Zavrieť

Porady

Komu a kedy treba pri prenajímaní oznámiť zaradenie bytu do obchodného majetku?

FO, nepodnikateľ. Začiatok prenajímania v roku 2013.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 chcelo by to účtovníčku.........
jslancik účtovníčku na zodpovedanie jednej otázky hádam netreba. jednoduchšie je to vyriešiť takto.
marjankaj Ale treba to účtovníčke oznámiť, aby to vedela správne zaúčtovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    kedysi som to hladal a vyslo mi ze sa to neoznamuje nikam. Len spisat vyhlasenie a potom podla toho uctovat naklady. ale nie som odbornik, len som o tom tiez uvazoval a skusal to najst.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 žiadne vyhlásenie, ale bolo by dobré evidenciu majetku urobiť...preto tie služby účtovníčky.....
    popr. prelistovať poradu......
    jslancik Pri daňovej evidencii nepotrebujem účtovníčku. Ale bez obáv, bude to mať na starosti účtovník len ho musím správne inštruovať
    Takže sa môžem teraz pred vypracovaním DP rozhodnúť, že byt zaradím do obch. majetku, a bude to bez problémov?
    marjankaj Ak ho zaradíš do obchodného majetku teraz, tak to nebude mať vplyv na DP za rok 2013.
    To by si mal vedieť, keďže účtovníčku ti netreba.

    Len taký malý dotaz. Od kedy vlastníš ten byt?
    Mila123 v tomto prípade, keď nepotrebuješ pri DE účtovníčku, prečo sa pýtaš?
    pýtaš sa také samozrejmé záležitosti....
    ja stále odporúčam účtovníka, aby si si nedal do výdavkov také pre teba samozrejmosti, kt. sú podľa zákonov vylúčené.....
    jslancik Marjankaj, ved preto sa pýtam, kedy to treba zaradiť či oznámiť...
    Byt vlastním od 11/12, prenajímam od 3/13.
    jslancik Mila123, účtovníka mám. Len tento detail potrebujem vedieť. Ci mu to mam vôbec navrhovať, ohľadom toho obchodného majetku. Keď je to taká samozrejmá vec, prosím o odpoveď.
    marjankaj Nie je povinnosťou ho zaradiť do obchodného majetku. Či je to pre teba vhodné, to sa musíš rozhodnúť sám.
    jslancik Diky, ja viem. Ale zvažujem pre a proti. A ci sa to ešte vôbec dá. Byt predávať nemám v pláne. platiť daň zbytočne neplánujem.
    Dubak2000 ok, neviem ako sa to vola ci ako sa to presne robi ale nikam sa to nehlasi. takze teoreticky by to mohlo byt aj za rok 2013
    jslancik v to potajme dúfam, ale zatiaľ mi to nikto nepotvrdil, ako to skutočne je.
      zbaliť

    Komu a kedy treba pri prenajímaní oznámiť zaradenie bytu do obchodného majetku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.