Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
Nandrolon
1. Je otázne či šesť sólo vakcín nezaťaží celkovo ten organizmus v konečnom dôsledku ešte viac ako jedna hexavakcína.
2. Je otázne, ak by sa zvýšil vek očkovaného, či vytvorenie protilátok v tele prebehne rovnako, alebo očkovanie UŽ stratí význam.
Ja to nechávam na odborníkov, lekárske kapacity. Predsa len tam je určitý proces schvaľovania a rôznych úrovniach. Určite im verím viac ako rôznym vyššie uvedeným RNDr a podobne...
ad 2 - ja teda neviem, keď v japonsku môžu začať s očkovaním až po 1 roku, tak mysíš, že tam sa tie protilátky tvoria nejak inak deťom ako u nás?
Nandrolon, moje ročníky plus mínus absolvovali očkovania oveľa neskôr a nie všetky. Ak sme ochoreli, detské choroby sa prekonali. Boli normálnou súčasťou života a neviem o nikom, kto by začal panikáriť pri ovčích kiahňach, šarlachu, mumpse, rubeole a pod. Zostal doma, vyležal. Aj keby to chytilo pol triedy.
Mne to pripadá, akoby už nevedeli, na čom by ešte mohli farma fy zarobiť, nehovoriac o možnej manipulácii. Netušíme, v akom štádiu sú nové technológie, komu majú slúžiť, a ako sú rozkrokované.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
http://www.badatel.net/donald-trump-...-presetrovane/
Donald Trump: Očkovanie spôsobuje autizmus, a preto bude prešetrované
publikované: 06/03/2017

Melanie Trump mala príhovor, možno až výzvu k ľuďom, aby vyhľadávali prírodnú liečbu a čo najmenej podporovali farmafirmy.
jaaaj, nuz neviem, ci prave tito dvaja pomozu tejto veci . Ale zase kazdy podnet na rozprudenie debaty je dobry
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
http://www.badatel.net/donald-trump-...-presetrovane/
Donald Trump: Očkovanie spôsobuje autizmus, a preto bude prešetrované
publikované: 06/03/2017

Melanie Trump mala príhovor, možno až výzvu k ľuďom, aby vyhľadávali prírodnú liečbu a čo najmenej podporovali farmafirmy.
Donaldovi asi dali konskú dávku očkovania...doteraz má z toho následky.
Melanie je iba pekná...
...a Badatel (meno konkrétnej osoby nehľadám) je proste neprepádaný dilino.
----------------------------------------------
A ozaj, na stránke je dole napísané :
"Obsah stránky Badatel.net je chránený autorským zákonom. Kopírovanie, preberanie, šírenie, či iné sprístupnenie tohto obsahu, prípadne jeho časti, akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu zakázané."

Prečo porušuješ autorský zákon ?
A v prípade Badatela je to na hurónsky smiech....
Kuwa, šak ten dilino kopíruje všetko možné a kde je to len možné...síce konšpiračné ujoviny, ale kopíruje.
Je to proste konšpirátor jak vyšitý. Je na vrchole stránok pre blbcov.
https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ono by možno bolo zaujímavé vidieť štatistiky, koľko detí prekoná napríklad osýpky, koľko je ťažkých komplikácii a koľko trvalých následkov. A porovnať so štatistikou reakcii na očkovanie. Len to by sa museli tie nežiadúce účinky fakt aj hlásiť... A nie mávnuť rukou, že to patrí k tomu.

A možno by boli zaujímavé aj štatistiky s výskytom osýpok, ružienky..... a štatistiky s počtom alergii, astmy, detského diabetu, detského reumatizmu.... Za tie roky, čo sa celoplošne očkuje. Lebo mnohí sa odvolávajú len na autizmus. Je to závažné, ale nie jediné.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

sranda, tak vakcinácia voči osýpkam, rubeole.... je povinná iba v 8 európskych krajinách. A zrovna tam, kde je povinná, majú obavy z výskytu https://svet.sme.sk/c/20477370/kampa...na-osypky.html
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

