prichode zo zahranicia (vsetky odvody platene v zahranici)- Holandsko - ma clovek narok na podporu ak je zenaty, ma trvaly pobyt na SK, pravidelne chodi domov...atd.?

-ak by nemal narok....staci sa mu tu "zamestnat" na 1-2 tyzdne ...po "prepusteni" ist na Urad prace, Soc.poistovnu....atd??

- z coho by mu ratali podporu, dufam, ze nie iba z toho co zarobil na Slovensku za tie 2 tyzdne?...- či?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    neviem či si si pri študovaní našla aj tento materiál tak Ti ho priložím
    http://www.socpoist.sk/index/open_fi...?ext_dok=52029
    všetko čo potrebuješ vedieť sa tam nachádza.

    Podpora po prichode zo zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.