Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Ty sa snažíš každého ponižovať štýlom, že žije v jednoduchom svete. Ale opak je pravdou. My žijeme vo veľmi zložitom svete, kde každodenne riešime problémy. Preto neostáva čas na tvoje "intelektuálne úvahy o zložitosti splachovania".
Chcel som len poukázať, že práve ty žiješ v tom svojom jednoduchom svete, kde máš času habadej rozjímať o blbostiach, hľadať rôzne polemiky, citovať tu rôznych ľudí, ktorí nemajú ani s konkrétnou témou nič spoločné, len majú v zadku dieru, tak sa musia vyjadrovať ku všetkému....
No, pre dnes končím, pôjdem sa chystať do Tešína na nákupy, tak ahoj ty hrdina, ktorý žije v zložitom svete :-))
ani by ma nenapadlo Ta ponizovat. Bola by to zbytocne vynalozena energia. Ty to zvladas bravurne aj sam.
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
29 stran prispevkov, ktore su teda uplne mimo temu a co je dolezite a smerodatne, tu tu prezentuju aj osoby, ktore by prave mali dbat na to, aby temy zili tym, cim maju. tato napr. " ......mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?"......o tomto necitam v ziadnom prispevku..co je zadanim temy, ide vlastne o anketu, takze tema mala byt uz davno zavreta, kedze anketa skoncila a nikto k nej neprispieva.....
Dakujem za nazor. Respektujem ho, ale nesuhlasim s nim.
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
Nandrolon
Ty sa snažíš každého ponižovať štýlom, že žije v jednoduchom svete. Ale opak je pravdou. My žijeme vo veľmi zložitom svete, kde každodenne riešime problémy. Preto neostáva čas na tvoje "intelektuálne úvahy o zložitosti splachovania".
Chcel som len poukázať, že práve ty žiješ v tom svojom jednoduchom svete, kde máš času habadej rozjímať o blbostiach, hľadať rôzne polemiky, citovať tu rôznych ľudí, ktorí nemajú ani s konkrétnou témou nič spoločné, len majú v zadku dieru, tak sa musia vyjadrovať ku všetkému....
No, pre dnes končím, pôjdem sa chystať do Tešína na nákupy, tak ahoj ty hrdina, ktorý žije v zložitom svete :-))
ani by ma nenapadlo Ta ponizovat. Bola by to zbytocne vynalozena energia. Ty to zvladas bravurne aj sam.
A presne o takýchto vetách píšem. Si proste nudiaci sa troll.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
taiko
Nandrolon
Ty sa snažíš každého ponižovať štýlom, že žije v jednoduchom svete. Ale opak je pravdou. My žijeme vo veľmi zložitom svete, kde každodenne riešime problémy. Preto neostáva čas na tvoje "intelektuálne úvahy o zložitosti splachovania".
Chcel som len poukázať, že práve ty žiješ v tom svojom jednoduchom svete, kde máš času habadej rozjímať o blbostiach, hľadať rôzne polemiky, citovať tu rôznych ľudí, ktorí nemajú ani s konkrétnou témou nič spoločné, len majú v zadku dieru, tak sa musia vyjadrovať ku všetkému....
No, pre dnes končím, pôjdem sa chystať do Tešína na nákupy, tak ahoj ty hrdina, ktorý žije v zložitom svete :-))
ani by ma nenapadlo Ta ponizovat. Bola by to zbytocne vynalozena energia. Ty to zvladas bravurne aj sam.
A presne o takýchto vetách píšem. Si proste nudiaci sa troll.
no, tak sme to uzavreli a mozeme sa opat venovat teme
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
29 stran prispevkov, ktore su teda uplne mimo temu a co je dolezite a smerodatne, tu tu prezentuju aj osoby, ktore by prave mali dbat na to, aby temy zili tym, cim maju. tato napr. " ......mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?"......o tomto necitam v ziadnom prispevku..co je zadanim temy, ide vlastne o anketu, takze tema mala byt uz davno zavreta, kedze anketa skoncila a nikto k nej neprispieva.....
Dakujem za nazor. Respektujem ho, ale nesuhlasim s nim.
Tak by si ako moderator mal anketu zmenit na debatu....a nie s tym zadanim temy, aka je...lebo o state tu nikto nepise...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
taiko
alaya1
29 stran prispevkov, ktore su teda uplne mimo temu a co je dolezite a smerodatne, tu tu prezentuju aj osoby, ktore by prave mali dbat na to, aby temy zili tym, cim maju. tato napr. " ......mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?"......o tomto necitam v ziadnom prispevku..co je zadanim temy, ide vlastne o anketu, takze tema mala byt uz davno zavreta, kedze anketa skoncila a nikto k nej neprispieva.....
Dakujem za nazor. Respektujem ho, ale nesuhlasim s nim.
Tak by si ako moderator mal anketu zmenit na debatu....a nie s tym zadanim temy, aka je...lebo o state tu nikto nepise...
je to debata. Anketa je len jej sucastou. Akymsi nastrojom na jej vyvolanie. Mozno prave prezentovane nazory za a proti podnecuju, ci podporuju otazku, ci by o tom mal rozhodovat stat.
4 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