korela
Nandrolon, moje ročníky plus mínus absolvovali očkovania oveľa neskôr a nie všetky. Ak sme ochoreli, detské choroby sa prekonali. Boli normálnou súčasťou života a neviem o nikom, kto by začal panikáriť pri ovčích kiahňach, šarlachu, mumpse, rubeole a pod. Zostal doma, vyležal. Aj keby to chytilo pol triedy.
Mne to pripadá, akoby už nevedeli, na čom by ešte mohli farma fy zarobiť, nehovoriac o možnej manipulácii. Netušíme, v akom štádiu sú nové technológie, komu majú slúžiť, a ako sú rozkrokované.
No len to je Tvoj pohľad.Nikto nepanikáril pri mumpse,ale tá skupina chlapcov čo ochorela neskôr,mohla zostať a určité percento aj zostalo neplodné.A súčastou osýpok vždy bola meningitída a to dosť často.No a rubeola?To panikárila skôr mama,ktorá mala to ,,šťastie"a prekonala ju v gravidite a výsledkom bolo vo vysokom percente choré dieťa.
Všetko má svoje pre aj proti,to si treba uvedomiť.
Naposledy upravil taiko : 08.03.17 at 08:12 Dôvod: uprava citovania
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Estetic
korela
Nandrolon, moje ročníky plus mínus absolvovali očkovania oveľa neskôr a nie všetky. Ak sme ochoreli, detské choroby sa prekonali. Boli normálnou súčasťou života a neviem o nikom, kto by začal panikáriť pri ovčích kiahňach, šarlachu, mumpse, rubeole a pod. Zostal doma, vyležal. Aj keby to chytilo pol triedy.
Mne to pripadá, akoby už nevedeli, na čom by ešte mohli farma fy zarobiť, nehovoriac o možnej manipulácii. Netušíme, v akom štádiu sú nové technológie, komu majú slúžiť, a ako sú rozkrokované.
No len to je Tvoj pohľad.Nikto nepanikáril pri mumpse,ale tá skupina chlapcov čo ochorela neskôr,mohla zostať a určité percento aj zostalo neplodné.A súčastou osýpok vždy bola meningitída a to dosť často.No a rubeola?To panikárila skôr mama,ktorá mala to ,,šťastie"a prekonala ju v gravidite a výsledkom bolo vo vysokom percente choré dieťa.
Všetko má svoje pre aj proti,to si treba uvedomiť
.


S tym sa da len suhlasit.
Naposledy upravil taiko : 08.03.17 at 08:11 Dôvod: oprava citovania
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Estetic
No len to je Tvoj pohľad.Nikto nepanikáril pri mumpse,ale tá skupina chlapcov čo ochorela neskôr,mohla zostať a určité percento aj zostalo neplodné.A súčastou osýpok vždy bola meningitída a to dosť často.No a rubeola?To panikárila skôr mama,ktorá mala to ,,šťastie"a prekonala ju v gravidite a výsledkom bolo vo vysokom percente choré dieťa.
Všetko má svoje pre aj proti,to si treba uvedomiť.
Ak je toto očkovanie MMR povinné iba v 8 krajinách európy, tak je možno treba položiť si otázku, či tam sú fakt takí hazardéri. A dať do rovnice benefity a problémy. Lebo ako je isté percento komplikácii po týchto chorobách, tak je samozrejme isté percento komplikácii aj po očkovaní. Naviac, je otázka, či očkovanie zabezpečí celoživotnú imunitu.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
No a presne o tom to cele je, skumat, skumat, skumat a do vyskumania minimalne nepodavat 6 vakcin naraz.
1 3
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Dáša_
Estetic
No len to je Tvoj pohľad.Nikto nepanikáril pri mumpse,ale tá skupina chlapcov čo ochorela neskôr,mohla zostať a určité percento aj zostalo neplodné.A súčastou osýpok vždy bola meningitída a to dosť často.No a rubeola?To panikárila skôr mama,ktorá mala to ,,šťastie"a prekonala ju v gravidite a výsledkom bolo vo vysokom percente choré dieťa.
Všetko má svoje pre aj proti,to si treba uvedomiť.
Ak je toto očkovanie MMR povinné iba v 8 krajinách európy, tak je možno treba položiť si otázku, či tam sú fakt takí hazardéri. A dať do rovnice benefity a problémy. Lebo ako je isté percento komplikácii po týchto chorobách, tak je samozrejme isté percento komplikácii aj po očkovaní. Naviac, je otázka, či očkovanie zabezpečí celoživotnú imunitu.
Ano,to je otázka na diskusiu.Vždy ale budú 2 tábory a síce tábor,ktorý vraví nie,očkovanie môže poškodiť a druhý tábor s chorobou a prípadnými komplikáciami po nej budú zase obvinovať odporcov očkovania.
A vieš jedna vec je urobiť rozhodnutie a druhá vec vziať za to rozhodnutie zodpovednosť.
Rozhodneš,že nedáš zaočkovať osýpky a Tvoje dieťa dostane z nich meningitídu.Toto by som zažiť nechcela.
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Estetic
Dáša_
Estetic
No len to je Tvoj pohľad.Nikto nepanikáril pri mumpse,ale tá skupina chlapcov čo ochorela neskôr,mohla zostať a určité percento aj zostalo neplodné.A súčastou osýpok vždy bola meningitída a to dosť často.No a rubeola?To panikárila skôr mama,ktorá mala to ,,šťastie"a prekonala ju v gravidite a výsledkom bolo vo vysokom percente choré dieťa.
Všetko má svoje pre aj proti,to si treba uvedomiť.
Ak je toto očkovanie MMR povinné iba v 8 krajinách európy, tak je možno treba položiť si otázku, či tam sú fakt takí hazardéri. A dať do rovnice benefity a problémy. Lebo ako je isté percento komplikácii po týchto chorobách, tak je samozrejme isté percento komplikácii aj po očkovaní. Naviac, je otázka, či očkovanie zabezpečí celoživotnú imunitu.
Ano,to je otázka na diskusiu.Vždy ale budú 2 tábory a síce tábor,ktorý vraví nie,očkovanie môže poškodiť a druhý tábor s chorobou a prípadnými komplikáciami po nej budú zase obvinovať odporcov očkovania.
A vieš jedna vec je urobiť rozhodnutie a druhá vec vziať za to rozhodnutie zodpovednosť.
Rozhodneš,že nedáš zaočkovať osýpky a Tvoje dieťa dostane z nich meningitídu.Toto by som zažiť nechcela.
rodičia sú fakt postavení pred ťažkú dilému

