Zavrieť

Porady

Pár otázok

Ak zamestnám na dohodu pracovníka, zaplatím zaňho do sociálky, odvediem daň a uhradím mzdu, ako to potom všetko zaúčtujem v JÚ? Mám to správne takto? : 1. soc. poisťovňa - odvody
2. výplata - mzdy
3. odvedená daň - daň z príjmu
Netreba to nejako odčleniť od mojich odvodov a dane? Ak som zamestnancovi vyplatila 8100Sk netto a odviedla daň 1900Sk, môžem si dať do výdavkov 10000Sk,- neviem ako to mám rozpísať.
Postupujem správne?:
Ak používam firemné auto aj na súkromné účely a nemám všetky bločky za benzín, vyrátam si percento súkromných jázd a cez uzávierkové operácie si dám do príjmu rovnaké percento za opravy, údržbu a havarijnú poistku. Čo ale s povinnou poistkou, keď som ju zaplatila v r.2004 a mám ju uplatnenú vo výdavkoch za r.2004?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Odvody za zamestnanca, výplata mzdy, daň zo mzdy ide do MZDY, a odvody za zamestnávateľa ide do PLATBY DO FONDOV.

    jadela je offline (nepripojený) jadela

    jadela
    To znamená, že všetko čo som platila za zamestnanca - výplata, daň aj odvody zahrniem vo výkaze medzi mzdy?

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Dada
    Odvody za zamestnanca, výplata mzdy, daň zo mzdy ide do MZDY, a odvody za zamestnávateľa ide do PLATBY DO FONDOV.
    Ja aj odvody zamestnávateľa za zamestnanca dávam do miezd..iba odvody podnikateľa do fondov.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Tiež pridám otázku, keď už zakladateľ takto divne nazval tému, ale týka sa to rovnakej problematiky.
    Rozmýšľam od včera , kam zaradiť v PD úrazové poistenie z DoVP.
    SZČO v JU bude mať v odvodoch do poisťovní odvody za seba + úrazové za zamestnanca z dohody? Ja som úrazové poistenie hodila pôvodne tiež do miezd, ale asi to tam nepatrí.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Evanka
    Tiež pridám otázku, keď už zakladateľ takto divne nazval tému, ale týka sa to rovnakej problematiky.
    Rozmýšľam od včera , kam zaradiť v PD úrazové poistenie z DoVP.
    SZČO v JU bude mať v odvodoch do poisťovní odvody za seba + úrazové za zamestnanca z dohody? Ja som úrazové poistenie hodila pôvodne tiež do miezd, ale asi to tam nepatrí.
    Platby do ZP a SP zamestnávateľ - Platby do fondov
    Platby do ZP a SP zamestnanci - Mzdy

    SZČO ZP a SP - Platby do fondov do fondov

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Zita5
    Platby do ZP a SP zamestnávateľ - Platby do fondov
    Platby do ZP a SP zamestnanci - Mzdy

    SZČO ZP a SP - Platby do fondov do fondov
    Zitka, ďakujem, išlo mi iba o zaradenie úrazového poistenia.
    Dúfam, že som pochopila správne:
    Úrazové poistenie z DoVP aj ZP a SP za SZČO do rovnakého stĺpca - Platby do fondov.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Úrazové poistenie z DoVP aj ZP a SP za SZČO do rovnakého stĺpca - Platby do fondov - áno.

    Evicafa je offline (nepripojený) Evicafa

    Šťastne vydatá (i keď manžel tvrdí že za PC), dve pekné šikovné dcérky (dospelá a dospievajúca) a šťastná, že majú pre mňa všetci pochopenie aj v dobe daňových priznaní. ...viac Evicafa
    Zita5
    Platby do ZP a SP zamestnávateľ - Platby do fondov
    Platby do ZP a SP zamestnanci - Mzdy

    SZČO ZP a SP - Platby do fondov do fondov
    Takto pekne a ešte podrobnejšie to máš rozpísané v JÚPP Špeciál I z roku 2005.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    lenkak
    Úrazové poistenie z DoVP aj ZP a SP za SZČO do rovnakého stĺpca - Platby do fondov - áno.
    Lenka, moc ďakujem, toto je presne to, čo som potrebovala počuť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.