Zavrieť

Porady

Dátum schválenia účtovnej závierky - nahlásenie

Poraďáci ahojte,

je potrebné dodatočne oznámiť dátum schválenia účtovnej závierky daňovému úradu?

Účtovnú závierku za rok 2012 som na daňový úrad odovzdala s daňovým priznaním, t.j. k 31.03.2013. Vtedy ešte nebola schválená valným zhromaždením.

Valné zhromaždenie schválilo účtovnú závierku 05/2013, následne som ju odovzdala do zbierky listín, kde som do sprievodného listu uviedla dátum schválenia účtovnej závierky

Je teda potrebné napriek tomu oznámiť dátum jej schválenia. Niečo také som započula, ale k bližším informáciám som sa nedostala. Dokonca cez všeobecné podania (e-dane) je možnosť túto informáciu doplniť.

Vieto o tom niečo?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    § 1 ods. 8 opatrenia MF SR č. 4455/2003-92 v znení neskorších predpisov predkladanie účtovnej závierky správcovi dane upravuje tak, že účtovná závierka zostavená sa predkladá 1x s riadnym daňový priznaním v termíne na jeho podanie a účtovná závierka schválená sa predkladá správcovi dane do 30 dní po schválení v prípade, ak účtovná jednotka znova otvorila účtovné knihy podľa § 16 ods. 10 zákona o účtovníctve.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    účtujem, aj podávam už dosť dlho, ale s takouto povinnosťou som sa veru ešte nestretol. A načo by to daňovému úradu bolo ? podľa akého predpisu ?
    LukyKs A ešte aj to, že od mája prešlo 7 mesiacov

    PS
    Ale takéto predposraté typy majú úradníci radi

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... neoznamuje sa dátum, ale zasiela sa schválená účtovná závierka ... informácia o schválení, a zároveň uvedenie dátumu schválenia, je o. i. súčasťou prvej strany súvahy, výsledovky a aj poznámok ... u poznámok aj druhej ...

    Dátum schválenia účtovnej závierky - nahlásenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.