Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    nastavíš si firmu, pre ktorú chceš oznámenie odoslať - katalóg formulárov - nešpecifikovaná oblasť - nešpecifikovaná agenda - Všeobecné podanie pre Finančnú správu Slovenskej republiky - vyplníš údaje o firme, pripojíš prílohu /naľavo/ - prílohy - správa príloh - pridať novú prílohu z disku - ... - načítať zo súboru - kontrolovať - vytlačiť - odoslať EZou
    tlačivo oznámenie o zániku si najprv vytlač, vypíš a naskenuj vo formáte .pdf a potom si ju načítaš do súboru ako prílohu
    pego.pn Myslíte si, že je nevyhnutné dokument podpísať a naskenovať ho s podpisom? Jedná sa mi o to, že napríklad nemám skener, tak som si oznámenie vyrobil vo formáte pdf. a dal ho ako prílohu k všeobec. podaniu, nakoľko to je podpísané ZEPom, tak sa domnievam, že na tom oznámení (prílohe), už nemusí byť viditeľný klasický podpis a pečiatka? Aký máte názor?
    avalik oznamenie o zaniku mozes dat aj do textu podania, nemusi byt priloha .... dole ale vo formulari ju musis oznacit - prestuduj poucenie ku vseobecnemu podaniu

    giga123 je offline (nepripojený) giga123

    giga123
    ja som už takto podávala oznámenie . netreba skenovať žiadnu prílohu. celé oznámenie treba napísať do textu podania . do popisu úplne dole napíšeš oznámenie je celé uvedené v texte podania.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak nie si platitel DPH, mozes aj postou, ak si platitel DPH musis elektronicky

    oznamenie o zaniku DMV sa posiela ako Vseobecne podanie FS - na stranke FS je k nemu aj poucenie
    marén môžem poprosiť bližšie info ako sa dostanem na všeobecne podanie FS - nemôžem to nájsť ďakujem
    cloe Cez katalog formulárov, nešpecifikované podania a tam vybrať všeobecné podania. Ale nič si z toho nerob, že si to nemohla nájsť, ani u nás na DU to nevedeli nájsť, tak som ich navigovala...

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    môžeš poslať aj otázku cez e-mail na finančnú správu a oni ti odpovedia

    Prosím o radu - chcem zaslať oznámenie zániku daňovej povinnosti k dani z MV trápim sa elektronicky, ale nejako sa mi nedarí, môžem to zaslať aj poštou ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.