Zavrieť

Porady

Občianske združenie a registračná pokladnica (ERP)

Dobry den, v clankoch na webe CP pre neziskovy sektor, je informacia o (ne)povinnosti pouzivat ERP pri cinnosti neziskovej organizacie, napr. usporiadanie kulturneho podujatia. V clanku http://www.itretisektor.sk/index.php...0aa128588840bf je to vsak vymedzene pre NGO zalozene v zmysle zakona 213/1997 Z. z. o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby. Zaver clanku je:
"Ak je akcia organizovaná v rámci hlavnej činnosti neziskovej organizácie, nie na základe živnostenského oprávnenia ako podnikateľská činnosť, podmienka povinnosti použitia registračnej pokladne nie je splnená.
Taktiež organizovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatí nie je ako služba uvedená v prílohe č.1 k zákonu o registračných pokladniach. Z tohto titulu nie je nezisková organizácia povinná používať elektronickú registračnú pokladnicu."

Moja otazka znie - plati to rovnako pre obcianske zdruzenia vzniknute podla zakona 83/1990 o združovaní občanov ?
Dakujem.
nasataska V suvislosti s touto otazkou sa chcem opytat, ci pocas kulturneho podujatia sa na stanok obciankseho zdruzenia v ktorom predava obcerstvenie vztahuju vsetky povolenia tak ako na trhovy predaj 178/1998, napr. hygiena
lilliana81 Dobry, ja by som sa chcela spytat ci pocas toho ako je organizovane kulturne podujatie neziskovou organizáciou a predava sa na tomto kulturnom podujati aj obcerstvenie t.j. nielen nealkoholicke ale aj alkoholicke napoje ( napr. capovane pivo ) je nutne použiť registračnú pokladnu? alebo sa povinnosť použitia registračnej pokladne na tento prípad nevzťahuje ??????? dakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  Občianske združenie a registračná pokladnica (ERP)

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.