Zavrieť

Porady

Mohli by ste mi poradiť s problémom štítka na merači teplej vody?

Pri odčítaní spotreby mi predseda SVB zistil, že mi na merači teplej vody chýba akýsi štítok, nalepený na vonkajšom priesvitnom kryte merača teplej vody. Vraj som zodpovedná za tento stav - vraj som ho musela strhnúť. Vôbec som nevedela, že tam nejaký štítok bol, na čo slúži. pri montáži sme boli upozornení, že merač je velmi citlivý na magneta dôjde k jeho poškodeniu. Môj merač je funkčný, plomba je neporušená, merač je nie je povolený - presvedčil sa o tom aj predseda SVB. Spotrebu teplej vody je približne rovnaká ako minulé roky. Predseda tvrdí, že štítok som musela odtrhnúť ja za účelom zníženia spotrby teplej vody. Žijem v domácnosti sama s neplnoletým synom. Poraďte mi na aký účel slúži tento štítok, či som ja zodpovedná za tento stav, ako mám ďalej postupovať.



Chýba mi tento štítok na merači teplej vody.Neviete akú má funkciu, pretože mi povedal že sa s tým bude zaoberať ako "manipulácia s vodomerom". Ďakujem.







Toto su jedine stitky ktore su na mojom vodomery ale hologram tam nie je.
Naposledy upravil danusa1970 : 06.01.14 at 13:54 Dôvod: fotografie
IMAG0183.jpg  
IMAG0192.jpg  
IMAG0194.jpg  
1/1
3 komentárov     zbaliť
luja5 Kedy Vám meradlo montovali? Pýtam sa preto, lebo také meradlo s takým niečím som ešte nevidela.
danusa1970 vodomery nam namontovali v decembri 2011,zevraj su velmi citlive na magnet .
luja5 Je zaujímavé, že aj nám v ku 2011 vymieňali vodomer a vyzerá úplne inak, aj je inak označený a oštítkovaný...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Chýba ti certifikačný hologram - overovacia známka pre prietokomer. Vpredu na kryte sa nič nelepí, jedine na boku - styk krytu s telesom prietokomera.

    Asi niečo také



    Na mojom je toto (trochu rozmazané):

    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P06-01-14_13.08.jpg
Zobrazení: 2
Veľkosť:  43.9 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P06-01-14_13.08[1].jpg
Zobrazení: 1
Veľkosť:  63.0 KB

    Predná strana a dole hologram. Na holograme je jasný dátum 2011 - dátum certifikácie a overenia. Ostatné je irelevantné! Nepotrebné! Nesúvisiace s prietokomerom.
    Naposledy upravil misoft : 06.01.14 at 12:17
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ja na vrchu nič nalepené nemám,a to nám nedávno menili merače,lebo už uplynula ich doba....nejaký biely papierik je na boku,ale hologram to nie je
    misoft Pozri sa, čo to za "papierik" je - možno to urobili takto - prelepením z podniku.
    kopretinka je tam jednom slovo,asi názov tej firmy.
    misoft Divné - je to asi len štítok výrobcu. Lebo podľa správnosti by takéto zariadenia, ktoré sú meradlami, mali byť zabezpečené proti manipulácii - a na to sú tie hologramy.
    kopretinka ako ten hologram,nalepený na vrchnom kryte,môže niečomu zabrániť?
    luja5 Zadávateľka medzičasom doplnila, čo na jej vodomere chýba, tak ja už len pre zaujímavosť do tejto komentárovej diskusie - my máme na každom vodomere dva štítky (jeden na boku a jeden vpredu) a jeden znak (tiež vpredu) a nič z toho nie je na priesvitnej časti vodomera. Takže so štítkami-znakmi je to všelijaké.
    danusa1970 Ani ja som nepochopila ako môže byť niečo tak podľa predsedu SVB ,,dôležité" nalepené na povrchu vodomera, na jeho prednej strane. Neviete akú funkciu by ten štítok mohol mať? My ako vlastníci bytov sme žiaden protokol nedostali.
      zbaliť

