Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak určite nie laici,záleží od typu choroby,jej smrteľnosti a epidemiologii.ono by to zrejme záležalo na diskusii pri zmene zákonov.Ale súčasťou by mala byť aj zodpovednosť,ak nedám očkovať a stane sa malér a treba riešiť epidemiologickú situácie za státisíce,kto to zaplatí?
10 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Sú typy očkovaní ktoré by mali byť povinné.A potom také,kde kľudne môže rozhodovať rodič.
9 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
AmmiS
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.
Ktoré napríklad ...požiadam vymenovať zo 10 - 20 ....
8 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

som nechcela reagovať .. ale nedá mi.
Ak teda existuje povinné očkovanie - prečo neexistuje povinná lekárska prehliadka pred takýmto očkovaním.
no a môj subjektívny názor - tiež som verila, že očkovanie je to najlepšie, čo pre zdravie môžme robiť (teraz musím povedať, že bohužiaľ) ..... ale voľakedy som tiež verila, že komunizmus je naša svetlá budúcnosť - a tiež že Sovietsky zväz je krajina, "kde zajtra znamená už včera"! (starší si pamätajú že čo všetko nám v škole vtĺkali do hláv)
Som rada, že dnešné mamičky majú oveľa viac informácií, ako sme mali my - a môžu si zvážiť, ako sa rozhodnú. Samozrejme - treba na to pohľad zo všetkých strán. A nielen klapky na oči - a idem si len za tou svojou teóriou, každý s iným názorom je "triedny nepriateľ" .
kto chce - určite si nájde užitočné informácie a prehodnotí rôzne teórie svojím zdravým rozumom.
Peniaze boli a vždy budú veľmi silným argumentom.
7 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
alaya1
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.
Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí
Viacerí máme výhrady proti množstvu vakcín naraz,ja tiež.Ale s týmto neurobíme nič,jedine že by bojovníci obrátili svoju pozornosť správnym smerom a prestali útočiť paušálne a presadili možnosť delenia vakcín.
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Áno, očkovalo sa aj kedysi, ale maximálne 3-kombinácia, čo si pamätám, záškrt, tetanus a čierny kašeľ, tak, ako píše Alaya, volalo sa to DITEPER. Potom bolo proti obrne a TBC, ale postupne, nepamätám, či a čo bolo prvé už v pôrodnici. Myslím si, že každý z nás nepochybuje o tom, že očkovať treba, akurát sa nám nepáči postup, forma, chceme aby to bolo najmenej zaťažujúce pre deti. Tak, ako tu už viacerí napísali, nie naraz 6 vakcín. Mamičky by mali mať možnosť po konzultácii s odborníkom si vybrať, ako a kedy deti očkovať pri povinných očkovaniach. Vždy by mu mali predchádzať testy, či je dieťa absolútne zdravé. Každý organizmus dieťatka to inak znáša, každý má inú imunitu a preto aj každý reaguje na súčasne podávanú hexavakcínu inak. Ja viem svoje o očkovaní vnuka, skončil v nemocnici na infúziách, vyš 40° teploty. Neskôr mu na žiadosť dcéry pred preočkovaním vyšetrili protilátky, sama platila každý jeden test, ale protilátky, ktoré už mali byť, sa nenašli, iba jedna v minimálnom množstve, takže nebolo čo preočkovať a dr. rezignovala. Mamičkám by preto mala byť ako samozrejmosť ponúknutá možnosť, aby si napríklad priplatili za vyšetrenia, aby mali istotu, že to preočkovanie nie je zbytočné. Nikto to povinne nerobí, ktovie, ako by sme boli prekvapení, keby niekto takýto výskum urobil a zhodnotil. Problémy s očkovaním na TBC mala aj moja dcéra, prehnaná reakcia pri nejakom teste, nasadené lieky na liečbu TBC (nedala som jej ich, podpísala som zodpovednosť), po čase sa zistilo, že ich nebolo treba, doktorka mi povedala, že som sa dobre rozhodla . Prečo dcéra reagovala inak, ako jej spolužiaci? Prečo jej syn reagoval inak, ako jeho rovesníci?
Jediné spoločné majú to, že boli nedonosení, obaja mali v týždni hmotnosť 2kg mínus pár dekov. Možno sú to moje konšpirácie, ale fakty nepustia.
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

taiko,rozhodne by si sa mal báť,keby nepracovala.Máme to šťastie že sme žili v ere antibiotík,to nesmierne šťastie že nezomierame na angíny a zápaly pľúc,to nesmierne šťastie,že nemáme plné zariadenia ľudí čo prekonali obrnu a že naše deti nezomierajú na tetanus po pôrode či záškrt.Máme to šťastie,nesmierne šťastie,že prežije väčšina detí aj s pôrodnou hrnicou pod 2500 gramov,a máme to šťastie,že aj ženy s asthmou dožijú dospelosti a majú deti-ktoré síce zdedia alergie,ale žijú.Mali by sme dovoliť dalším generáciám,aby to šťastie mali aj oni.
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
korela
Hlavne, že západ. blok má očkovanie na dobrovoľnej báze, východný zo zákona. To nech mi niekto vysvetlí, o čo zasa ide.
Tiež by ma zaujímal výskyt a vývoj autizmu v nielen v Európe, Amerike, ale po celom svete.
Keď som tu spomenula petra mikuláša, že priložil pri téme o PP mapku sveta s výskytom PP, tak ste mi nasekali plno mínusiek. Jeho prístup pokladám za seriózny predovšetkým ako od lekára.
Nech mi nikto nebude chcieť nahovoriť, že výskyt a vývin autizmu nemá tretí sektor zmapovaný.
Kričanie, že očkovanie spôsobuje autizmus - koľko prípadov autizmu bolo na 1000 očkovaných. A bolo to dokázané, že je to od toho?
A MUDr. Peter Mikuláš..... ani Google ho nenájde! Takže - opäť nejaký HOAX.
misoft, vazne, pozrel si si to video ? Aj tie casti v ktorych vedci, dokonca nositel nobelovej ceny, vravi, ze vyskum, ktory mal dokazat nespojitost autizmu s ockovanim prebehol minimalne mimo pravidiel a kontroverzne ?
A nie, nik nedokazal pricinnu suvislost ockovania a autizmu. Ten anglicky doktor svojim vyskumom "len" naznacil ze to MOZE suvisiet a ze by to bolo treba prskumat.
Okrem toho nepovedal, ze by sa nemalo ockovat, ale ze nik neskumal co sa deje v organizme ak sa poda dietatu 6 vakcin naraz. A ze by sa do dokladneho presetrenia celej veci mohlo radsej ockovat samostatnymi vakcinami. Ako laikovi mi to pride logicke. Ked zjem jedovatu hubu, tak mozno prezijem, ale ked ju zajem skazenym reznom a zapijem brzdovou kvapalinou, tak to moj organizmus urcite nezvladne.
Alebo ked vypijes 1l vodky, zgrcas sa bude Ta bolet hlava a brucho. Daj si ale k tomu hasis a slahni si pervitin a hned bude mat organizmus ovela viac roboty aby prezil.
Ergo po jednej vakcine postupne v dlhsom casovom obdobi mozno OK, ale 6 naraz 18 mesacnemu telicku ? To sa veru ani mne nezda v poriadku. Bez ohladu na to ci to autizmus sposobuje, alebo nie, pride mi to devastacne.
A to este radsej ani nevravim o fakte, kolko sa da na jednej vakcine zarobit. Predstav si takeho Sirokeho, Pora, ci Bastrnaka keby mohli zarobit na povinnom ockovani .... Myslis, ze by mali ohlady ? Zeby skumali nieco navyse, co legislativa nepredpisuje a zvysovali si tym naklady ? Konspirujem ? Myslim, ze nie.
6 1
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Dáša_
Estetic
No len to je Tvoj pohľad.Nikto nepanikáril pri mumpse,ale tá skupina chlapcov čo ochorela neskôr,mohla zostať a určité percento aj zostalo neplodné.A súčastou osýpok vždy bola meningitída a to dosť často.No a rubeola?To panikárila skôr mama,ktorá mala to ,,šťastie"a prekonala ju v gravidite a výsledkom bolo vo vysokom percente choré dieťa.
Všetko má svoje pre aj proti,to si treba uvedomiť.
Ak je toto očkovanie MMR povinné iba v 8 krajinách európy, tak je možno treba položiť si otázku, či tam sú fakt takí hazardéri. A dať do rovnice benefity a problémy. Lebo ako je isté percento komplikácii po týchto chorobách, tak je samozrejme isté percento komplikácii aj po očkovaní. Naviac, je otázka, či očkovanie zabezpečí celoživotnú imunitu.
Ano,to je otázka na diskusiu.Vždy ale budú 2 tábory a síce tábor,ktorý vraví nie,očkovanie môže poškodiť a druhý tábor s chorobou a prípadnými komplikáciami po nej budú zase obvinovať odporcov očkovania.
A vieš jedna vec je urobiť rozhodnutie a druhá vec vziať za to rozhodnutie zodpovednosť.
Rozhodneš,že nedáš zaočkovať osýpky a Tvoje dieťa dostane z nich meningitídu.Toto by som zažiť nechcela.
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Toto vyzerá tak,ako ked sa ja pokúsim o právnu analýzu-perfektne mi to vyjde,len prax je o niečom celkom inom.Však profesional.
Ludové príslovie hovorí-šuster drž sa svojho kopyta.
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Chýba mi tretia možnosť.Čiastočne ano.
4 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Ja som za očkovanie, ale nie za tie multi vakcíny.
Imunitný systém sa môže zblázniť, keď mu pichnú 4 alebo 6 svinstiev naraz.

Navyše som zhnusený z toho, ako sa nezbierajú a ignorujú informácie o vedľajších a neželaných účinkoch.
Takže toto by bol smer, ktorým by som to tlačil.
5 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Smutne je len to, ze ti, co nedavaju deti vobec ockovat, si neuvedomuju, preco vlastne tie choroby uz u nas nie su.
4 0
Zuzanka_ba Zuzanka_ba

Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

Llívia
8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.c...anim-nesuvisi/
Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie...

Pre mňa je hlavným dôvodom na povinné očkovanie /na tie vážnejšie choroby/ je, že účinnosť očkovania jednak že nie je 100%, a taktiež niektorí jedinci nemôžu byť očkovaní. Takže infekcia nielenže môže ohroziť tých úmyselne neočkovaných, ale aj náhodne sa vyskytnuvšie osoby, ktoré môžu byť nakazené.
Preto si myslím, že pri deťoch ide svojím spôsobom o zanedbanie základnej starostlivosti, aj keď to možno rodičia myslia dobre /viď jehovisti, ktorí nedovolia transfúziu apod./ a zároveň o ohrozovanie okolia.
Že je riziko minimálne, aspoň pri u nás "vyhynutých" chorobách, je spôsobené len tým, že veľká časť populácie bola a aj je zaočkovaná, časom sa zlepšili životné podmienky, plus cez naše územie sa asi nepresúva kvantum rizikových osôb.
Akonáhle bude dostatočne veľká časť populácie nechránená, môže na nás chronta vyskočiť spod zeme
Ak by som bola vládca republikstanu, nedemokraticky by som zaviedla dôrazné tresty za neočkovanie. V tomto prípade ide o neopodstatnený boj proti farmafirmám.
Súhlasím, že by sa mali krotiť s multivakcínami a radšej dávkovať postupne.
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
BXLmiami
Dáša,ale my sme zrušili evoluciu.V minulosti asthmatičky nemali deti,ani alergičky,pred erou očkovania a ATB nedožili dospelosti a tak neodovzdávali vadnú genetiku dalej.Skús nechať svoje alergické dieťa bez liekov a ATB a uvidíš ako rýchlo on prídeš.
no vieš, chodili sme na alergológiu - vždy nasadila lieky, vždy atb. Až sme sa naštvali a prestali sme tam chodiť Je to cca 10 rokov.
Po pravde, dnes už ani netuším, kedy naposledy užíval ATB, koľko rokov dozadu to je.

Trochu problémom je, že v časoch, ke´d bol syn úplne malý som dosť verila pediatričke a myslela som si, že keď na silné prechladnutie s kašľom bez testov rovno nasadzuje širokospektrálne atb, že je úžasná a robí dobre. Dnes si už myslím niečo iné.

Ale s tou evolúciou to je fakt krutá pravda. My sa vlastne sami seba degenerujeme, či jak to správne nazvať.
Ano degenerujeme.Len skús povedať matke poldruhakilového dieťaťa nech to nechá na prírodu.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Diagnóza: konšpirátor

Sú medzi nami a je ich stále viac. Ľudia trpiaci zákernou civilizačnou chorobou, ktorá sa šíri rýchlejšie ako nový lament od Adama Ďuricu v slovenských rádiách. Jeden konšpirátor dokáže zasmradiť dovtedy úplne zdravú internetovú diskusiu, ba dokonca touto pliagou nakaziť aj ostatných. Ale kto títo ľudia sú, prečo to robia a ako s nimi bojovať?



Príčiny

Paranoia
Každý jav má svoju príčinu a tie zlé veci samozrejme tiež. Väčšinou tú, že ľudia sú dementi a robia zlé rozhodnutia. Ale priznať si, že som idiot a robím blbosti si vyžaduje väčšie gule, než tvrdenie, že existujú nejakí ONI, ktorí robia TO, a preto sa máme zle. A pocit, že som pre niekoho tak veľmi dôležitý, aby mi ubližoval je tiež na nezaplatenie. Inak existuje aj tzv. pronoia, ktorá by sa dala charakterizovať ako opak paranoie, t.j. že existuje nejaký vyšší plán tajomných mocností, ktoré neustále pracujú na tom, aby sme sa mali dobre. Ale konšpirátorov s pronoiou som ešte nestretol.



Pocit menejcennosti
Ste priemerný až podpriemerný trtko, ktorého neberie vážne ani vaša vlastná čivava a naposledy vás počúvali na domovej schôdzi, aj to iba päť sekúnd, kým vás neprekričali ostatní priemerní trtkovia? Pridajte sa ku konšpirátorom! Razom sa z vás stane rešpektovaný odborník na medzinárodné dianie a navyše člen elitného klubu zasvätených, ktorí disponujú prudko utajovanými informáciami, ktoré zostávajú bežným ľuďom skryté. A to z vás samozrejme robí oveľa lepšieho človeka, než sú ostatní. Niečo ako keď nepozeráte televízor a paštiky nakupujete v Rakúsku.



Nuda
Nedostatok činnosti spôsobuje, že ľuďom začne prepínať a prázdno v živote a v hlave treba niečím vyplniť. Nasávanie a šírenie konšpiračných teórií je preto vhodné a pritom nenáročné hobby. Case in point: ženy na materskej a rozmach antivakcinačných blábolov. Zvyšujúca sa kvalita života v civilizovanom svete na tom má tiež svoj podiel. Keby ste žili v plesnivej kartónovej krabici, na nohách mali namiesto topánok mŕtve vačice a na večeru by ste mali trojchodové menu pozostávajúce z dažďovej vody, hrsti hliny a kôry zo stromu, určite by ste nerozmýšľali, či za zlo tohto sveta môže Žid – rozsievač kúkoľa, Bodybuilderberg alebo kybernetickí nekroilumináti z Nibiru.




Klinické prejavy

Neochvejná istota v názoroch
Ako povedal Coelho beatnickej generácie Kajo Bukowski: „Problém so svetom je ten, že inteligentní ľudia sú plní pochybností a blbci zase sebaistoty". Bukowski... hm, nebude to Žid? V každom prípade neexistujú rigidnejší a menej otvorení ľudia než konšpirátori. Ja si pokojne priznám, že viem veľké hovno o tom, ako svet funguje. Naproti tomu konšpirátori to vedia úplne presne. Často vám budú síce tvrdiť, že oni iba kladú otázky. Lenže problém je v tom, že na ne od vás nechcú odpoveď, ale iba potvrdenie svojho názoru.



Selekcia informácií
Vyberať si podstatné a legitímne informácie je veľmi dôležité. Lenže u konšpirátorov je táto činnosť zautomatizovaná a sprimitivizovaná a informácie nerozdeľujú podľa ich obsahu, ale podľa zdroja. A tie sú pre nich iba dva: mainstream a alternatíva. Ak pochádza správa z tzv. mainstreamových médií a môže byť sebalogickejšia a sebavierohodnejšia, automaticky ju odmietnu. Na druhej strane bez akýchkoľvek výhrad prijmú každý hoax, nezmyselnú chobotinu zo svojho obľúbeného slobodného protiprúdneho média alebo ničím nepodložený názor iného konšpirátora. Case in point: „boeing nemohli zasiahnuť raketou BUK, lebo tá vraj letí rovnako rýchlo ako to lietadlo!" (diskusia na topkách predvčerom) Spravodajská agentúra VRAJ je síce dostatočne hodnoverný zdroj, no odhliadnuc od toho, že zistenie rýchlosti BUKu je otázkou asi trojsekundového googlenia, tak sa skúsme len tak kondične na malú chvíľu, aby nám to príliš neublížilo, logicky zamyslieť, že prečo by niekto vyvíjal protilietadlovú raketu, ktorá nedosahuje ani rýchlosť zvuku. Hmmmm????
A najväčšia sranda na tom je, že konšpirátori toto celé volajú kritické myslenie! Muhaha!



Absencia rozmýšľania
To vyššie uvedené nie je jediný bizarný paradox kajšmentkátorov. Jednak si, napriek obrovskému rozsahu svojho kritického myslenia, nejako nechcú uvedomiť, že aj konšpirácie sú dobrý biznis. Gazilióny konšpiračných webov, trilióny filmových dokumentov a teratony tlačených publikácií, ktorých autori im ani sami neveria. Áno, konšpirácie normálne ľuďom zarábajú peniaze. Ale zase nemajú také zisky ako ten skurvený nenažraný farmabiznis. Preto netreba jesť drahé lieky, ale kúpiť si biorezonančné antirakovinové čípky len za 1200 éčiek alebo si dať päť procedúr organického feng-shui klystíru len po stopade. Penicilín by žrali iba neinformované ovce. A ďalej je zaujímavé, že čím dlhšie žijeme v tomto temnom orwellovskom svete otroctva a informačnej neslobody, tým ľahšie sa dá ku všetkým tým super tajným informáciám dostať. Ale to je taká malá záhada, ktorou sa konšpirátori zrejme nemajú čas zaoberať.



Liečba

Britskí vedci zistili, že presvedčiť konšpirátorov argumentáciou je takmer nemožné. Je to asi ako naučiť jesť opicu príborom. Chce to strašne veľa času a aj keď sa to podarí, tak to funguje iba chvíľu a keď na opicu nedávate pozor, tak ten príbor po čase aj tak odloží, banán hodí o zem podupe po ňom, oští ho, vzniknutú hmotu rozotrie po dlážke a zje banánovú šupku. Lebo je to tak pre ňu jednoducho prirodzenejšie. Ak to však napriek tomu skúsite, väčšinou narazíte na toto:

- podpora rôznymi autoritami, ako: to je predsa už dávno známe, že... / je veľa odborníkov, ktorí to tvrdia... alebo mám kamárata, ktorý má kamaráta a ten tam bol
- tvrdenie, že niektoré konšpiračné teórie sa v minulosti ukázali ako pravdivé, čo má asi vyvolať dojem, že nakoniec budú pravdivé všetky, alebo čo...
- obvinenia zo zaujatosti / brainwashu mainstreamovými médiami
- „chalan, ty si dobre mimo"



Môžete sa pokúsiť konšpirátorov ignorovať a tvrdiť, že vám je to jedno. Tým ale riskujete, že to pochopia ako výzvu na šírenie svojej „pravdy", lebo ako vám kurva môže byť jedno, že nám zatajujú, že Mesiac je hologram???



No ale čo s nimi? Najúčinnejšou metódou je zobrať im ich pocit výnimočnosti. Keď sa prestanú cítiť ako Níjo z Matrixu, možno ich to prestane baviť. Preto sa treba tváriť, že tie super nové a tajné informácie, ktoré vám hovoria už dávno poznáte a potom to prebiť ešte väčšou krávovinou. Konšpirácie sú totiž takou mierne retardovanou formou hipsterstva, a preto keď sa z nich stane mainstream (k čomu ich stále zvyšujúci sa počet zdarne prispieva), už to nebude ono. Treba však dávať pozor, aby to nevyznelo ako očividný výsmech. Napriek tomu, že detekovanie humoru nepatrí k povinnej výbave štandardného konšpirátora, niekedy motyka flašíková vystrelí a potom vám vyhodia na oči, že aj Galileovi sa všetci smiali, keď počas občianskej vojny v USA vymyslel internet. Alebo také niečo.



No a na záver – ako to s konšpiračnými teóriami skutočne naozaj pravdivo reálne je vám prezradia tí napovolanejší. Tvorcovia South Parku!
http://www.dailymale.sk/articles/dia...nspirator_2677
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
BXLmiami
Dáša_
Brčo
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???
Mňa by celkom zaujímalo, jak prežívajú tie krajiny, kde to očkovanie nie je povinné. Respektíve povinné je minimum. Jak je možné, že tam nemajú pandémie ? Keď populácie nie je preočkovaná na 98% ?
Samozrjeme,že tam tie choroby majú.Umrtie novorodenca na tetanus je uplne bežné,obrna taktiež o tubere ani nehovorím,ved vieme v akom stave k nám prichádzajú utečenci.Atd,
no dobre, a čo také európske štáty ako francuzsko, dánsko, belgicko, holansko, írsko, nemecko....?
Tu je všeobecná zaočkovanosť a určité hygienické návyky.Ale veľa z týchto krajín má naviazané očkovanie na vstup do kolektívu,kde vezmú len zaočkované dieťa.Sama mám vnúčatá v krajinách kde rozhoduje o očkovaniach rodič a môžem povedať že na vážne choroby tam dá očkovať takmer každý.Výhoda je v tom,že majú dlhší čas na očkovanie a nemusia dať očkovať čo usúdia že netreba.Nepoznám však nikoho,kto by si riskol obrnu,tetanus,záškrt a tiež všetci dali zaočkovať hepatitídu.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
kukučka
italští lékaři píší otevřený dopis: Neočkované děti jsou zdravější!

http://protiproud.parlamentnilisty.c...-nedokazou.htm
Opierať sa o "konšpiračné" webové stránky nie je dobrý nápad. Dávam ti mínus.
Bolo by vhodné uviesť v čom spočíva rozdiel medzi konšpiračnými a tzv. normálnymi stránkami.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Ing. Ľubomír Janoška
@taiko: Kde alaya1 posudzuje pani Struneckú? Dištancovanie UK je predsa fakt a nie komentár člena porady. To, že A. S. má vzdelanie v oblasti biológie a chémie a nie medicíny, tak isto.
Nerozumiem otazke. Ako kde ? Vsak vo svojom prispevku.
Ja nerozumiem, čo nazývaš posudzovaním. RNDr nie je MUDr, to je fakt a nie posudzovanie. Citované stanovisko Univerzity Karlovy je fakt a nie posudzovanie.
Zhodneme sa na tom, že ako "posudzovanie" budeme označovať hodnotenie faktov a nie fakty samé?
dobre, bavme sa o semantike teda, aj ked to nebolo zamerom.
1. Je faktom, ze prof Strunecka oblbuje ludi a ze siri pavedy ?
2. Ak v jednej vete pouzijem dva fakty a dva svoje nazory, co je to ?
Dobre, presunuli sme sa mimo pôvodného vlákna, ale budiž - ako by sa malo nazývať niečo, čo nie je vedou a tvári sa ako veda? (Najmä niečo, čo neuznáva vedecké preverovacie/testovacie metódy). Ako sa to nazýva, keď niekto sa prezentuje ako "doktor", prípadne "profesor" v kontexte vedeckej oblasti, v ktorej nie je kvalifikovaný? Keď si niekto uvádza profesorský titul na prebale knihy z oblasti, ktorá vôbec nesúvisí s jeho profesúrou?
1. Ak narazas na prof Strunecku, tak na tieto otazky sa necitim kompetentny odpovedat. Zrejme to prezentujes ako fakty. Ja to vsak neviem posudit, kedze, ako som napisal pracu prf Struneckej nepoznam.
2. Laicky snad mozem napisat len to, ze niekedy davno sa za pitvanie mrtvol popravovalo a dnes je to beznou sucastou mediciny, ergo vedy.

3. K tej interdisciplinalite
---------------------------------
Prof. Dr. Jana Hajšlová
Institute of Chemical Technology, Prague - Department of Food Chemistry and Analysis
---------------------------------
figuruje ako clenka komisie, ktora skumala

" Possible effects of Electromagnetic Fields (EMF) on Human Health "

Ako sa to nazyva ?

Este raz, nie som vedec a necitim sa komptetentny debatovat na tuto ( co je vedec, co je paveda) temu a riesit semantiku.
Ak nie si kompetentny, preco to riesis? Myslim, ze zavery Karlovej univerzity by mali pre laika byt smerujuce. Ak sa tak vyznamna a mnoho stroroci fungujuca a uznavana institucia distancuje od niekoho, nieco to naznacuje.

Niekomu stacia 3 tituly pred menom, aby ho pokladal za odbornika na vsetko. Od atomovej fyziky, cez medicinu az po stavanie mostov.


Tak, ak nepoznas pracu tej damy, tak naco riesis ci je to veda, ci paveda. Bud sa s nou odboznam, alebo neurcuj.

A ak to pises ako laik, tak sa snad drzat odporucani, ktore ponuka institucia, ktora je na to kompetentna.
5 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
to je vsetko jedno, ockovat treba a kto ma pochybnosti, alebo sa pyta, je idiot, blazon a sarlatan
Nedopočúvala som, ale homeopatka, že dnes má každé tretie dieťa gen. predispozície byť vážne choré. Hyperaktívne každé tretie dieťa.
V deťoch samé éčka, chémia už vo vlastnej potravine, a do tých imunitne nepripravených tiel očkovať, preto aj ťažkosti.
Keď tu zaznel príspevok, že hyperaktívne deti boli aj kedysi, ale boli pozatvárané vo zvláštnych školách, to som asi radšej nepripomienkovala, myslím si že to tak nebolo, mali sme v rodine pedagógov, iná doba, iná strava, iné osnovy, žiadne vzruchy z TV, z rádií, deti mali na seba čas, viem ako som čas trávila ja. Kedy má dnešné aj maličké dieťa na seba čas, zažívať ticho, aby sa spojilo s univerzom. Veď má iba jednu nervovú sústavu.
Zlaté časy, keď deti pásli husi. Čistá príroda. Božské.
Ftáčnikovi mohla prejsť joga, aspoň pre mestské deti.
Naposledy upravil taiko : 10.03.17 at 18:24 Dôvod: oprava citovania
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať