Zavrieť

Porady

DPH - predaj auta autobazaru

Dobry den,

chcela by som sa spytat, ci mi vie niekto poradiť ako mam vystavit fakturu za predaj auta autoservisu. Auto bolo obstarane na leasing a pred rokom bol leasing ukonceny. Kupna cena: 1 tis.Sk. Jedna sa o osobny automobil. Mam vystavit fakturu aj s DPH? Som fyzická osoba a platca DPH. Pri leasingu som si odpočet DPH neuplatňovala.
Vopred dakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vystavuješ faktúru, kde uvedieš len dohodnutú cenu. Neuvádzaš DPH. Ale uveď v texte, že je to osobné auto. "fakturujeme vám za osobné motorové vozidlo...."

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    tatiana3333
    Dobry den,

    chcela by som sa spytat, ci mi vie niekto poradiť ako mam vystavit fakturu za predaj auta autoservisu. Auto bolo obstarane na leasing a pred rokom bol leasing ukonceny. Kupna cena: 1 tis.Sk. Jedna sa o osobny automobil. Mam vystavit fakturu aj s DPH? Som fyzická osoba a platca DPH. Pri leasingu som si odpočet DPH neuplatňovala.
    Vopred dakujem za odpoveď.

    Faktúru vystav bez DPH. Bežne to tak vo firme robím. Keďže som si neuplatnila DPH od štátu nemám mu čo vratiť - v skratke povedané.


    Steffi

    DPH - predaj auta autobazaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.