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova...e-vakcina.html
http://www.topky.sk/cl/11/1586233/Ce...-sa-nezobudila

no, bulvár, ale jak sa hovorí, "na každým šprochu pravdy trochu...."
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nadabil som na zaujimavu otazku k tejto teme.
Porovnal niekto pocet neockovanych deti s komplikovanym priebehom napr. osypiek po pripade aj s nasledkami s poctom pripadov komplikovanych priebehov ockovania, po pripade s nasledkami ?
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

taiko
Nadabil som na zaujimavu otazku k tejto teme.
Porovnal niekto pocet neockovanych deti s komplikovanym priebehom napr. osypiek po pripade aj s nasledkami s poctom pripadov komplikovanych priebehov ockovania, po pripade s nasledkami ?
toto by som rada vidieť aj ja
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

aj tu píšu o idiotoch, čo si nezaočkovali deti...

https://www.aktuality.sk/clanok/4221...munsku-zabija/
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Takže v tomto článku nájde Taiko s Dášou aspoň časť odpovede alebo podľa mňa "reálny nástrel" ako to môže vyzerať.

Ochorených 3071 prípadov, z toho 96% nakazených neočkovaných /2948/, 4% očkovaných /123/.

Vzorka je malá /hrá do karát konšpirátorom/ a údaje možno spochybniť, lebo bežný človek ich nevie overiť, tak, ako bežný človek nevie overiť, milión bežne používaných znalostí.

Samozrejme nepoznáme počet celkovo nakazených /ktorí neboli u lekára/, ale predpokladám, že sa to bude +- držať podľa tohto prípadu v blízkej oblasti /bulharsko je nám bližšie ako japonsko, či už fyziológiou človeka, geografiou, ekonomikou/.

Pomer nakazený očkovaný verzus nakazený neočkovaný je 0,0417232.

Alebo zrozumiteľnejšie, na 1 nakazeného očkovaného pripadajú 24 nakazení neočkovaní.

Pomer 1/24 by bol veľmi dobrý.

Osobne neberiem očkovanie ako ZÁRUKU nenakazenia sa, ale ako "repelent proti komárom "/tiež totálna chemická škodlivá sračka".

Teda neuštipne ma za poobedie 100 komárov, ale iba 5-10.

Ak sa striktne upnem na tento článok, tak po zaočkovaní mám šancu znížiť prípadnú možnosť nakazenia sa 24X.

Samozrejme, že sa to nedá takto jednoducho napísať, nakoľko nepoznáme ekonomické pomery každého nakazeného, lebo pochopiteľne u chudobnejších je väčšie % nákazy takmer u každej choroby, okrem "cudzokrajných chorôb".
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no, mňa by celkom zaujímalo, čo je za tým, že dnes sa osýpky doslova prepierajú vo všetkých denníkoch Žeby nejaká reklamná kampaň?
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nandrolon, to nie je dobrá rovnica...

" Ochorených 3071 prípadov, z toho 96% nakazených neočkovaných /2948/, 4% očkovaných /123/......"


tých 123 detí by sa nikdy nenakazilo, keby idioti nechali zaočkovať všetkých.....
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Suhlasim, to su tie faktory, kedy sa este zlepsuje pohlad na ockovanie...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Dáša_
no, mňa by celkom zaujímalo, čo je za tým, že dnes sa osýpky doslova prepierajú vo všetkých denníkoch Žeby nejaká reklamná kampaň?
Na to staci, ze v Rumunsku uz maju epidemiu. A ze osypky nepoznsju hranice, lebo aj Madarsko uz hlasi ochorenia. Zeby to bolo za rohom?
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať