Zavrieť

Porady

Dohoda o el.komunikácii pre viaceré osoby

Viete niekto poradiť, mám dohodu o el.komunikácii s DU ja ako ex.účtovník, splnomocnenie mi dal konateľ na zastupovanie firmy s DU v plnom rozsahu. Konateľ však chce teraz splnomocniť aj inú osobu na el.komunikáciu, ktorá odosiela na daňový úrad rôzne žiadosti, nakoľko od januára to musia riešiť elektronicky. Je možné aby splnomocnil okrem mňa ešte jednu osobu? Treba potom urobiť novú dohodu o el.komunikácii? Máte s tým niekto skúsenosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Je to možné. "....avšak v nadväznosti na ustanovenie § 9 ods. 3 veta štvrtá daňového poriadku........rozsah plnomocenstva viacerých zástupcov daňového subjektu sa nesmie vzájomne prekrývať." - to, čo je v úvodzovkách, je zo stránky FS. Teda asi treba udeliť plnomocenstvo len na zasielanie iných dokumentov, ktoré nie sú daňovými priznaniami - netuším, ako toto chcú poriešiť. Ako tej osobe ostatné veci znefunkčnia? Alebo, ak podá niečo iné, tak sa na to vôbec nebude brať ohľad a bude sa to brať ako nepodané?
    monika.a tiež by ma to zaujímalo, každopádne budem tam musieť zbehnúť a popýtať sa, či a akým spôsobom to potom bude fungovať
    tictac7 potom napíš, čo Ti k tomu povedali - nech vieme :-)

    Dohoda o el.komunikácii pre viaceré osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.