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    každý vodomer má svoje identifikačné číslo- napríklad ten, ktorý si sem dala má: 11039602. Nejaký nalepený štítok vôbec nemá vplyv na to ako vodomer meria. Ak do vodomeru nebol robený zásah a ani nebol vymenený- čo sa dá dokázať identifikačným číslom - je OK-mali by existovať protokoly vodomerov- mala by si ten svoj mať aj ty, alebo predseda, alebo firma, ktorá vám vodomery montovala. Pochybujem, že váš predseda je oprávnenou osobou, ktorá môže posúdiť nezávadnosť vodomeru. Obráť sa na firmu, ktorá vám vodomery montovala. Nám napríklad namontovali vodomery bez tých certifikačných nálepiek- dostali sme pokutu , ale vodomery sú funkčné, takže do ďalšej ich výmeny nám spoľahlivo budú merať spotrebu vody.
    Naposledy upravil mackoivan : 06.01.14 at 12:04
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Teraz som sa pozrel na foto od danusa1970 - je to tam nejaká oná.... tá by tam ani byť nemala - veď zakrýva čiastočne ciferník - ako potom môže robiť presný odpočet. Priehľadný kryt by mal byť prázdny, aby bolo všetko viditeľné.
    luja5 Ten obrázok sa leskne a aspoň pre mňa to nie je dobre viditeľné. Možno by ešte bolo dobré, keby pripojila obrázok, ako vyzerá jej vodomer, či je na častiach vodomeru, ktoré merajú menšie hodnoty spotreby (litre...), nepoškodený kryt.
    misoft Nech hľadá hologram - viď moje (rozmazané) druhé foto.
    danusa1970 pozerala som kryt vodomera ale kryt je v poriadku,to iste skonstatoval aj predsedaSVB.
    luja5 Mackoivan a prečo ste dostali pokutu Vy (respektíve kto "Vy")? Kto má zodpovedať za to, že namontované vodomery budú oštítkované-označkované tak, ako majú byť podľa platných predpisov?
    mackoivan Pokutu dostalo naše SVB- všetko zavinila firma, ktorá nám vodomery montovala. Na vlastných chybách sa najlepšie učí. Teraz už vieme, že sme si mali(bývalé orgány SVB) poriadne prevziať robotu- ale koľkože takých vlastníkov bytov (predsedov) je, ktorí vedia čo všetko musí vodomer obsahovať. S tou firmou sme zrušili zmluvu (Havarijná služba- jej bola daná zákazka) Prišlo sa na to, keď po sťažnosti jedného z majiteľov bytov prišla kontrola skontrolovať jej závadny vodomer.
    luja5 Veď práve, koľko vlastníkov bytov také veci vie? Ako som písala v inom svojom komente, my máme na vodomeroch dokonca až dva štítky + ešte aj jeden znak (žiadny hologram). Ale či sú aj správne? A čo keď zadávateľke bol namontovaný vodomer bez toho všetkého, čo na ňom má byť vyznačené, nalepené..., kontroloval predseda SVB vodomery po ich namontovaní? U nás síce vodomery sú oblepené ako cestovný kufor, ale nikto od správcu nekontroloval, či správne....
    nunenko Keby len majitelia bytov, to nevie ani spávca ŠEI a dokonca jednoznačne ani SMI, a ani oprávnená osoba na montáž. V podstate nejaký predseda vie velké kulové h.... ten vodomer pravdepodobne v poriadku, a môže byť použitý pri rozpočítaní ak je zabezpečený plombou montážnika. (oprávnenej na montáž meračov pretečeného množstva vody) a je namontovaný podľa STN.
      zbaliť

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Chýba takéto čosi, ale ktovie či predseda vie či to tam vôbec malo byť...Preto, že tie čo sa im nedá plexisko otvoriť nemajú tú nálepku tam mať prečo, majú iné zabezpečenie...
    Naposledy upravil nunenko : 06.01.14 at 19:29
    P1810510.jpg  
    nove2.jpg  
    Snímka.jpg  
    15-bytove-vodomery-a-jejich-vy-znam.jpg  
    V-vodomery_uvedenie_na_trh.jpg  

    V-vodomery_uved enie_na_trh.jpg  
    V-vodomery_uvedenie_na_trhdd.jpg  
    1/1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft V komentári som naznačil - styk plexi s telom. Ja osobne mám hologramy - záleží však na certifikačnej firme, ako to zabezpečí - môže aj samolepkou - dôležité je, aby tam bolo + dátum certifikácie a overenia (aspoň rok).
    nunenko štítok prvotného ovrenia neslúži (môže) na zabezpečenie proti manipulácii, preto jeho dstránenie nemá vplyv na funkčnosť merača, kedže oprávnená osoba je povinná viesť evidenciu namontovaných neračov, tak isto ten kto ropočítava teplo v TV má montážny protokol. A teda dátum overenia je ľahko zistiteľný, tak ako oprávnená osoba zo zabezpečovacej plomby montážnika.
    misoft Pravda - ale ruku na srdce - koľkokrát odčítajú vodomery všelijakí oní ..... odpočtári-brigádnici..... a tí prd vedia - no dôležití sú jak hasičské razítko
      zbaliť

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Trošku pátrania s ujom googlom (lebo napriek tomu, že aj nám vymieňali vodomery v roku 2011, naše vyzerajú úplne inak a navyše nič také, u Teba chýbajúce, na nich nemáme) a podľa údajov na stránke www.zenservis.sk/pdf/ZENSERVIS_BV.pdf ide o snímač s geometrickými vzormi, ktoré sa po zmagnetizovaní neodýmovým magnetom celkom poškodia, respektíve rozmažú (strana č. 10).

    Slúži to teda zrejme k tomu, aby sa podľa tvaru a ostrosti geometrických vzorov dalo na pohľad zistiť, či nebol použitý príslušný magnet, čo by zrejme spôsobilo nesprávnu činnosť meradla (možno nezaznamenávanie spotreby) v prospech spotrebiteľa.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Kúrnik - dobrá práca - našla to.......
    danusa1970 Dakujem,len nerozumiem preco ten stitok je u susedov nalepeny na vrchu priezornika?Predpokladam,ze tak bolo aj u mna ,ved ak by bol pod priezornikom tak ak by sa odlepil tak by bol padnuty pod priezornikom.
    luja5 Asi taký typ vodomerov s tak nalepenými snímačmi (štítkami) si Vaše SVB objednalo. Neviem síce, či ten snímač môže len tak ľahko odpadnúť, ale ak áno, skús ho pohľadať na dne šachty, v ktorej máš meradlo namontované.
    danusa1970 otazne je ci tam vobec bol
    luja5 To som aj ja naznačila už inde v tejto téme. Otázkou je, kto robil prvé odpisovanie stavu spotreby vody po namontovaní vodomeru v roku 2011 (či to bol niekto, kto si také veci nemusel všímať a teraz to prvýkrát robil predseda SVB), ale najmä či predseda SVB skontroloval vodomer v Tvojom byte v rámci prevzatia dodávky a montáže v roku 2011. Ak si aj bola pri montáži upozornená na citlivosť na magnety, že môže dôjsť k poškodeniu, nemusel Ti byť popri tom ukázaný aj prilepený snímač a to mal skontrolovať ten, kto preberal dodávku a montáž za Vaše SVB (predpokladám, že to bol predseda).
    mackoivan luja5- dík zase som o čosi múdrejší a to som bývalý stavbár :-) toto dáva za pravdu skôr predsedovi SVB ako danusi. určite boli po montáži takých "novinkových" vodomerov upozornení na čo slúžia tie nálepky s geometrickými vzormi
      zbaliť

    Mohli by ste mi poradiť s problémom štítka na merači teplej vody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.