MUDr. Vladimír Petroci:
7 dôvodov, prečo by som nedal zaočkovať svoje dieťa alebo seba:

1. Detské ochorenia je potrebné prekonať. Vďaka nim dozrie imunitný systém, vyrovná sa nerovnováha medzi bunkovou a humorálnou imunitou, inak táto nerovnováha je očkovaním len posilnená, pretrváva po celý život a disponuje organizmus k rôznym ochoreniam (alergie, nádory, autoimunitné ochorenia ako reuma, diabetes mellitus I. typu, ulcerózna kolitída, sclerosis multiplex…)
2. Očkuje sa na ochorenia, ktoré sa už nevyskytujú (tetanus, polio), resp. sa vyskytujú extrémne zriedkavo (10 prípadov na 80 miliónov obyvateľov tetanus v Nemecku a z toho 70% sú očkovaní na tetanus).
3. Nie je dokázané žiadnou štúdiou, že očkovanie v skutočnosti chráni pred infekciami. Mýli sa objavenie sa protilátok v krvi so skutočnou imunitou, t.j. faktom, že nevznikne dané ochorenie po expozícii. Vznikajú epidémie v 99% preočkovanej populácie (pravé kiahne, osýpky…). Argument, že pravé kiahne boli eradikované vďaka očkovaniu nie je dokázateľný. Zdá sa, že hlavnou mierou prispeli k potlačeniu varioly karanténne opatrenia. Prečo už v Európe nemáme mor a choleru, voči ktorým sa nikdy neočkovalo? Ešte nikto nedokázal, že očkovanie je úspešná a bezpečná ochrana pred infekčnými ochoreniami.
4. Epidemické infekčné choroby sa stratili nie vďaka očkovaniu, ale vďaka hygiene, pestrej strave a zdravému bývaniu. Neexistuje iné pravdepodobnejšie vysvetlenie. Tým, ktorí strašia, že čo sa bude diať, keď prestaneme očkovať, by som povedal: “Nič sa nebude diať, kým opäť nezačneme vylievať obsah nočníkov na ulicu, neprestaneme sa umývať, kým budeme mat pestrú stravu a suché bývanie.
5. Všetky infekčné ochorenia vieme veľmi úspešne liečiť homeopaticky. Je to dokázané a zachytene pri stovkách epidemií z 19. a 20. storočia. Napríklad umrtnost na mor v r. 1848 v Londýne bola v bežných nemocniciach cca 50%. Ale v homeopatickej nemocnici bola 1%.
6. V prípade potreby, ak človek by šiel do tropických krajín a je reálna možnosť kontaktu s vážnymi patogénnymi mikroorganizmami, na ktoré náš organizmus nemá vytvorenú imunitu, máme k dispozícii homeoprofylaxiu – “očkovanie” nozódami, t.j. homeopatikami vyrobenými z baktérií a vírusov zodpovedných za vznik daných ochorení. To isté by sa týkalo aj epidémií vzniknutých v našej krajine. Teda niet sa čoho báť. Jednoducho nie je dôvod na klasické očkovanie.
7. Keby očkovanie nespôsobovalo toxické poškodenie a hlboké narušenie regulačných mechanizmov organizmu, nevadilo by nám to. Ale poškodenia vznikajú veľmi často a môžu sa prejaviť aj po rokoch u tých, ktorí zdanlivo prekonali očkovanie bez zjavnejšej reakcie. Za minuly rok v USA už jedno dieťa z päťdesiatich zaočkovaných dostalo autizmus. Ešte v roku 1970 to bolo jedno dieťa z 10 000. To sa nedá vysvetliť genetikou. To isté platí u alergií. V 70-tych rokoch bolo na Slovensku 3-4 % alergických detí. V súčasnosti je výskyt rôznych druhov alergie približne u 40% detí. Je tu aj enormný nárast nádorov u detí, cukrovky 1. typu (tieto deti si musia doživotne pichať inzulín a zomrú o 10 rokov skôr ako ich rovesníci), autoimunitných a neurologických ochorení. Lekári o tom vedia, len sa boja o tom hovoriť. Nikto nechce byť prvý, lebo sa boja o svoje licencie, o svoje živobytie.

Tiež som veril, ze očkovanie je v poriadku. Ale to co som videl v praxi ma presvedčilo o opaku. Existujú lepšie spôsoby ako sa chrániť: zdravý imunitný systém (bez poškodenia vakcínami a inými liekmi či chemikáliami), homeopatia a homeoprofylaxia.
Ja by som svojmu dieťaťu ani sebe už nikdy nedal žiadnu vakcínu. Najlepšia prevencia je žiadna vakcinácia.
1 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
zbohom rodina
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mladí rodičia nemajú info o očkovaniach starších ročníkov, detské choroby boli súčasťou života a prekonávali sa. Očkovalo sa proti málo dg. Dnes sa to s ich počtom preháňa.
Môjho psa neočkujem vôbec. Okrem prvého. Aj to by som dnes už neabsolovala. Stačilo mi, ako zomierali poslední dvaja. A koľko nás to stálo peňazí.
Nechcem prirovnávať k ľuďom, ale ide o rovnaký princíp.
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
MUDr. Vladimír Petroci:
7 dôvodov, prečo by som nedal zaočkovať svoje dieťa alebo seba
ach jaj, este keby pan doktor, podporil svoje tvrdenia nejakymi dokazmi. Napr. o tom ako 1 z 50 deti v USA dostalo autizmus, ci o tom, ze homeoprofylaxia naozaj funguje, ci o tej nemocnici v Londyne z 1848 roku
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

na Slovensku sa homeopatia považuje za šarlatánstvo,vysmievajú sa z nej,takže sa o ńu nemôže opierať......
Ja jej verím.Bola som za očkovanie,ale začínam pochybovať.
A že sa v tých vakcínach nachádza kadečo,som ochotná uveriť,keďže v čase môjho očkovania ani nemali metódy na zistenie toho,čo sa v tých vakcínach vôbec nachádza,zistili to dodatočne,keď už boli po svete zaočkovaných miliony detí (opičí mor,prasací mor.........) pozrela som si to video,stačilo mi......ešte sa tí doktori rehotali na tom....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja súhlasím s tým lekárom jedine v tom, že detské ochorenia je potrebné prekonať. To sa nijako "nebije" s očkovaním. Aj očkované deti môžu dostať dané ochorenie, ale má oveľa ľahší, bezpečnejší priebeh. Ale také TBC, by som zrovna prekonať teda nechcel...
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

reakcia na toho šarlatána....

