Zavrieť

Porady

Bankové účty

Poprosila by som skúsenejších:
Zadala som 3 bankové účty pri otvorení účtovníctva v Omege a to 221-001 pre SK, 221-002 pre CZK a 221-003 pre EURO. Pri kontrole mi program vyhodil chybu pre druhý a tretí účet,že : Bankový účet a jeho číselný rad majú rôzny účet z účtovného rozvrhu. Mám nastaviť pre bankový účet a jeho číselný rad rovnaký účet z ÚR. Čo to vlastne je "číselný rad" ? Netuším čo mám nastaviť, aby to bolo dobre.
Ďakujem.
Usporiadat
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Pre každý účet by ste mali mať iný číselný rad, napr. pre prvý BÚ04001, pre druhý B04001 a pre tretí Ú04001. Aby sa nestalo, že všetky tri majú číselný rad rovnaký asi by v tom bol chaos.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Ďakujem Katika, už som pochopila o čo ide, miešajú sa mi účty, ale nevieš, prosím Ťa , kde sa to nastavuje, už sa v tom hrabem hodinu.
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

asi najrýchlejšie je urobiť kópie bank. účtov. cho´d na firma - nastavenie - bankové účty - nastav sa na účet a sprav kópiu. potom si to oprav podľa vlastných predstáv napr. číselný rad dáš číslo svojho účtu , nastavíš si číslovanie, atd.
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Ďakujem, už sa mi to podarilo, neuvedomila som si ,že to mám prečíslovať pod zBV a nie BV, kde som to márne hľadala.
Ale teraz mám ešte jedenu otázku /určite nie poslednú/: Dajú sa v Omege prečíslovať interné čísla dokladov podľa dátumu vystavenia, ak neboli vystavované chronologicky? V ALFE to išlo veľmi jednoducho, tu to nevidím.
Vďaka.
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Anairda, nepoteším Vás, nedajú. Ani pokladničné doklady ani žiadne iné. Táto dobrá funkcia z ALFY sa tu nevyskytuje. Takže prečíslujete si to jedine tak, že si každý jeden doklad otvoríte a opravíte. Hromadne to nejde. Cez OMEGU určite nie. Ale sú aj iné cesty :-)
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

anairda na nete je uz nejaka betaverzia a tam je mozne aj hromadne precislovavat doklady sice nie vsetky ale nieco sa uz da. vyrobcovia sa nam snazia pomahat.
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

UCET
anairda na nete je uz nejaka betaverzia a tam je mozne aj hromadne precislovavat doklady sice nie vsetky ale nieco sa uz da. vyrobcovia sa nam snazia pomahat.
A viete, o aké doklady ide ? Neviem, ale nejako som to v novinkách pri betaverzii nepostrehol... Nezdá sa mi to...
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

už som to aj skušal len tak pre zábavu, pokladňa, BU, a došlé faktúry plus interné doklady. Je to celkom dobre
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
UCET
už som to aj skušal len tak pre zábavu, pokladňa, BU, a došlé faktúry plus interné doklady. Je to celkom dobre
čo je to prosím Vás tá BETAVERZIA? - ja mám multi verzie aj alfu aj omegu - ale na školení nám hovorili, že prečíslovania nie sú možné, lebo to neodporúčajú - vraj si narobíme v účtovníctve guláš - s čím ja súhlasím - ale také ID to by mi pomohlo.
0 0
enter enter

enter je offline (nepripojený) enter

na internetovej stránke krosu som dnes čítala ,že najnovšia verzia = upgread od 01.01.05 už túto možnosť má pre ID doklady, overené to ešte nemám.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
enter
na internetovej stránke krosu som dnes čítala ,že najnovšia verzia = upgread od 01.01.05 už túto možnosť má pre ID doklady, overené to ešte nemám.
super práve mi prišla poštou tak si ju natiahnem a uvidíme - dík.
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Mimochodom, prečíslovať sa dajú všetky interné čísla dokladov, teda nielen interné doklady. Super vec, konečne...
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

slnko
Už je to oficiálne vo verzii 8.00, ktorá je teraz na internete.
Vieme, veď o tejto verzii sa práve bavíme
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

sway
čo je to prosím Vás tá BETAVERZIA? - ja mám multi verzie aj alfu aj omegu - ale na školení nám hovorili, že prečíslovania nie sú možné, lebo to neodporúčajú - vraj si narobíme v účtovníctve guláš - s čím ja súhlasím - ale také ID to by mi pomohlo.
sway, šiel som okolo príspevku kde sa pýtaš na betaverziu, to je nová verzia programu, ktorú dá napr. Kros na net pre velký záujem užívatelov, ale ešte nie je 100% otestvovaná ale je funkčná a dá sa už s ňou robiť.
Pekný deň želám...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Manual
sway, šiel som okolo príspevku kde sa pýtaš na betaverziu, to je nová verzia programu, ktorú dá napr. Kros na net pre velký záujem užívatelov, ale ešte nie je 100% otestvovaná ale je funkčná a dá sa už s ňou robiť.
Pekný deň želám...
Dík za info - ale ja to neriskujem, radšej si počkám na otestované.:p
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte, mám podobný problém s nastavením účtov ak mala zakladateľka tohto príspevku..mám 3 účty- BU1 je v SKK, BU2 mám v EUR a BU3 mám v CZK...chcela by som aby mi omega sama účtovala poradie dokladov tak že buem mať na prvý účet ( v SKK) značenie BU-001-001, na účet v EUR by bol prvý doklad značený BU-001-002 a na účet v CZK by bol prvý zaúčtovaný doklad BU-001-003...čiže prvé trojčíslie by sa mi menilo na základe poradia zaúčtovaného dokladu a druhé dvojčísli by ostávalo nezmenené ( značilo by ktorý účet sa účtuje)...robím to stále len mechanicky, čo ma značne zdržuje...naviac keď som si založila posledný účet v CZK...neukazuje mi to v denníku ako označenie B3, ale nahadzuje mi to ako "CEKOS" a hádže mi aj inú ( chybnú ) analytiku banky...vo firma-nastavenie- bankové účty to vyzerá byť všetko ok...kde som spravila chybu? Už sa v tom mrvím dlho a neviem nájsť príčinu...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mimaemma Pozri príspevok
Ahojte, mám podobný problém s nastavením účtov ak mala zakladateľka tohto príspevku..mám 3 účty- BU1 je v SKK, BU2 mám v EUR a BU3 mám v CZK...chcela by som aby mi omega sama účtovala poradie dokladov tak že buem mať na prvý účet ( v SKK) značenie BU-001-001, na účet v EUR by bol prvý doklad značený BU-001-002 a na účet v CZK by bol prvý zaúčtovaný doklad BU-001-003...čiže prvé trojčíslie by sa mi menilo na základe poradia zaúčtovaného dokladu a druhé dvojčísli by ostávalo nezmenené ( značilo by ktorý účet sa účtuje)...robím to stále len mechanicky, čo ma značne zdržuje...naviac keď som si založila posledný účet v CZK...neukazuje mi to v denníku ako označenie B3, ale nahadzuje mi to ako "CEKOS" a hádže mi aj inú ( chybnú ) analytiku banky...vo firma-nastavenie- bankové účty to vyzerá byť všetko ok...kde som spravila chybu? Už sa v tom mrvím dlho a neviem nájsť príčinu...
neviem či ti to pomôže ale ja si myslím že chceš v Omega zmeniť ich otestovaný a poviem že mnohým klientom vyhovujúci systém, lebo v tomto SW ide o to, že číslovanie banky je na tomto princípe:
BU-001-001 znamená
BU - označenie identifikáciu účtu - teda tu by som volila identifikáciu účtu, napríklad takto: BU1SK, BU2EUR, BU3CZ - toto je text - nemení sa
001 - prvá trojčíslie slúži na číslovanie výpisov - čísla menia sa podľa zadanej požiadavky
001- druhé trojčíslie slúži na číslovanie položiek na výpise - čísla menia sa podľa zadanej požiadavky

ty píšeš že : "čiže prvé trojčíslie by sa mi menilo na základe poradia zaúčtovaného dokladu" ale potrebuješ predsa 2 trojčíslia na identifikáciu výpisu a potom na identifikáciu položky vo výpise.
Na identifikáciu účtu na ktorom účtuješ by som isto použila Kód v prvom zaradení.

číslovanie treba pomaly a trpezlivo nastaviť, potom funguje krásne ! A dá sa to spraviť aj spätne:
firma, nastavenie, číslovanie dokladov... priložím Ti z HELPU návod.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ďakujem ti za priložený návod, nejde mi však v nastavení pridať - pridaj číslený rad...odkáže am to na nastavenie pokladníc a bankových účtov...kde si môžem zmeniť účty tak ako si mi Ty poradila " BU1SK, BU2EUR, BU3CZ" - toto značenie by sa mi páčilo
a myslíš, že sa mi to (ak sa to podarí..) prečísluje aj spätne samé? Som už na októbri...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mimaema: vo firma/nastavenie/cislovanie dokladov si nastavis ako ti ma program cislovat jednotlive vypisy...

dva si vytvoris (alebo mozno uz mas) pri BV

a jeden pri zBV

v cislovani zadas toto:

kliknes na prvu bunku kde je "Bu" - toto by malo byt specifikovane ako "text" a uplne dole vpravo je charakteristika tohto textu, tam si napises ten prefix uctu

druha bunka bude opat text a v texte zadas "-"

tretia bunka bude charakterizovana ako typ vypisu... ak mas vypisy mesacne tak tuto bunku oznacis ako "mesiac"

stvrta bunka buda znova text "-"

piata bunka bude pocitadlo, ak mas teda mesacne vypisy pouzijes "pocitadlo" a jeho charakteristikou bude "+1 pri nezmenenom mesiaci inak 1" a pocet znakov este nastavis podla potreby, zvacsa stacia aj 2-3 (t.j. ak 2 miesta, tak cislovanie je do 99 ak do 3 tak do 999)

TAkto by si si mala zadefinovat cislovanie v spominanom tvare:

BUSK-01-001

Toto urobis osobitne pre kazdy druh uctu. Tu sa este zadava aj analytika pre uctovanie BU.

Ked toto vsetko nastavis tak si otvoris Evidenciu uctovnych dokladov a kliknes na kartu "funkcie" ... tam na Dalsie funkcie/Hromadne precislovanie dokladov a tam by si mala mat vybrany presne ucet, kt. chces
vybrat presne ucet, kt. ti ma precislovat.... das vsetky doklady... podla datumu vyhotovenia a dole by si mala mat tvoje nastavene precislovanie... a potvrdis....

PRED TYMTO UKONOM SI UROB ARCHIVACIU... doporucuje to aj program, je to lepsie keby sa ti cosi pokazilo...

takto si precislujes vsetky tri bankove ucty cez tuto jedinu tabulku... len zakazdym vyberies presne ucet, kt. ti ma preuctovat... vlastne sa tak precislovava kazdy typ dokladu...
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
jupíííííííííííííííííí už som na to prišla...vyzerá to už oveľa lepšie...ďakujem a posielam bodík!!!!!!
Naposledy upravil mimaemma : 14.02.09 at 18:01
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať