Zavrieť

Porady

Ako správne v Omege zapísať príjem na BÚ - viacero platieb jedným účtovným záznamom?

Mám takýto problém:
Sme internetový obchod, ktorý zasiela tovary na dobierku kuriérskou spoločnosťou. Kuriérska firma nám sumy dobierok zasiela na účet priebežne 2-3 krát do týždňa s tým, že nám vždy deň vopred zašle emailom avízo, v ktorom je zoznam aktuálne zinkasovaných dobierok a príslušný variabilný symbol. Na účet nám však príde vždy iba jedna platba s variabilným symbolom kuriérskej firmy. Ako mám správne túto platbu zapísať v Omege? Ak použijem len jeden záznam a rozpíšem do jednotlivých riadkov záznamu všetky prijaté platby, tak je celková suma v poriadku a sedí s banovým výpisom. Nesedí mi však saldokonto u jednotlivých zákazníkov. Na priloženom príklade je takýto zápis, ktorý je priradený vždy len jednému odberateľovi, i keď sa platba skladá z viacerých úhrad viacerých odberateľov. V Krose mi radili, že mám na každú sumu urobiť jden zápis do evidencie, čo s ami vidí dosť nepraktické jednak kvôli veľkému množstvu záznamov počas roka a jednak kvôli tomu, že tak na výpise z BÚ bude jedna jediná suma a v účtovnictve viacero malých. Takto ich ani nebudem vedieť fyzicky porovnať napríklad v prípade kontroly.
Čo s tým?
omega_zapis.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    iná možnosť nie je. A prečo by si to nevedela porovnať? Veď celkové obraty na tom-ktorom konkrétnom výpise sa Ti nezmenia.
    rakerian No, nezmenia, ale ak na fyzickom výpise budem mať mesačne 200 položiek, tak ak si výpis vytiahnem z účtovníctva, tak bude mať 500 položiek. Bude to tak správne? Že si jednotlivé položky skutočného výpisu môžem v účtovníctve rozpisovať na koľko položiek chcem (resp. na koľko potrebujem)?
    kn-alka áno, môžeš rozpisovať - aj ja osobne to tak robím

    Ako správne v Omege zapísať príjem na BÚ - viacero platieb jedným účtovným záznamom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.