http://www.lovcisarlatanov.sk/homeopat-o-ockovani/
Naposledy upravil bjuty smis : 07.08.17 at 10:04
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
100% súhlas.
Ľudia často uveria tým "červeným" sračkám, lebo sami nevedia do detailu ako "nejaká vakcína" proti niečomu pôsobí a ako vďaka tej vakcíne sa posilní imunita na konkrétnu chorobu.
Ono to nefunguje tak, že dám do tela nejakú hotovú látku. Tou vakcínou sa to telo iba vyburcuje, aby si SAMO vytvorilo SVOJE prirodzené obranné látky, ktoré tvorí tak či tak, akurát v menšom množstve. Nič cudzie a NAVIAC z vakcíny v tele neostane... všetko sa zmetabolizuje a vylúči...
Naposledy upravil Nandrolon : 07.08.17 at 12:09 Dôvod: doplnenie písmenka "a" medzi slová zmetabolizuje vylúči.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
na Slovensku sa homeopatia považuje za šarlatánstvo,vysmievajú sa z nej,takže sa o ńu nemôže opierať......
Ja jej verím.Bola som za očkovanie,ale začínam pochybovať.
A že sa v tých vakcínach nachádza kadečo,som ochotná uveriť,keďže v čase môjho očkovania ani nemali metódy na zistenie toho,čo sa v tých vakcínach vôbec nachádza,zistili to dodatočne,keď už boli po svete zaočkovaných miliony detí (opičí mor,prasací mor.........) pozrela som si to video,stačilo mi......ešte sa tí doktori rehotali na tom....
to je v poriadku. Verim, ze Ti homeopatia pomohla. Len ked taketo vyhlasenia robi lekar/odbornik, mal by ich vediet podopriet, alebo minimalne nebyt tak absolutisticky.
Naposledy upravil taiko : 07.08.17 at 12:19
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

žijete v strachu a potrebujete barličky, dôkazy
0 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
žijete v strachu a potrebujete barličky, dôkazy
kukuc, tu nejde o strach. Ale o diskusiu a argumenty.
PS: Tvoj prispevok ma vskutku prekvapil
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nebol určený práve tebe...diskusiu na úrovni bulváru? Ďakujem, neprosím...
Švajčiari vyše 60-timi % v referende rozhodli, že sa chcú liečiť aj homepaticky, akupunkturou, atď., táto liečba je povinne hradená zdravotným poistením. Vláda stanovila päťročné prechodné obdobie, ktoré už skončilo a táto liečba je rovnocenná. Nepísali na šarlatánoch, ani konšpirátoroch? Ani topkách?
A tu niekto nazve vynikajúceho lekára šarlatánom...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
A tu niekto nazve vynikajúceho lekára šarlatánom...
Hm...vynikajúci lekár ?
Hm...možno v Poprade a okolí....a to myslím úplne bez urážky !!!
Len som si prečítal pár článkov a aj názorov. No okrem homeo som z tej praxe v špitáli toho veľa nenašiel...

„Pacientovi so všetkými príznakmi zápalu slepého čreva som podal liek v sanitke na ceste do nemocnice. Pri takomto obraze ochorenia sa najčastejšie používa Phosphor a Bryonia. Na chirurgii sa potom čudovali, prečo tam prišiel. Všetky príznaky sa stratili.
https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-...ieci-podobnym/

Tomu by snáď ani laik neuveril...a nie ja, čo som šiel zo sanitky rovno pod skalpel.
---------------------------------------
Autor blogu rozpitval na márne kúsky patričnú problematiku.
https://michalpecik.blog.sme.sk/c/44...icina-ebm.html


P.S.:
Ale ako zvyčajne, osobne nezaznávam žiaden prostriedok, ktorý pomôže.
Mojej 1/2ke pomohlo homeopatikum pri ostrôžkach.

Mne sa nepáči tá jednostrannosť...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

...aj placebo efekt je cesta.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať