Zavrieť

Porady

Môže mi zamestnávateľ strhnúť diety ked dam výpoveď

Som zamestnaný ako vodič MKD. Chcem dať okamžitú výpoved,no v zmluve mám napísané,že firma má nárok na poslednú mzdu. Môžu mi siahnúť aj na diety?
Naposledy upravil Peter Krnáč : 13.01.14 at 17:56
4 komentárov     zbaliť
Mila123 ako máš presne uvedené, že firma má nárok na poslednú mzdu? prečo?
veronikasad Zrejme náhradu jednomesačnej mzdy za nedodržanie výpovednej doby
Peter Krnáč je to len v tom prípade ak dám okamžitú výpoved.
Peter Krnáč lenže mňa zaujíma či má zamestnávatel nárok aj na diety
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máš takúto formuláciu v PZ? §62 ZP
    (8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
    Ak nie, nemôže Ti na nič siahnúť bez toho, aby si s tým súhlasil.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter Krnáč ďakujem za odpoved,no zaujíma ma hlavne či má zamestnávatel nárok aj na diety,
    Tweety Nárok na diéty máš podľa ZP ty nie zamestnávateľ. AK máš tú klauzulku v PZ, tak na peň. náhradu má právo.
    veronikasad Diety sa nezahrňajú do priemerneho mesačného zárobku.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    na cestovne nahrady mas narok len za uskutocnene cesty ... ak teda dalsi mesiac nenastupis na PC preddavok na PC uz nedostanes (v tomto zmysle ti moze "siahnut na diety")

    zamestnavatel ma narok na penaznu nahradu podla § 62 ZP ak je uvedena v PZ ...

    Môže mi zamestnávateľ strhnúť diety ked dam výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.