Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na daň za rok 2013, potvrdenie o zaplatení dane - dvaja zamestnávatelia

Ahojte, potrebovala by som sa poradiť resp. utvrdiť sa:
31.5.2013 som ukončila pracovný vztah u jedneho zamestnavatela. Od 1.6.2013 do sucasnosti som u druhého zamestnávatela.


Otazka:
Potrebujem poziadat predchadzajuceho zamestnavatela o vystavenie rocneho zuctovania preddavkov na dan za rok 2013 za obdobie dokedy som bola unho zamestnana + o vystavenie potvrdenia o zaplateni dane za toto obdobie?
Nasledne poziadam sucasneho zamestnavatela o vystavenie obidvoch dokuemntov za obdobie od 1.6.2013?

Alebo ak musim poziadat aj predchadzajuceho zamestnavatela, odovzdam nim vystavene obidvadokumenty sucasnemu zamestnavatelovi a on mi na zaklade toho vystavi dokumenty v ktorom budu spojene udaje od stareho a noveho zamestnavatela?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemôžeš žiadať oboje
    predchádzajúci zam-eľ ti mal - mohol - nemusel
    vystaviť potvrdenie o mzde už pri odchode, resp. následne pri spracovaní poslednej mzdy. Ak ho nemáš, tak ti je povinný ho poslať.
    Ty požiadaš o vykonanie RZD svojho terajšieho zam-eľa

    a

    predložíš mu to potvrdenie od predchádzajúceho, prípadne ďalšie dokumenty. terajší zam-eľ i urobí RZD, v ktorom už budú zahrnuté všetky tvoje príjmy za rok 2013.
    Naposledy upravil KEJKA : 13.01.14 at 19:18
    Bizzy za to obdobie 2013 co som bola v predchadzajucom zamestnani ho nemam (mam iba potvrdenie o zamestnani) , cize ho musim poziadat a on mi to musi vystavit (rocne zuctovanie preddavkov alebo ho mam poziadat o to potvrdenie o zaplateni dane?) , Nasledne ked mi jeden z tychto dokumentov da, odovzdam ho novemu zamestnavatelovi, a on doriesi zvysok ci? pre mna je toto spanielska dedina
    KEJKA som zvýraznila.............
    ako prosím vás čítate odpovede?
    alebo naozaj píšem tak nejasne?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nemusíš nič žiadať starého zamestnávateľa - je povinný ti ho poslať, ale ešte je skoro.
    U nového zamestnávteľa požiadaš - do 15.2. (a doložíš, keď príde)
    - už to máš vlastne napísané

    zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

    zuzu 76
    Poprosím o radu: do potvrdenia o príjmoch zo závislej činnosti sa uvádza len skutočne vyplatený príjem, to znamená ak neboli vyplatené mzdy za všetky kalendárne mesiace - tento príjem sa neuvádza. Nezdaniteľná časť základu dane sa uplatňuje v celej výške 3.735,94 € . tzn. v konečnom ročnom vyúčtovaní , alebo v daňovom priznaní vyjde preplatok na dani. Je to správne ? ďakujem
    Zuzanka_ba áno, uvádza sa len skutočne vyplatená mzda, už sú tu diskusie na túto tému. NČZD sa uplatňuje v plnej sume. ak v tých mesiacoch keď nebola v skutočnosti vyplácaná mzda ste nemali inde príjem kde by ste si NČZD uplatnili, tak vyjde preplatok na dani.

    Ročné zúčtovanie preddavkov na daň za rok 2013, potvrdenie o zaplatení dane - dvaja zamestnávatelia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.