Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    škriatok1 Neviem, či to mám zaúčtovať cez počiatočné stavy alebo cez interné doklady, aby som si mohla urobiť otváraciu súvahu? Kúpili totiž nový program a na školení som ešte nebola, no a výstupy chcú, čím skôr
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    škriatok1 Nemám problém so zaúčtovaním vzniku ale konkrétne s programom Pohoda, pretože mi kamarátka hovorila,že sa to robí cez PS, no mne sa to moc nezdá. Tak som sa chcela poradiť s niekym, kto má s týmto programom skúsenosť.
    Dada Ak len prechádzaš zo starého programu do nového (do Pohody), tak nahadzuješ počiatočné stavy účtov, potom jednotlivé neuhradené faktúry do knihy záväzkov a pohľadávok, počiatočné stavy do banky a pokladne.
    škriatok1 Čiže keď je to nová spoločnosť (vznikla v septembri) tak to môžem nahodiť cez interné doklady(len to pre istotu rekapitulujem)?
    Dada Teraz nerozumiem, chceš už rok 2013 účtovať do Pohody, čiže úplne všetko od začiatku? či až rok 2014?
    škriatok1 Ano potrebujem doúčtovať rok 2013 do programu, program dokúpili v decembri. V podstate začali predávať v polovičke decembra.
    Dada Ja by som všetko nahádzala tam, kde patrí - pokladňa,faktúry, banka atd
    škriatok1 To sa aj chystám urobiť. Len som si nevedela poradiť s tým začiatkom teda či PS alebo interné doklady.
      zbaliť

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Založenie spoločnosti sa účtuje cez ID, nie cez PS. Prikladám prílohu, môžeš si ju upraviť, alebo spraviť niečo podobné.
    škriatok1 Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne

    Neviete niekto náhodou zaúčtovať založenie spoločnosti v programe pohoda (cez počiatočné stavy alebo interné doklady)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.