Zavrieť

Porady

Exekučné konanie

Zaujíma ma či niekto z Vás už robil exekučné konanie a či s tým máte nejaké skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterf je offline (nepripojený) Peterf

    Peterf
    Orim
    Zaujíma ma či niekto z Vás už robil exekučné konanie a či s tým máte nejaké skúsenosti?
    Posuvam tuto temu vyssie nad uzavrete temy PetraNR

    Peterf je offline (nepripojený) Peterf

    Peterf
    Mate realne skusenosti s exekuciou a pripadnou drazbou zalozeneho bytu v prospech SVB??
    Tesim sa na kazdu odpoved
    Elena Navrátilová
    Peterf
    Mate realne skusenosti s exekuciou a pripadnou drazbou zalozeneho bytu v prospech SVB??
    Tesim sa na kazdu odpoved
    Akurát včera som bola na dražobnej spoločnosti. Potrebovali odo mňa: vyčíslený dlh, aktuálny LV, snímku z mapy, prefocovali si zmluvu o spoločenstve, výpis z registra spoločenstiev, mala som aj upomienku, doporučené potvrdenie /z pošty/ ale asi mom. ani nemusí byť. Zajtra mám ísť podpísať splnomocnenia k zastupovaniu, lebo sa jedná o pani, ktorú dosť poznajú. Spoločenstvo má prednostné právo na úhradu pohľadávok. Jedná sa o byt aj s vecným bremeno. Veď dražobné spoločnosti zákon ovládajú, sami budú pýtať čo potrebujú.

    Peterf je offline (nepripojený) Peterf

    Peterf
    Elena Navrátilová
    Akurát včera som bola na dražobnej spoločnosti. Potrebovali odo mňa: vyčíslený dlh, aktuálny LV, snímku z mapy, prefocovali si zmluvu o spoločenstve, výpis z registra spoločenstiev, mala som aj upomienku, doporučené potvrdenie /z pošty/ ale asi mom. ani nemusí byť. Zajtra mám ísť podpísať splnomocnenia k zastupovaniu, lebo sa jedná o pani, ktorú dosť poznajú. Spoločenstvo má prednostné právo na úhradu pohľadávok. Jedná sa o byt aj s vecným bremeno. Veď dražobné spoločnosti zákon ovládajú, sami budú pýtať čo potrebujú.
    Ako je to napr. ja mam specificky problem s garazistami, co platia pravidelne ale sami si urcili vysku. Uplne ignoruju zalohovy predpis.
    Maju platit 303sk a platia 250sk lebo 303sk je vela. Cize sice vytvaraju nejaky dlh ale velmi maly.
    Ale teraz napr. nastane problem ked zmenim zalohove platby a budu musiet platit 450sk - lebo sa vyrazne navysia platby do FUO podla plochy.
    Navrhujem 8Sk/m2
    A oni mi urcite budu stale posielat 250Sk.
    Ako mam postupovat v takomto pripade?

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Dať im to ako nedoplatok k ročnému vyúčtovaniu platieb za služby. Pridať tak jeden bod za príspevky do FÚ. Teda predpísané platby 12x303 - skutočná platba 12x250 - rozdiel je nedplatok.
    Elena Navrátilová
    Peterf
    Ako je to napr. ja mam specificky problem s garazistami, co platia pravidelne ale sami si urcili vysku. Uplne ignoruju zalohovy predpis.
    Maju platit 303sk a platia 250sk lebo 303sk je vela. Cize sice vytvaraju nejaky dlh ale velmi maly.
    Ale teraz napr. nastane problem ked zmenim zalohove platby a budu musiet platit 450sk - lebo sa vyrazne navysia platby do FUO podla plochy.
    Navrhujem 8Sk/m2
    A oni mi urcite budu stale posielat 250Sk.
    Ako mam postupovat v takomto pripade?
    Záleží od toho ako to máš schválené v zmluve,ktorá súvisí s nájmom garáží. Určite nejaká je. Ak nie je treba ju urobiť, podpísať a tá bude záväzná pre zúčastnené strany. V prípade nerešpektovania dlžnej sumy penalizovať, pri ročnom vyúčtovaní žiadať ako nedoplatok. Ak by tento vzťah nebol založený na nejakej zmluve,treba ju jednoznačne stvoriť, odobriť uznesením zo zhromaždenia/schôdze, mať potrebný aspoň 2/3 súhlas členov spoločenstva. Taký je potrebný aj pri zmluve o spoločenstve a to bude o tom istom. Ale ak by zmluva náhodou neexistovala popýtať sa poplatku za m2 v iných spoločenstvách prípadne poobzerať sa po nejakom cenovom výmere.

    Peterf je offline (nepripojený) Peterf

    Peterf
    Elena Navrátilová
    Záleží od toho ako to máš schválené v zmluve,ktorá súvisí s nájmom garáží. Určite nejaká je. Ak nie je treba ju urobiť, podpísať a tá bude záväzná pre zúčastnené strany. V prípade nerešpektovania dlžnej sumy penalizovať, pri ročnom vyúčtovaní žiadať ako nedoplatok. Ak by tento vzťah nebol založený na nejakej zmluve,treba ju jednoznačne stvoriť, odobriť uznesením zo zhromaždenia/schôdze, mať potrebný aspoň 2/3 súhlas členov spoločenstva. Taký je potrebný aj pri zmluve o spoločenstve a to bude o tom istom. Ale ak by zmluva náhodou neexistovala popýtať sa poplatku za m2 v iných spoločenstvách prípadne poobzerať sa po nejakom cenovom výmere.
    Oni su vlastnici nebytoveho priestoru- garaze, ktore su sucastou domu -na prizemi. Cize su sucastou naseho SVB.
    Vztahuje sa na nich rovnako ako na vsetkych zmluva o SVB.
    Inak ako urcujete vysku penale? Cize este raz ako sa toto da riesit?

    síra je offline (nepripojený) síra

    síra
    Dobrý deň,
    my máme v Stanovach spoločenstva určené, že ,ak vlastník po 3. výzve na zaplatenie nedoplatku /jedno či pochádzajúceho z bežných zálohových platieb ak neplatí už od prvého mesiaca alebo z vyučtovania po prevzatí alebo doporučení vyučtovania/ nedopatok neuhradí rátame za každý deň omeškania 0,005 % z dlžnej sumy. Pri výške nedoplatku nad 10 000,00 Sk
    žiadame Katastrálny úrad o blombu na nehnuteľnosť /je to zo zákona o bytoch/. Zatiaľ sme sa vždy dohodli a neplatič pochopil, že keď dlh nevyrovná, pri predaji jeho bytu príde o oveľa viac, ako keď zaplatí nedoplatok alebo sa dohodne na splátkách - samozrejme ich bude uhrádzať. o odblombovanie bytu žiadame až po úhrade nedoplatku.
    O zablombovaní bytu na katastri informujeme vlastníka - kataster to nerobí.
    Myslím si.že keď by už malo dôjsť k predaju bytu lepšie a pružnejšie sú dražobné spoločnosti, ako exekúcia.
    Elena Navrátilová
    Peterf
    Oni su vlastnici nebytoveho priestoru- garaze, ktore su sucastou domu -na prizemi. Cize su sucastou naseho SVB.
    Vztahuje sa na nich rovnako ako na vsetkych zmluva o SVB.
    Inak ako urcujete vysku penale? Cize este raz ako sa toto da riesit?
    Aj výšku penále máš citované v zmluve o spoločenstve. Mal by si to v článku IX-úprava práv a povinností vlastníko bytov a nebytových priestorov v dome. Podľa Občianskeho zákonníka bolo 0,05% penále z omeškania. Ak to nemáš v zmluve o spoločenstve.
    Elena Navrátilová
    Peterf
    Ako je to napr. ja mam specificky problem s garazistami, co platia pravidelne ale sami si urcili vysku. Uplne ignoruju zalohovy predpis.
    Maju platit 303sk a platia 250sk lebo 303sk je vela. Cize sice vytvaraju nejaky dlh ale velmi maly.
    Ale teraz napr. nastane problem ked zmenim zalohove platby a budu musiet platit 450sk - lebo sa vyrazne navysia platby do FUO podla plochy.
    Navrhujem 8Sk/m2
    A oni mi urcite budu stale posielat 250Sk.
    Ako mam postupovat v takomto pripade?
    Veď zavolaj na dražobnú v Bratislave ak si z blízkeho okolia na t.č. 02/54641596,02/54641595,02/54410281, fax 02/54641594. V ponuke píšu že vymáhajú od 1000,- Sk. www.drazobnaspolocnost.sk adresa Dražobná spoločnosť, a.s. Gunduličova 3 811 05 Bratislava a radi poskytujú kompletné poradenstvo týkajúce sa realizovania dobrovoľných dražieb.
    Dobrý deň, mám otázku ohľadom exekučného konania...

    ak je vyhlásené exekučné konanie na fyzickú osobu (nemá majetok ani nič "písané" na seba) môžu odobrať hnuteľné alebo nehnuteľné veci odobratím majetku rodinných príslušníkov?

    Alebo ako sa to rieši potom iným spôsobom?

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    luci.leitmann Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám otázku ohľadom exekučného konania...

    ak je vyhlásené exekučné konanie na fyzickú osobu (nemá majetok ani nič "písané" na seba) môžu odobrať hnuteľné alebo nehnuteľné veci odobratím majetku rodinných príslušníkov?

    Alebo ako sa to rieši potom iným spôsobom?
    Nemôžu. keď nemá majetok nemajú čo povinnému odobrať, nezostane len čakať, či neskôr nejaký majetok nenadobudne. V prípade, že je zamestnaný, tak je vykonaná exekúcia zrážkami zo mzdy.

    mungo je offline (nepripojený) mungo

    mungo
    a co by ta z neho konkretne zaujimalo? zbieram skusenosti v tejto oblasti..ak budem vediet, poradim (:

    mungo je offline (nepripojený) mungo

    mungo
    ak žiješ v manželstve, a dlh vznikol pocas neho, do exekucie patri aj majetok nadobudnuty pocas manzelstva manzelmi, teda aj napr. byt, dom a tiez všetky hnuteľné veci, ktore nie su vylucené z exekucie-ako napr. stol, stolicky, sporak,postel, postelna bielizen, odev,obuv, studijna literatura, hracky, hotovost do sumy 3.000 sk atd.takze exekutor moze ist aj po majetku, ktory bol nadobudnuty pocas manzelstva po splneni podmienky, ze bol nadobudnuty pocas manzelstva a dlh vznikol pocas manzelstva, a nebolo vyporiadane bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov...
    ďakujem za objasnenie

    a ešte by ma zaujímalo.. možno sa pýtam na nesprávnom mieste...

    ak je na fyzickú osobu vyhlásené exekúcia a je v podmienke kt. vyprší v novembri, môže to nejako ovplyvniť odjazd z republiky?? dajme tomu, ak by chcel ist pracovat do zahraničia konkretne na 2 tyzdne, nemal by problém vycestovať? napr. lietadlom, či by ho pustili cez hranice?

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Inak je to mimo témy SVB, ale odpoviem Ti.
    Najistejšie máš spojiť sa priamo s exekútorom a splniť si svoje povinnosti. Keď už nie úplne aspoň čiastočne, aby bolo vidieť záujem riešiť situáciu. Mimochodom úroky z omeškania Ti bežia, takže len Ty si škodíš.
    Odjazd z republiky Ti exekúcia nijako nemôže ovplyvniť, t.j. cez hranice Ťa pustia, len Ti každým dňom narastá výška dlhu.

    RudyB je offline (nepripojený) RudyB

    RudyB
    Neviem čo by si presne chcel vedieť lebo táto téma je dosť rozsiahla. S pomerne podrobným článkom

    Čo by ste mali vedieť o exekúcii ?

    som sa stretol na v a s o b h a j c a . s k
    Naposledy upravil Chobot : 09.09.08 at 11:08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.