Zavrieť

Porady

neuznaná reklamácia obuvi

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ako postupovať.
V značkovej predajni obuvi sme manželovi kúpili topánky za 80€, ktoré sa mu po dvoch týždňoch nosenia začali trhať (praskla koža od podrážky na bočnej strane obuvi) Topánky sme hneď zaniesli na reklamáciu a dnes, samozrejme v 30ty deň reklamácie prišla odpoveď, že reklamáciu neuznávajú, nakoľko reklamovaná chyba nemá pôvod v nekvalitnom materiály a nejedná sa o konštrukčno-výrobnú vadu. Kópiu odborného posúdenia máme k nahliadnutiu na predajni. Je možne nejakým spôsobom odstúpiť od zmluvy s predávajúcim, nakoľko mi vadu neopravia a topánka bude zatekať.
3 komentárov     zbaliť
kopretinka ten posudok robil kto?
lujza.j Znackova predajna predpokladam džon garfild....by som isla kuknut na ten posudok...a potom im povedala ze to dam na soi...co uz toto su za moresy ..kazdy ma problem s botami...esteze kupujem cez net
JM1968 no super, presne tam sa chystám ísť reklamovať moje čižmy kúpené začiatkom januára, tiež praskol vzadu šev, takže sa mám na čo tešiť zatiaľ som u nich kúpené topánky nemusela nikdy reklamovať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ten ich "posudok" je pre teba nepodstatný - pretože výrobok bol reklamovaný po dvoch týžd§och, zákon to považuje ako výrobnú vadu - http://www.pravaspotrebitela.sk/?pag...hures&itemid=9
    a reklamácia MUSÍ byť uznaná.
    Keďže obchod sa prieči uznať reklamáciu - oznámte obchodníkom, že prípad postupujete SOI, nakoľko porušili zákon http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka http://www.pravaspotrebitela.sk/?pag...hures&itemid=9
    Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom.

    On to dokázal.
    holv Exisport si dal vypracovať posudok nejakej pani znalkyni, ktorá napísala, že vzhľadom, že topánky sú príliš čisté neboli ani nosené a manžel si spôsobil vadu sám prepichnutím ostrým predmetom, a že je vada neopraviteľná, preto reklamáciu neuznávajú. Žiadala som teda na základe ich reklamačného poriadku o odstúpenie od zmluvy nakoľko sa jedná o neopraviteľnú vadu, tak to mi zamietli, lebo je reklamácia zamietnutá.... Keď som sa opýtala čo s tým vieme poriešiť, prípadne že to dám na prešetrenie SOI, pani managerka mikla plecom, otočila sa na opätku a bez pozdravu odišla... No coment!
    mareko Po prečítaní som zabudla zatvoriť ústa.
    Prečo si manžel naschvál reže nové topánky? :-( .....No coment!
    Toto sa snáď nedá ani vymyslieť a nie aby takúto haluz napísala "znalkyňa".... Otrieskala by som tú topánku tej ženskej o hlavu. Napíš, ako si postupovala ďalej a čo si vybavila. Držím palce.
    misoft Aha! Takže odišla - tak to prepošli SOI a tá príde...... a "pani" bude mať čo vysvetľovať.....
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Reklamácia bola vybavená v zákonom stanovenej lehote.Že bola zamietnutá,je druhá vec.No asi iba pohroziť im,že si dáte vypracovať vlastný znalecký posudok a dáte to na súd.Potom,ak vyhráte,tak oni zaplatia trovy konania,váš posudok aj topánky.Ale záleží od obch.inšpekcie,ako sa vyjadria k tomu oni.

    neuznaná reklamácia obuvi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.