Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Vidím, že aj tu nastúpili mínusky ako argumenty.

Očkovanie - autizmus! Známa speváčka Anna Netrebko má 5 ročného syna Tiaga - autistu.
Ktovie, či je to dôsledok toho, že absolvoval povinné očkovania? O tom sa Anna nezmienila, keď uverejnila správu o zistenom autizme svojho syna..
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

buchy, autor toho článku používa také debilné prirovnania a tvrdenia, aké nepoužívajú ani tí, z ktorých sa vysmieva. To sa nedá čítať + riadne przní rodný jazyk.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
buchy, autor toho článku používa také debilné prirovnania a tvrdenia, aké nepoužívajú ani tí, z ktorých sa vysmieva. To sa nedá čítať + riadne przní rodný jazyk.
Špecifikuj.
Potom budem ja a vyvrátim Ti Tvoje tvrdenia.

Prznenie rodného jazyka momentálne nerieš.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zbytočne, nechcem mrníkovať tému, neuznávam tento štýl písania - znevažovania, dá sa to napísať aj slušným tónom, to platí aj o debate v tejto téme.
Uštipačne poznamenám, že autor má asi rád Rozprávky tisíc a jednej noci, najmä tú o Aladinovi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Zbytočne, nechcem mrníkovať tému, neuznávam tento štýl písania - znevažovania, dá sa to napísať aj slušným tónom, to platí aj o debate v tejto téme.
Uštipačne poznamenám, že autor má asi rád Rozprávky tisíc a jednej noci, najmä tú o Aladinovi.
Vedel by som oponovať a aj argumentovať k autorovi, lebo ja s ním v podstate súhlasím.
Musíš sa niekedy povzniesť nad štýlom písania, lebo obsah je dôležitý.
Veď aj na mňa nie jeden pinnadáva, že som onakvejší vo výrazoch.
Ale OK, beriem na vedomie.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Llívia
Kvaka
Llívinka, aj ja som dala nesúhlas, lebo píšeš, citujem:
Očkovaním som prešla ja, rodina, spolužiaci, ostatní žiaci v MŠ, ZŠ, SŠ, kamaráti, ich rodiny, spolužiaci... To sú stovky ľudí a nikto z nich po očkovaní na autizmus neochorel. Podľa teba len náhoda?

Ja píšem: Očkovaním som prešla ja, rodina, spolužiaci, ostatní žiaci v MŠ, ZŠ, SŠ, kamaráti, ich rodiny, spolužiaci... To sú stovky ľudí, ktorých osobne poznám a ver mi, že aj v rodine aj u známych zopár z nich po očkovaní na autizmus ochorelo. Podľa teba len náhoda?
Teraz ešte štatistika, koľko z nich pilo kravské mlieko. U mňa po jeho pití žiadny autizmus, u teba áno
Asi toľko k tej súvislosti "autizmus + po očkovaníi".

Doplním : to, čo píšeš, nie je žiadny argument. Tú súvislosť nevieš dokázať. Zato "nesúvislosť" dokázaná bola a opakovane.
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme...a-po-ockovani/
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme...a-po-ockovani/
Áno, mamičky z modrého koníka sú najväčiše odborníčky na všetko (vrátane toho, že ak 3-4-ročné decko kadí do plienok, je to OK)
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Petra Nová
Vidím, že aj tu nastúpili mínusky ako argumenty...
Keď nie sú reálne argumenty, aj mínusky sú dobré
1 1
eva_praha eva_praha

eva_praha je offline (nepripojený) eva_praha

Llívia
Kvaka
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme...a-po-ockovani/
Áno, mamičky z modrého koníka sú najväčiše odborníčky na všetko (vrátane toho, že ak 3-4-ročné decko kadí do plienok, je to OK)
Milá pani Lívia, videla ste tie fotky? To sa vám zdá normálne? Čítali ste to? A bola by ste ochotná nechať sa zaočkovať takým množstvom vakcín, aby ste dostala do tela rovnaké množstvo tých sajrajtov rovnakým pomerom vočí vašej váhe ako tie maličké deti? Napríklad keď zaočkujú 2 mesačné dieťa, ktoré váži 4,5 kg hexavakcínou, tak vám by dali 12 injekcií naraz?? (keď počíta, že vážite cca 54 kg) By som vás chcela vidieť..
Ja osobne reagujem na očkovanie blbo, pamatám si očkovanie proti žltačke a dve tetanovky.. Po každom očkovaní nasledoval rok, kedy som mala zvýšené ASLO, neustále angíny, bronchitídy, takže som vždy skončila na atb.. A to som dospelá a zdravá.. Vážne si nemyslím, že by práve štát mal rozhodovať o tom, či sa moje dieťa musí dať zaočkovať alebo nie..
A druhá vec, už tu padol názor, nech si rodičia potom platia liečbu detí, ak ich nedajú zaočkovať.. Ja som za, ale chcem, aby si platili fajčiari liečbu rakoviny pľúc, kardiovaskulárne ochorenia, liečbu po mozgovej príhode.. Aby si platili liečbu ľudia s nadváhou, so zlým životným štýlom.. atď.,atď.. Som zvedavá, kto z nás by platil viac.. Všetci tí, čo sa tu oháňate argumentami, že díky očkovaniu klesol počet uvedených ochorení, dajte si aspoň tú námahu a pozrite si štatistiky ešte pred zavedením povinného očkovania, tam je krásne vidieť, ako to postupne klesalo aj pred očkovaním a rovnakým tempom.. :-)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

