Zavrieť

Porady

Čistenie okenných žalúzií

Ako treba čistiť okenné žalúzie na plastových oknách. Nie sú to tie medziokenné, ale namontované priamo na plastových oknách. Na oknách nemám žiadne záclony, takže sa mi na nich zachytáva veľmi veľa prachu. Skúšala som čistiť mokrou handričkou každú lamelu jednotlivo. Druhýkrát som ich čistila saponátom, ktorý som striekala rozprašovačom. Ale aj tak som ich musela handričkou vyutierať. Po prvýkrát aj po druhýkrát to bolo dosť pracné a namáhavé. Neviem čo s tým. Tento problém mám len v kuchyni. Nevyzerá to veľmi dobre, keď sú žalúzie zaprašené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Ja si "obujem" na ruku mokrú rukavicu a prechádzam prstami po lamelách. Samozrejme iba vtedy keď mám na to nláladu lebo je to zdĺhavé a treba dávať pozor na lamely. A aj tak sa nedostanem až do rohov. Nakuknem ........ no jasnačka - prachu ako na Sahare !!!

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    uct2007, jackguelina, JankaII, verkaz, Tweety, lujza.j
    6

    dallo je offline (nepripojený) dallo

    dallo
    Treba ich odskrutkovat,(skrutky su za plast.krytkami v hornej casti) dole vybrat cudlicky za ktorymi je iba zauzleny silon, netreba ich rolovat, zobrat do vane, tam najprv prudom vody osprchovat, aj cely mechanizmus rolovania, potom napustit vanu aby bolo vse pod vodou a pridat prasok na pranie, alebo tekuty a pol hodku machat (staci z casu na cas), nasledne prebehnut rukou, alebo jemnou metlickou, znovu vysprchovat a namontovat..prasok vycisti aj snurky..specialne utierat to netreba, len nech svieti slniecko..robim to raz rocne.
    hlufko

    [hore]) najjednoduchsie a najlepsie riesenie,dnes som to praktizoval a zajtra pokracujem..


    )

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    nemám iný jednoduchší grif ani ja a to ešte chodím upratovať aj mimo domova tiež ich najprv stiahnem od prachu nejakou antistatickou prachovkou a potom lamelu po lamele, horšie je keď sú špinavé, ale nie od prachu
    doma to zvyknem odfláknuť, tak ako to tu bolo vyššie písané, jemne ich sťahujem hubkou ako školskú tabuľu najväčšia katastrofa bola pre mňa keď som mimo domova umývala strešné okná a na nich žalúzie, myslela som že ma porazí, ale čo už

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    no ja mam na to taky grif,ze pokial som doma a nie vo viedni,snazim sa kazdy den odprasit zaluzie vlhkou utierkou tak ako popisujete vyssie-ziadne po jednej lamele,a potom sa ani tak tazko pri umyvani okien necistia-lebo ani nie su tak spinave.
    ked zazriem daky fliacik ci bodku,okamzite to utriem vechtikom,nenechavam to kopit,lebo ja okna umyvam len 2 razy za rok-to by tie zaluzie vypadali....

    iika je offline (nepripojený) iika

    iika
    Ja ich čistím navlhčenou švédskou utierkou tak, že ich celkom zatiahnem do zvislej polohy- utieram ich zhora nadol ako školskú tabuľu ( ale jemnejšie)................A je tu jarné upratovanie

    ewap je offline (nepripojený) ewap

    ewap
    Ja najprv utriem prach nasucho / voda z neho urobí pastu/ handričkou z reklamy - jednorázové utierky Swiffer . Potom vlhkou švédskou utierkou umyjem prípadné nečistoty a bodky. Je pravda, že žalúzie dajú viac zabrať ako samotné okná.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    iika
    Ja ich čistím navlhčenou švédskou utierkou tak, že ich celkom zatiahnem do zvislej polohy- utieram ich zhora nadol ako školskú tabuľu ( ale jemnejšie)................A je tu jarné upratovanie
    Alebo to isté s vysávačom s malou kefkou - zatiahnúť žalúzie a pekne zhora dole povysávať, pokiaľ tam je len prach a nie napr. makové bodky od múch. Na to pomôže potom len mokrá handra.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Nadviažem vlákno v starej téme. Ako čistíte okenné žalúzie?
    Chce to veľkú trpezlivosť a opatrnosť, najmä čistenie po jednej lamele. .... ak na to máte nejaký grif, tak budem rada. Ď.

    hlufko je offline (nepripojený) hlufko

    hlufko
    zdravim.. presne ako pisal Dallo,to je najlepsie,najjednoduchsie a najucinnejsie riesenie.. =) skuste to tak,ze odmontovat a vo vani to vycistit,ale ja namiesto pracieho prasku pouzivam W5 z lidl (oranzovy) na mastnotu a vsetko ide krasne dole,aj decht od cigarety! vela stastia!

    Čistenie okenných žalúzií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.