Zavrieť

Porady

Skonto a KV - ako?

Ahojte, potrebovala by som pomôcť s niečim špecifickým,
Ide o skonto pri došlej zahraničnej FA.

Príklad: FA je vystavená na 10 EUR ale niekde dolu sa na nej píše, že ak ju uhradíme do 30 dní tak stačí zaplatiť len 8 EUR. My ju teda uhradíme do tých 30 dní (vždy to tak robíme).
účtujeme:
1. faktúru: kedže je na sumu 10 EUR, zaúčtujeme na sumu 10 EUR (DPH vstup, výstup)
2. pri platbe sa tá suma 10 EUR rozúčtuje:

8 EUR - dodávateľ

2 EUR - skonto k dobru

a ešte sa účtuje z tých 2 EUR DPH (vstup, výstup - ale opačnými znamienkami), DPH je tak správne ponížené, kedže dobropis na tie 2 EUR nebude
v evidencii DPH má celé toto účtovanie ako dve položky, jedna je faktúra na sumu 10 EUR a z toho DPH a potom to skonto 2 EUR s mínusom a z toho DPH, pre výkaz DPH mi to problém nerobí ale predpokladám, že do kontrolného výkazu to bude musieť ísť jednou položkou, čiže potom mám len dve možnosti:
- buď mi náš dodávateľ bude vystavovať FA vrátane skonta, v mojom príklade by to bolo na sumu 8 EUR - tu ale náš dodávateľ nie je ochotný pristúpiť na takého riešenie...
- alebo aj napriek tomu, že faktúra je vystavená na 10 EUR, ja ju zaúčtujem na 8 EUR, to by bolo najjednoduchšie ale môžem to tak urobiť? Nebude potom problém pri daňovej kontrole, že faktúra bola v skutočnosti vystavená na vyššiu sumu?
Neviem sa pohnúť ďalej a faktúrky sa kopia...
Veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek reakciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Difi je offline (nepripojený) Difi

    Difi
    Dobrý deň, mala som aj ja podobnú otázku a túto odpoveď som dostala:
    http://www.pp.sk/WebDUPP/main/Archiv...=29784&print=1
    príklad č.11
    S pozdravom
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pendulum veľmi mi to pomohlo!
    diuska1 ako to riešite? nenašla som príklad č. 11....
    Pendulum ten link už nefunguje ale mám to vytlačené tak ti to môžem poslať na e-mail :-)
    kajabb Pendulum prosím, mohla by si mi to tiež poslať? práve riešim takýto problém v rámci SAPu. mail k.gorna@witzenmann.sk
      zbaliť
    luja5 16.10.14 19:19 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.