eva_praha
Llívia
Kvaka
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme...a-po-ockovani/
Áno, mamičky z modrého koníka sú najväčiše odborníčky na všetko (vrátane toho, že ak 3-4-ročné decko kadí do plienok, je to OK)
Milá pani Lívia, videla ste tie fotky? To sa vám zdá normálne? Čítali ste to? A bola by ste ochotná nechať sa zaočkovať takým množstvom vakcín, aby ste dostala do tela rovnaké množstvo tých sajrajtov rovnakým pomerom vočí vašej váhe ako tie maličké deti? Napríklad keď zaočkujú 2 mesačné dieťa, ktoré váži 4,5 kg hexavakcínou, tak vám by dali 12 injekcií naraz?? (keď počíta, že vážite cca 54 kg) By som vás chcela vidieť..
Ja osobne reagujem na očkovanie blbo, pamatám si očkovanie proti žltačke a dve tetanovky.. Po každom očkovaní nasledoval rok, kedy som mala zvýšené ASLO, neustále angíny, bronchitídy, takže som vždy skončila na atb.. A to som dospelá a zdravá.. Vážne si nemyslím, že by práve štát mal rozhodovať o tom, či sa moje dieťa musí dať zaočkovať alebo nie..
A druhá vec, už tu padol názor, nech si rodičia potom platia liečbu detí, ak ich nedajú zaočkovať.. Ja som za, ale chcem, aby si platili fajčiari liečbu rakoviny pľúc, kardiovaskulárne ochorenia, liečbu po mozgovej príhode.. Aby si platili liečbu ľudia s nadváhou, so zlým životným štýlom.. atď.,atď.. Som zvedavá, kto z nás by platil viac.. Všetci tí, čo sa tu oháňate argumentami, že díky očkovaniu klesol počet uvedených ochorení, dajte si aspoň tú námahu a pozrite si štatistiky ešte pred zavedením povinného očkovania, tam je krásne vidieť, ako to postupne klesalo aj pred očkovaním a rovnakým tempom.. :-)


Aj ked ste prispevok neadresovali mne, nevadi. odpoviem na to, co si myslim ja. Stat ma dozerat na to, aby chodoby, ktore sa vdakla ockovaniu nevyskytuju nemali tendenciou vracat sa. Na to stat dozerat ma a ma pouzit vsetky moznosti, ktore ma, aby k tomu nedochadzalo.
Co sa tyka autizmu. Bola som 3 roky na stazi v USA, prave koli tymto detom. V tom obdobi na Slovensku o tychto detoch vedeli ludia velmi malo.
Ziaden pripad autizmu sa nepotvrdil na 100%, ze bol sposobeny ockovacou latkou. Pravdepodobnost je mozna, zaruka ziadna.


Opakujem, ze chapem rodicov hladajucich pricinu a tu nachadzaju pre nich vyhovujucu odpoved. V oblasti,. kde je este velmi malo poznatkov, da sa argumentovat. Ale ziaden z nich nema 100% dokaz toho, ze to bolo sposobene ockovacou latkou.
O modrom konikovi napisem len tolko.
je to "bulvar " internetovych diskusii. Nie jedna mamicka mojho klienta sa isla po radach odbornicok z Modreho konika u mna zrutit, ake diagniozy a hlavne prognozy ich dieta dostalo od tych modrokonikovych odbornicok.
2 0
eva_praha eva_praha

