Zavrieť

Porady

Rozdelenie zisku spoločníkom s.r.o.

Ako sa správe postupuje pri rozdelení zisku za rok 2013. Najpr sa výsledok hospodárenia musí zdaniť a vlastne to čo zostane ten čistý zisk sa môže prerozdeliť na základe valného zhromaždenia konateľovia a spoloníkom? Ale až v roku 2014 ( keďže sa jednáo zisk z roku 2013).
Ako je to s odvodmi, lebo čítam rôzne príspevky, ale som už trošku zmätená.
Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Medzi spoločníkov sa rozdelí už čistý zisk. A ten rozdeený podiel spoločníka podlieha odvodu. Takže zisk z roka 2013 môže byť rozdelený najskôr v roku nasledujúcom po schválení uzávierky vo VZ.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 čiže ak tomu dobre rozumiem ak sa uzavrie rok k 31.12.2013a vyjde už zisk po zdanení napr. 20000 Eur tak až po podaní daňového priznania môže valné z. rozhodnúť o rozdelení zisku. napr po 500 Eur spoločníkom / konateľovi a týc ch 5000 si on už sám zdaní vlastne prizná v DP za rok 2014 keďže vtedy mu bude reálne vyplatené a ZP takisto si odvedie sám. ?
    Tweety áno, tak
    tictac7 ani nie, ZP odvádza firma....
    timejka200 čiže ak spoločníkovi ,ktorýnie je zamestnanec vyplatíme v roku 2014 5000 EUr ako to oznámim a odvediem do zp?
    tictac7 no neverila by si tomu, ale poisťovne na to už dávno aj tlačivá majú
    lubko6394 A ako je to s vyplatením zisku z roku 2001 v roku 2014 ? Ani daň ani zdravotné ?
    tictac7 ZP nie, daň áno
    timejka200
    lubko6394 Zisk z 2001 bol vo firme zdanený. Ak by som to mal ešte raz zdaniť ako FO tak neviem kde mi to v DP vyskočí. Pozeral som minuloročné DP FO typ B za rok 2012 a nikde tam nevidím kolónku na tento druh príjmu.
      zbaliť
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 ďakujem za článok ale nepíše sa nič o zdaňovaní dividend či sa odvádza aj nejaká daň....?
    DanielaSL Máš to hneď v prvej vete, že nie sú predmetom dane.
    timejka200 aha dakujem ..nečítalala som poz orne. ok tak iba odvody ZP dakujem pekne
    KEJKA ak je súbeh zamestnania, iných aktívnych príjmov a k tomu dividenda, tak sa odvod vypočíta inak - zohľadní sa súčet príjmov a max.VZ, nie? Aspoň - čo sa týka zisku za rok 2012 a výplata v roku 2013..
    Uvádzam z dôvodu, že v článku je značne zjednodušený príklad (si myslím).
    timejka200 spoločníik nie je zamestnaný v tej s.r.o. ako zamestnanec takže potom ako ?
    KEJKA ani nikde inde? tak potom platí ten príklad ........
    timejka200 nie je.
      zbaliť

    Rozdelenie zisku spoločníkom s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.