Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=c...555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Brčo
Proti tuberkuloze sa uz 3 roky povinne neockuje-zistilo sa,ze vakcina viavej skodila,ako pomahala (BCG vakcina)....
Neočkuje sa prvé očkovanie,inak ano.Uvedomuješ si,že pred erou ATB bola Tbc vo vysokom percente smrteľná choroba a v podstate je aj dnes často smrteľná?V minulosti sa volala suchotiny,je o nej viac kníh,napr.-Nedaj ma smrti atd.Cisárovná Alžbeta ochorela na túto chorobu,musela ihned od muža a detí do izolácie na roky.A v dnešnej dobe-vieš kto sedí vedla Teba v lietadle?Ako vieš,že nemá otvorenú tbc?Sama som s nou v praxi 2x prišla do styku-pacient,vždy sledovanie 2 roky a preventíva.Neviete o čom hovoríte.
...ale " vedia " !!!
Príslušné a aj tudíž " kvalitné a kvalifikované " informácie sa nachádzajú na príslušných stránkach. Tie zvyknú mať v tom linku www poväčšine čarovné slová - sloboda, riziko, svedectvo...
Nie je potrebné ani ísť do minulosti. Stačí si zbehnúť do Vyšných Hágov, tam je pacientov dostatok.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alaya1
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.
Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

taiko
Kvaka
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=c...555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
BXLmiami
Brčo
Proti tuberkuloze sa uz 3 roky povinne neockuje-zistilo sa,ze vakcina viavej skodila,ako pomahala (BCG vakcina)....
Neočkuje sa prvé očkovanie,inak ano.Uvedomuješ si,že pred erou ATB bola Tbc vo vysokom percente smrteľná choroba a v podstate je aj dnes často smrteľná?V minulosti sa volala suchotiny,je o nej viac kníh,napr.-Nedaj ma smrti atd.Cisárovná Alžbeta ochorela na túto chorobu,musela ihned od muža a detí do izolácie na roky.A v dnešnej dobe-vieš kto sedí vedla Teba v lietadle?Ako vieš,že nemá otvorenú tbc?Sama som s nou v praxi 2x prišla do styku-pacient,vždy sledovanie 2 roky a preventíva.Neviete o čom hovoríte.
...ale " vedia " !!!
Príslušné a aj tudíž " kvalitné a kvalifikované " informácie sa nachádzajú na príslušných stránkach. Tie zvyknú mať v tom linku www poväčšine čarovné slová - sloboda, riziko, svedectvo...
Nie je potrebné ani ísť do minulosti. Stačí si zbehnúť do Vyšných Hágov, tam je pacientov dostatok.
Aj tu sa nedávno ktosi pýtal,ako dlho tam ostane.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
alaya1
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.
Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí
Viacerí máme výhrady proti množstvu vakcín naraz,ja tiež.Ale s týmto neurobíme nič,jedine že by bojovníci obrátili svoju pozornosť správnym smerom a prestali útočiť paušálne a presadili možnosť delenia vakcín.
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
alaya1
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.
Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí
Všade sa nájde výnimka. Každý robí podľa svojho...aj tie deti, do sýtosti, pokiaľ ich vie a je schopný uživiť.
...ale ak majú v rodine atestáciu z gyndy, tak môj predpoklad je asi ten, že určite by došlo k výhrade svedomia v prípade pacientky na zákrok sa interesujúcej.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
Dáša_
alaya1
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.
Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí
Viacerí máme výhrady proti množstvu vakcín naraz,ja tiež.Ale s týmto neurobíme nič,jedine že by bojovníci obrátili svoju pozornosť správnym smerom a prestali útočiť paušálne a presadili možnosť delenia vakcín.
keby som bola odborník, tak by ma nepríklad celkom zaujímal vzťah medzi zvyšovaním počtu vakcín v jednej dávke a rôznymi alergiami. Lebo nie je všetko iba o autizme.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami
Dáša_
alaya1
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.
Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí
Viacerí máme výhrady proti množstvu vakcín naraz,ja tiež.Ale s týmto neurobíme nič,jedine že by bojovníci obrátili svoju pozornosť správnym smerom a prestali útočiť paušálne a presadili možnosť delenia vakcín.
S tymto uplne suhlasim. My sme boli tiez ockovani, ale vakciny boli uplne ine, ako teraz. Zial, je to biznis a ako pise Dr. pozornost aktivistov by sa mala uberat uplne inam.
Ja sa tiez napr. neockujem na chripku, zltacku uvazujem, koli klietom, clovek nevie, s kym pride do kontaktu, ale moja prakticka lekarka - rodina - je tiez za neockovanie, avsak tvrdi, ze deti by povinne absolvovat mali.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No tak by si musela spraviť Lege artis výskum,podľa všetkých pravidiel a v pracovnej dobe,ak by zamestnávateľ dovolil.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
...ale ak majú v rodine atestáciu z gyndy, tak môj predpoklad je asi ten, že určite by došlo k výhrade svedomia v prípade pacientky na zákrok sa interesujúcej.
sice netuším, ako toto súvisí s očkovaním, ale vedz, že toto by oni neriešili ani omylom. Ani v myšlienkach
Výhradu vo svedomí naozaj využívajú.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
[QUOTE="buchač"][QUOTE="BXLmiami"][QUOTE=

...ale " vedia " !!!
Príslušné a aj tudíž " kvalitné a kvalifikované " informácie sa nachádzajú na príslušných stránkach. Tie zvyknú mať v tom linku www poväčšine čarovné slová - sloboda, riziko, svedectvo...
Nie je potrebné ani ísť do minulosti. Stačí si zbehnúť do Vyšných Hágov, tam je pacientov dostatok.[/QUOTE]

Aj v osadách ich máš dosť:
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/10006...e-sa-coho-bat-
Tiež neviem,či sa vyšetrujú imigranti,pred časom bolo aj v médiách,že prepustení väzni v Rusku rozniesli novú formu TBC,s ktorou si lekári nevedeli rady.Aj v tomto prípade platí,že keď sa o tom nehovorí-nepíše,neznamená to,že neexistuje.Prípady v rádovo stovkách je alarmujúce číslo na malé Slovensko.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ono by bolo treba začať bojovať konštruktívne a nie ako Gaza.Je iluzorne si myslieť že budeme útočiť paušálne a proti silnejšiemu protivníkovi vyhráme.Ale očkovanie proti Rubeole napr.by sa vyhrať dalo,keby sa žiadalo len očkovanie žien vo fertilnom veku.Tiež by sa dalo-možno-vyhrať delenie vakcín,aj ked argument z druhej strany by bol-nestihne sa zaočkovať po jednom.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ten autizmus je tam dosadeny umelo, nakolko je to este " neprebadana" plocha. tak sa tam najviac hodi. Nic ine v tom nie je.
Ja som bola v Statoch 3 roky, koli autizmu, oni uz vtedy boli veeeeelmi daleko, oproti nam, avsak maloktory odbornik z praxe tam daval do suvisu tieto 2 prvky. Ako vravim, hodi sa pre este male objasnenie pricin a dosledkov, preto sa hodil tu- k argumentacii.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
BXLmiami
Aj tu sa nedávno ktosi pýtal,ako dlho tam ostane.
To chcela ísť na očné odd.,na rekreáciu do Tatier
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
No tak by si musela spraviť Lege artis výskum,podľa všetkých pravidiel a v pracovnej dobe,ak by zamestnávateľ dovolil.
Nuž, keby som mala k dispozícii dáta

Len práve tie sú strážené.

Keby však chceli, myslím, že grafy by dosť rýchlo ukázali výhodnosť hexa a neviem akých všetkých kombinácii vakcín.

A ešte by som veľmi uvažovala o posunutí veku, kedy sa začína očkovať. Nech trochu tá imunita dozrie, nie ju hneď nabúrať takými zásahmi zvonka.

Ja viem, že som nemoderná , ale malé dieťa má sedieť doma, potom prechádzať prechádzať sa v prírode, chorí ľudia ho nemajú navštevovať. Nie tráviť čas v nákupných centrách, na rôznych posedeniach, v záhradných reštavráciach lebo mamičky sa doma nudia
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="Peggynka"][QUOTE="buchač"][QUOTE="BXLmiami"]


...ale " vedia " !!!
Príslušné a aj tudíž " kvalitné a kvalifikované " informácie sa nachádzajú na príslušných stránkach. Tie zvyknú mať v tom linku www poväčšine čarovné slová - sloboda, riziko, svedectvo...
Nie je potrebné ani ísť do minulosti. Stačí si zbehnúť do Vyšných Hágov, tam je pacientov dostatok.[/QUOTE

Aj v osadách ich máš dosť:
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/10006...e-sa-coho-bat-
Tiež neviem,či sa vyšetrujú imigranti,pred časom bolo aj v médiách,že prepustení väzni v Rusku rozniesli novú formu TBC,s ktorou si lekári nevedeli rady.Aj v tomto prípade platí,že keď sa o tom nehovorí-nepíše,neznamená to,že neexistuje.Prípady v rádovo stovkách je alarmujúce číslo na malé Slovensko.
Pacienti vo Vyšných Hágoch sú len tí, ktorí vyhľadali lekára, alebo tí, na ktorých sa prišlo. Tie osady sú niekedy jak džungľa v Amazónii - neprebádaná.
...všehochuť bordelu a nie iba TBC.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tá tuberkulóza vo väzniciach je tuším ale dosť vážny prípad - na tú naše očkovanie vraj vôbec nepomáha. Je to nejaký iný kmeň, či jak sa to volá. A pokiaľ viem, vyskytuje sa to aj v našich väzniciach.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dasa - ved aj nas ockovali v takom veku, ako sa ockuje teraz, dokonca nas aj v porodnici, teraz uz nie. A co sa tyka toho sedenia doma a pobytu v prirode, je to super, ale kde potom ziska imunitu, ked nepride do kontaktu s ludmi?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať