Zavrieť

Porady

Napajaci adapter k notebooku

Zdravim.
Chcem sa slytat ci sa tu niekto rozumie do mikroelektroniky.
Odisiel mi napajaci adapter ( asus
nsw24146
n17908
model: pa-1900-36
100-240v 50-60hz 1.5a(1.5a
19v 4.7a(4.7a))
k notebooku. Najprv bol prelomeny kabel na moeste kde sa strka do notebooku v tom kolienku. Notebook isiel nesiel a zrejme to vyskratovalo samotny zdroj. Raz vypadol ale vytiahol som ho zo zastrcky a ozil. Teaz skoncil nadobro. Zrejme ten skrat v tom kolienku nieco odpalil.
Ked ho strcim do elektriny kontrolka uz nesvieti a napatie nevychadza a v zdroje ako keby piplo ako kurča :-)

Som kutil domaci a preto mi totoalne neda co s tym je. JEdnoducjo to musim vediet :-) Napatie do zdroja az na plosak ale dalej to pomerat uz neviem.. Napad?

Viem ze novy sa da kupit za 20 eur ale proste to musim vediet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Mal som rovnaký problém, zlomené oba konce káblov, aj výstup z adaptéra, aj vstup do koncovky do NTB.
    Odcvakol som oba konce, adaptér rozobral. Dnes už tam nie je žiadny šróbik, je to zlepené či zatavené, neráta sa s tým, že by to niekto otváral a opravoval. Musel som to rozlúpnuť. (nôž do medzery a tlačiť...)

    Zalomené miesto som z kábla odcvakol a zdravý koniec naletoval na plošák.
    Koniec s NTB koncovkou detto. Odsvaknúť, zdravé naletovať.

    Z tvrdej fólie (plast) som si spravil kužel, navliekol na káblik, našponoval, vycentroval a vyplnil silikónom. Po stvrdnutí to pružne chráni kábel, aby sa nezalamoval...
    Všetko funguje ako má, už pár týždňov.
    Adaptéru nebolo nič, hneď ako som odstránil zoskratovaný zalomený kábel, fungoval.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TRULY Omg presne toto.ma napadlo ci nahodou neskratuje hl.zdroj a preto nefunguje a nesvieti. To rozoberanie slo tazko a.nechci vidiet ako ten zdroj vyzera teraz :-D
    Zajtra to odcvaknem a skusim kupit niekde taku koncovku.
    Neviea vo je na tom kabl pred tym kolienkom? Najprv som si myslel ze je.to prepetova poistka kabla ale vraj to je len drziak aby si mal za co.chytit kabel. Je ro taka cierna ovalna plastova krabicka zatavena. Vies co myslim?

    Kde si kupil koncovku?
    bodliak Nič som nekupoval, všetko som recykloval. Aj koncovku.
    Tá "hrča" na kábli je obyčajné feritové jadro a vodič je párkrát obtočený. Nič dôležité, len nižšie EMI.
    TRULY pytam sa preto lebo ak skratim klbovu koncovku tak mi to bude zavadzat. Je to dost blizko pri tej hrci.
    TRULY mal si pravdu. Zreparoval som koncocku a zdroj opat svieti. Teraz mi je len luto ze som jo tak dodrbal srobovakom
      zbaliť

    Napajaci adapter k notebooku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.