Zavrieť

Porady

Ako dosiahnuť, aby bol nájomca vysťahovaný?

Nasťahovala som sa do svojho bytu pred rokom. Odvtedy je problém so susedom nado mnou. Avšak on je len v podnájme. Robí tam neustále bordel - po nociach tam má hlučné návštevy, opíjajú sa, hlučne hádajú a večne niečím búchajú. Už je to neznesiteľné, za posledných 14 dní sa to odohralo už 5 krát. Nemôžem spávať, volala som už políciu, ale bezvýsledne. Neurobili nič, len ho napomenuli. Bola som už aj za ním, ostatní susedia tvrdia, že je agresívny, keď si vypije. Mne povedal, že sa stíšía. To je ale znova len jedna noc, čo zas tie ďalšie? Kontaktovali sme neraz majiteľa bytu, riešilo sa to na schôdzach vlastníkov bytov. Avšak bezvýsledne na chvíľu je pokoj potom to začne znova a dokola. Majiteľ nie a nie ho vysťahovať. Už som z toho zúfalá, prosím poraďťe mi, čo by sa s tým dalo urobiť. A na záver ma desí aj skutočnosť, že je bývalý trestanec, dosť agresívny, keď si vypije a keď sa v konečnom dôsledku dozvie, že konám niečo proti nemu, bojím sa, aby mi to nechcel ešte odplatiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    kajuska33 A ako ho k tomu prinútiť? On dostal ten byt za nižšiu nákupnú sumu, jemu je jedno, kto v tom byte býva. Hlavné je, že mu platí.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stormcatcher ...a mala by začať od socíku, či už vtedy odvádzal dane...
    kajuska33 To je výborný nápad, mohlo to napadnúť aj mne. Ďakujem. Môžem sa ešte opýtať, kde zistím či platí za ten byt daň? Sú to verejne prístupné informácie?
    pivko Zisti meno majiteľa a DÚ
    kajuska33 To už mám a čo ďalej? Mám isť na to daňové?
    kopretinka pošli to tam anonymne.....
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Ja to vidim,ze tu by mozno pomohlo asi len "zle slovo"....image agresivny trestanec je pre neho len do plusu...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kajuš , si proste ženská .....
    Tým nechcem povedať nič také vo význame feministické .

    Sú proste ženy a ženy .
    Poniektoré hľadajú pomoc hocikde a sú aj také , čo by dokázali poriadok aj s basmanom urobiť , no záleží aj od trestu , nakoľko trestanec je predsa odsúdený aj za trestný čin autonehody ...
    Poviem aj inak . Moja spodná susedka ešte nesedela , no keď svojho času žúrku robila , tiež mi trvalo , pokiaľ som ju dal do laty ...

    Hľadáš radu , no na nete ju nájdeš len vo všeobecnej rovine , situácia sa mení zo dňa na deň ...nedá sa takto riešiť , hlavne nie z dotyčným nájomníkom .

    Ak si v konečnom dôsledku nedajú povedať obaja - majiteľ a aj nájomník , tak predsa nie je problém dať podanie na príslušný súd a ten rozhodne .

    Ako dosiahnuť, aby bol nájomca vysťahovaný?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.