Zavrieť

Porady

HAND MADE KOZMETIKA

Chcela by som sa opýtať, či je možné mať živnosť na ručne vyrábanú kozmetiku (balzam, maska na vlasy, peeling, atď..) a aké doklady k tomu potrebujem, resp. treba nejaké povolenie od hygieny, alebo je vlastne možné zapísať si živnosť na predaj hand made kozmetiky?? Viem, že sa tu už čo to napísalo na tému hand made, ale konkrétne toto som nenašla. Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Ono to nie je také jednoduché,že založím si živnosť....Aj výroba hand made kozmetiky podlieha tomuto
    http://www.uvzsr.sk/index.php?option...bkov&Itemid=83
    Na každý výrobok musíš mať certifikát.Výrobkom sa rozumie všetko,čo budeš vyrábať,čiže ak budeš mať napr.viac druhov masiek a budú sa odlišovať iba napr.vôňou,musíš mať certifikát na KAŽDÝ typ. Budeš potrebovať certifikovanú výrobňu,takže žiadne také,že doma v kuchyni. V tej výrobni bude musieť byť všetko zariadenie z nerezu,okachličkované steny do určitej výšky......to,že si vybavíš živnosť a kúpiš pokladňu,to je úplná malina oproti tomuto všetkému.......takže,ak máš veľmi veľa peňazí......môžeš začať.
    Naposledy upravil kopretinka : 05.01.14 at 13:27
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j pri potulkách na nete po mydlách som našla stránku...kde pani predáva s poznámkou "výrobky sú dekoračné- používanie na vlastnú zodpovednosť"
    kopretinka hej,najprv napíše,že z čoho všetkého sa to skladá,aké to má účinky,a aké je to výhodné pre zdravie a potom tam dodá,že je to len dekorácia
    lujza.j áno...tak obišla papierovačky....
    kopretinka lenže toto zadávateľka použiť nemôže.......ešte som nevidela,žeby balzam, maska na vlasy, peeling bol označený ako dekoračný predmet
    lujza.j viem...myslela som mydlá..
    kopretinka ja viem,ale ona ich nespomína
    lujza.j ved to len tak pomimo tuto v mini debate...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.