Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak bola vyplatená cez pokladňu, tak použiješ účet pokladne 211. Účtovanie bude teda 331/211. Len tak na okraj, samostatný účtovník, dokonca hlavný a tápe v elementárnych veciach. Nie je to veru dobrá vizitka.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Nika, veď pozri do profilu, tá by už mala mať takéto veci zmáknuté.
    nika.sum Len mam pocit, ze pani doteraz robila len mzdy a mozno JU...a profil som si pozrela az potom, brala som to, ze je zaciatocnicka....
    pavol54 Načo kurz, keď som začínal pýtal som sa jednej pani: Mám strašný guláš v mzdách, zobrala tužku a papier a napísla 521, 524, čo kam ide ako sa rozdeľuje a spája, vraj ak to do ďalšej výplaty nepochopím tak mi bude robiť účtovníctvo(za úhradu) asi som pochopil, lebo mi to aj teraz prechádza cez upsvar. takže naučiť sa dá a potom hovorím si : keď opice zvládnu let do kozmu
    Tweety ale podstatné je to, či ti to prejde aj cez daňovú kontrolu.´ÚP s metodikou účtovania a daňovo uznanými výdavkami nemá nič spoločné.
    nika.sum da sa to naucit, vsetko sa da naucit, len sa to treba ucit...ja neovladam mzdy, nehovorim, ze nemam o nich ani sajnu, ale netrufam si robit mzdy po tych zmenach sa deju, ale ked sa raz rozhodnem, tak urcite najprv absolvujem nejaky kurz alebo nieco podobne a nezacnem to robit len tak....
      zbaliť

    Ahojte, na aký účet mám dať vyplatenú mzdu v hotovosti? účtujem v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.