eva_praha je offline (nepripojený) eva_praha

alaya1
eva_praha
Llívia
Kvaka
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme...a-po-ockovani/
Áno, mamičky z modrého koníka sú najväčiše odborníčky na všetko (vrátane toho, že ak 3-4-ročné decko kadí do plienok, je to OK)
Milá pani Lívia, videla ste tie fotky? To sa vám zdá normálne? Čítali ste to? A bola by ste ochotná nechať sa zaočkovať takým množstvom vakcín, aby ste dostala do tela rovnaké množstvo tých sajrajtov rovnakým pomerom vočí vašej váhe ako tie maličké deti? Napríklad keď zaočkujú 2 mesačné dieťa, ktoré váži 4,5 kg hexavakcínou, tak vám by dali 12 injekcií naraz?? (keď počíta, že vážite cca 54 kg) By som vás chcela vidieť..
Ja osobne reagujem na očkovanie blbo, pamatám si očkovanie proti žltačke a dve tetanovky.. Po každom očkovaní nasledoval rok, kedy som mala zvýšené ASLO, neustále angíny, bronchitídy, takže som vždy skončila na atb.. A to som dospelá a zdravá.. Vážne si nemyslím, že by práve štát mal rozhodovať o tom, či sa moje dieťa musí dať zaočkovať alebo nie..
A druhá vec, už tu padol názor, nech si rodičia potom platia liečbu detí, ak ich nedajú zaočkovať.. Ja som za, ale chcem, aby si platili fajčiari liečbu rakoviny pľúc, kardiovaskulárne ochorenia, liečbu po mozgovej príhode.. Aby si platili liečbu ľudia s nadváhou, so zlým životným štýlom.. atď.,atď.. Som zvedavá, kto z nás by platil viac.. Všetci tí, čo sa tu oháňate argumentami, že díky očkovaniu klesol počet uvedených ochorení, dajte si aspoň tú námahu a pozrite si štatistiky ešte pred zavedením povinného očkovania, tam je krásne vidieť, ako to postupne klesalo aj pred očkovaním a rovnakým tempom.. :-)


Aj ked ste prispevok neadresovali mne, nevadi. odpoviem na to, co si myslim ja. Stat ma dozerat na to, aby chodoby, ktore sa vdakla ockovaniu nevyskytuju nemali tendenciou vracat sa. Na to stat dozerat ma a ma pouzit vsetky moznosti, ktore ma, aby k tomu nedochadzalo.
Co sa tyka autizmu. Bola som 3 roky na stazi v USA, prave koli tymto detom. V tom obdobi na Slovensku o tychto detoch vedeli ludia velmi malo.
Ziaden pripad autizmu sa nepotvrdil na 100%, ze bol sposobeny ockovacou latkou. Pravdepodobnost je mozna, zaruka ziadna.


Opakujem, ze chapem rodicov hladajucich pricinu a tu nachadzaju pre nich vyhovujucu odpoved. V oblasti,. kde je este velmi malo poznatkov, da sa argumentovat. Ale ziaden z nich nema 100% dokaz toho, ze to bolo sposobene ockovacou latkou.
O modrom konikovi napisem len tolko.
je to "bulvar " internetovych diskusii. Nie jedna mamicka mojho klienta sa isla po radach odbornicok z Modreho konika u mna zrutit, ake diagniozy a hlavne prognozy ich dieta dostalo od tych modrokonikovych odbornicok.
Ja som ale o autizme nepísala. Písala som o tom, či ste videli tie fotky.. Tie si mamičky samé doma asi vo photoshope neurobia, na to nemjú znalosti. Len fotili svoje deti.. A písala som o svojej skúsenosti..
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kolko je to % z celkoveho poctu ockovanych?
Tiez som pisala o svojich osobnych skusenostiach.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Llívia
Petra Nová
Vidím, že aj tu nastúpili mínusky ako argumenty...
Keď nie sú reálne argumenty, aj mínusky sú dobré
Llívia, začínam si pomaly myslieť, že je tu niekto, kto tvoje príspevky nemá rád. A nielen tvoje. Všetkým sa nedá vyhovieť, to už viem dávno, možno by stačilo zapojiť sa do šuťákovej selanky, byť v "línii".

A aby som aj niečo k téme. Dal si niekto tú námahu, aby pripojil na net hodnovernú informáciu o tom, ktoré očkovania sú u nás povinné? Možno by sme boli prekvapení z toho počtu.
Odpoviem tu aj na anketovú otázku: " či byštát mal mať právo rozhodovať, proti čomu majú byť očkované vaše deti?"
Áno, mal by to právo mať, a to nielen vo vzťahu k deťom, ale aj dospelým, ak je zdravotná starostlivosť financovaná z verejných zdrojov. Lebo či sa nám to páči alebo nie, štát je mocenská organizácia, ktorá zákonmi organizuje život občanov na svojom území. A jednou z jeho funkcií je chrániť svoje obyvateľstvo pred ohrozením rôzneho druhu a pôvodu. V akom rozsahu túto funkciu vykonáva je vecou spoločenskej dohody.
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Kvaka
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme...a-po-ockovani/
Podotknem len, ze deti, ktore boli nejako poznacene alebo zomreli boli ockovane kombinaciou vakcin hexa+pneumo+rotavirus pricom rotavirus nie je povinne ockovanie. Ak uz sa tak mamicky obavaju infekcnej hnacky a naslednej dehydratacie .... mali mat dost rozumu na to aby nezatazovali detsky organizmus naraz.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Petra Nová
Llívia
Petra Nová
Vidím, že aj tu nastúpili mínusky ako argumenty
Neviem, neviem veru, kto sa realizoval v tej jednej téme. Mínusiek do aleluja. Dôvod ? Lebo Kiska a nie Fico zvíťazil ?
...
Keď nie sú reálne argumenty, aj mínusky sú dobré
Llívia, začínam si pomaly myslieť, že je tu niekto, kto tvoje príspevky nemá rád. A nielen tvoje. Všetkým sa nedá vyhovieť, to už viem dávno
Aj TY ???
, možno by stačilo zapojiť sa do šuťákovej selanky, byť v "línii".
Ani nie v tej línii...ono stačí že sme v tej selanke, ako-takej pohode...lebo...

A aby som aj niečo k téme. Dal si niekto tú námahu, aby pripojil na net hodnovernú informáciu o tom, ktoré očkovania sú u nás povinné? Možno by sme boli prekvapení z toho počtu.
Odpoviem tu aj na anketovú otázku: " či byštát mal mať právo rozhodovať, proti čomu majú byť očkované vaše deti?"
Áno, mal by to právo mať, a to nielen vo vzťahu k deťom, ale aj dospelým, ak je zdravotná starostlivosť financovaná z verejných zdrojov. Lebo či sa nám to páči alebo nie, štát je mocenská organizácia, ktorá zákonmi organizuje život občanov na svojom území.
.......štát, parlament, vláda a určitá strana na občanov zvysoka kadí ...
A jednou z jeho funkcií je chrániť svoje obyvateľstvo pred ohrozením rôzneho druhu a pôvodu. V akom rozsahu túto funkciu vykonáva je vecou spoločenskej dohody.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Obávam sa,že je málo rodičov,ktorí by boli schopní kvalifikovane odpovedať na položenú otázku.Predsa laik nemôže vedieť ako to funguje.Považujem za nenormálne,aby štát čakal zodpovednosť od rodičov za tak vysoko odborné rozhodnutie.Ako sa ja mám dopracovať k odpovedi? Máme a platíme armádu vedecko-výskumných pracovníkov,lekárov,laborantov atď.,tak azda zodpovední nenechajú robiť z našich detí pokusných králikov ! Môj názor.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Dieťa pod 2,5 kg je vždy problematické a pod 2 kg silne problematické,bez modernej medicíny s mizivou šancou na prežitie.
V tomto prípade zareagujem iba na slovíčko vždy. Poznám pani, čo sa narodila s 1 kg pôrodnou váhou, bude mať 80 r. porodená ešte v domácich podmienkach a prežila napriek tomu, že tomu neverili. Stará matka sa ujala opatery. Ako, to neviem, je to pravda, bola normálneho vzrastu aj IQ, v živote riadiaca funkcia roky. Nielen na oko. Tiež neviem, či bola predčasne alebo normálnom čase narodená. V tých časoch asi predčasne nie. Príroda je nevyspytateľná. Inak sama si to neviem predstaviť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Neviem kedy sa u nás začalo očkovať proti obrne, bratia neboli, ja už áno.
Mama hovorievala, že najväčší des mala, aby sme ju nedostali. Vtedy to bol veľký strašiak, ja som mala počas školskej dochádzky a pritom som menila ZŠ trikrát, iba jednu spolužiačku s touto dg. A poslednú.
Čo sa týka skúseností s vlastným očkovaním, to bolo asi okolo 10 r. života, dostávali sme injekcie do ramena, kde celá naša generácia má pozostatky vo forme jazvenej malej mince na pokožke. Reakcie 40 st. teploty a veľká chrasta ako malý hríbik, dávali sme pozor, aby sa mi predčasne neodtrhla.
Neviete proti akej dg to bolo očkovanie? Ja som z celej triedy zareagovala najhoršie.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Variola,čiže pravé kiahne.
1 0
Brčo Brčo

Brčo je offline (nepripojený) Brčo

Peggynka
Obávam sa,že je málo rodičov,ktorí by boli schopní kvalifikovane odpovedať na položenú otázku.Predsa laik nemôže vedieť ako to funguje.Považujem za nenormálne,aby štát čakal zodpovednosť od rodičov za tak vysoko odborné rozhodnutie.Ako sa ja mám dopracovať k odpovedi? Máme a platíme armádu vedecko-výskumných pracovníkov,lekárov,laborantov atď.,tak azda zodpovední nenechajú robiť z našich detí pokusných králikov ! Môj názor.
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať